Élő tudósítás: Szeged-Csanád Grosics Akadémia – Békéscsaba 1912 Előre

A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 4 másodperc.

Takács János, Bitó Martin, Grumic Miroslav, Gajdos Zsolt, Moga Sergiu Ionut, Kárász Krisztián, Dobos Áron, Varga Szabolcs, Simon Ádám, Deák István, Jovanovic Aleksandar. Cserék: Varga Bence, Ódor Máté, Pejovic Danilo, Germán Tamás, Oláh Gergő, Gréczi Márton Péter. Vezetőedző: dr. Dobos Barnabás László
0'
Uram János, Nagy Sándor, Mészáros Márk, Lukács Raymond Barna, Nikola Pantovic, Szabó Péter, Szalai Dániel, Király Patrik, Babinyecz Balázs, Bora György, Paudits Patrik. Cserék: Ribánbszki László, Hursán György, Gránicz Patrik, Máris Dominik, Kovács Ádám Tibor, Hodonicki Márk, Oláh László Dávid. Vezetőedző: Schindler Szabolcs
0'
Pár perc múlva kezdődik a mérkőzés. Fekete-kék színű szerelésben a hazai csapat, a Békéscsaba ezúttal fehér színű mezben lép pályára.
0'
Megkezdődött a mérkőzés, a Szeged indította útjára a labdát.
1'
Szabadrúgással folytathatja a Szeged.
2'
Uram Jánosnak kellett nyújtózkodnia egy fejes után.
4'
Paudits hozta helyzetbe magát és tolta ballal a kapu felé. Veszélyes volt.
5'
Király szögletét semlegesítették a védők.
6'
Mészáros szerelt mintaszerűen, de a labda mégis visszakerült a hazai együtteshez.
7'
Gajdos próbálta Uram kapuja felé irányítani a labdát, de az megpattant egy lábon és erejét vesztette.
7'
8'
Mészáros Márk
9'
Grumic kapott jó labdát, de a csabai védők blokkolták, csak szöglet lett belőle.
10'
Paudits ellen szabálytalankodtak, szabadrúgással folytathattuk.
12'
Gajdos szaladt lesre.
14'
Pantovic tört be a tizenhatoson belülre, a lövés viszont ajándék volt Takács kapusnak.
15'
Bora volt túlságosan kemény, szabadrúgással jöhetnek a hazaiak.
16'
Szabó mentett egy labdát, majd Mészáros próbálta Lukács felé ívelni, akit csak szabálytalanul tudtak megállítani.
17'
Nagy Sándor emelt a hazai kapu elé, de Takács kapus biztos kézzel húzta le a labdát.
18'
Dobos szögletét fejelték a kapunk felé, Uram azonban simán felszedte.
19'
Király kapott sárga cédulát.
20'
Az első húsz perc alapján elmondható, hogy két abszolút egyenrangú ellenfél mérkőzik, sőt a Békéscsabának több ígéretes lehetősége volt, mint a vendéglátó csapatnak.
21'
Paudits maradt lesen.
23'
Grumic került hatalmas helyzetbe, Nagy Sándor tudott az utolsó pillanatban menteni.
24'
Közben Dobos elhagyta a cipőjét, egyelőre tíz emberrel a Szeged.
27'
Pantovic beadása után, Paudits tette Király elé a labdát, Takács kapus csak üggyel-bajjal tudta felszedni. Hatalmas lehetőség volt.
29'
Simon Ádám
31'
Uram öklözött ki határozottan egy szabadrúgást, szép megmozdulás volt.
33'
Egy szegedi bedobás után nyomás alá került a vendég kapu, szabadrúgással jöhetnek a hazaiak.
34'
Egy begyakorolt variációt adtak elő a szegediek, a kivitelezés azonban alulmúlta az elvárásokat.
35'
Király lőtt kapásból ballal, Takács kapus bravúrral tolta ki a sarokból.
36'
Király beívelése után Paudits maradt lesen.
37'
Dobos adott forintos labdát Gajdosnak, aki elől Nagy Sándor mentett.
39'
Hazai szöglet után többen is elestek a tizenhatoson belül, az ítélet szerint Uram végezhet el kirúgást.
40'
Némi zavar után, sikerült felszabadítani a csabai védőknek.
41'
Gajdos szaladt ismét lesre.
43'
Babinyecz szerelt frappánsan.
44'
Újabb Király szöglet, de kifejelték a védők.
45'
Egyetlen perc a hosszabítás.
45'
0-0
46'
Békéscsabai kezdőrúgással indult a második játékrész.
46'
Rögtön egy csabai lehetőség. Egyik szakvezető sem cserélt a szünetben.
47'
Egyik kapus sincs könnyű helyzetben, hiszen a második félidőben az ellenfél tábora előtt kell koncentrálniuk.
48'
Újabb Babinyecz szerelés. Közben Máris, Kovács, Gránicz, Hodonicki és Oláh kezdett melegíteni.
49'
Pantovic-Lukács összjáték után kimaradt a lehetőség.
51'
Két szegedi beívelést kirúgtunk, a harmadikat Uram lehúzta.
51'
Dobos szúrta rá ballal, de egy láb útban volt, végül szöglet lett belőle.
53'
Nagy Sándor kapott cédulát, nem volt más választása, különben bajba kerülhettünk volna.
58'
Lukács kapott pompás labdát és higgadtan gurított a sarokba.
59'
Takács érkezett Gajdos helyére.
61'
Nagy Sándor óriási lendülettel cipelte végig a labdát, de a passzt Pauditsnak nem sikerült megtartani.
62'
Kovács folytatja Babinyecz helyett.
64'
Oláh Gergő érkezett Simon Ádám helyére.
65'
Szegedi szöglet után a labda Uram János kezében landolt.
69'
Lukács helyett Máris érkezett.
70'
Máris kapott labdát, nem is tudták csak szabálytalanul megállítani.
72'
Főképp beívelésekkel operál a Szeged, ezeket viszont egyelőre rendre semlegesítik a csabai védők.
73'
Kovács kapott sárga lapot, egyben büntetőt ítélt a játékvezető.
74'
Uram kivédte Dobos büntetőjét, hatalmas volt.
74'
Máris Dominik kapott sárga lapot vehemenciáért.
76'
Közben Szalai maradt a földön, meg is állították a játékot.
81'
Dobos tört be a büntetőterületen belülre, majd eltekerte a védők mellett, Uram viszont bravúrral vetődött.
82'
Érthetetlen ítélet. Hosszas tanakodás után Nagy Sándor megkapja második céduláját, így kénytelen idő előtt befejezni a mérkőzést.