Időpont: 2022. november 27. (vasárnap) 13:00 óra

Asszisztensek: Bőhm Ármin, Sztányi Tibor

DEAC: Ratku Ábel Roland, Kónya Márk, Sándor Tamás, Kerekes Krisztián, Trencsényi Bence, Al-Sheraji Rauf Mohamed, Soltész János, Lakatos Benjámin Csaba, Újvárosi Ádám, Korhut Mihály, Orosz Marcell. Cserék: Tóth Dániel, Papp Ferenc, Aranyos Mózes Bence, Spitzmüller István, Bényei Balázs, Varga Balázs, Virág Gergő Márk, Tóth Sándor, Anton Bidzilya. Átlagéletkor: 25 év.
Vezetőedző: Sándor Tamás

Békéscsaba: Tomori Zoltán, Bacsa Krisztián, Trescsula Máté, Pap Szabolcs, Balla Mátyás, Váradi Ádám, Oláh Ákos, Bónus Marcell, Sipos Gábor, Marik Soma, Izing Martin Ferenc. Cserék: Apró Ármin, Zahorán Áron, Sipaki Patrik Martin, Csák Albert, Kuzma Hunor Álmos, Orvos Levente, Mágocsi Bence. Átlagéletkor: 20 év.
Vezetőedző: Szenti Zoltán

Gólszerző: Al-Sheraji Rauf Mohamed (45. perc).

Sárga lapok: Oláh Ákos (54. perc), Sipaki Patrik Martin (56. perc), Sándor Tamás (71. perc), Kónya Márk (72. perc), Korhut Mihály (93. perc).

A Lilák a DEAC vendégeként léptek pályára vasárnap és alacsony színvonalú mérkőzésen maradtak alul az első félidő végén kapott góllal. A sikertelenség a támadójáték hiányosságainak köszönhető.

Fotó: Derencsényi István

Az első félidőben a csabaiak térfelén pattogott többet a labda, de a lila-fehérek szervezett hátsó alakzata biztosan verte vissza a nem túl acélos debreceni akciókat, melyek leginkább szögletekben merültek ki. Nem volt benne a játékban, de amikor már legtöbben a szünetet várták, Al-Sheraji révén megszerezte a vezetést a hazai együttes, a szélső egy kavarodás után talált közelről a csabai kapuba (1-0).

Szünet után is meddő mezőnyfölényben játszott a DEAC, amely Bidzilya és Soltész lövése révén kapufákig jutott, komoly helyzetet azonban nem tudott kialakítani. Ugyanez érvényes volt a vendégekre is, a részükről mindössze Pap Szabolcs előtt adódott lehetőség, de ő sem jutott el a befejezésig. Az utolsó negyedórában azután már több energiát fektettek a támadásokba a csabaiak, de komoly veszélyt nem jelentettek a hazai kapura, így az alacsony színvonalú mérkőzés minimális hazai sikerrel zárult.

Nagy Sándor: – Az első félidő ki-ki meccs volt, sajnos elkerülhető gólt kaptunk. Szünet után próbáltunk támadóbb szellemben játszani, ezáltal mindkét oldalon több lehetőség adódott. Sajnálom azt, hogy nem sikerült pontot szereznünk, mert a mutatott teljesítménnyel rászolgáltunk volna.

Jegyzőkönyv Tabella

Csatlakozzon YouTube csatornánkhoz:

Figyelem! Felhívjuk figyelmüket, hogy az idegenbeli mérkőzések megtekintése és az elutazás előtt minden esetben szíveskedjenek figyelmesen elolvasni a mérkőzésekkel kapcsolatos információkat, melyeket egyedülálló módon rendszeresen és azonnal frissítünk, miután hivatalos formában megkaptuk a belépőjegyekkel és beléptetéssel kapcsolatos tájékoztatást. A szükséges tudnivalókat időben megosztjuk összes online felületünkön, így a Békéscsaba 1912 Előre NEM tud felelősséget vállalni abban az esetben, ha valaki az információk hiányára hivatkozva, bármilyen okból nem tud az adott mérkőzésre bejutni! Előfordulhat, hogy adott esetben a vendéglátó klub nem ad minden részletre kiterjedő tájékoztatást, így mindenképp javasoljuk, hogy keressék fel az ellenfél csapatának felületeit is és tájékozódjanak a bejutás feltételeiről. A Békéscsaba 1912 Előre minden tőle telhetőt megtesz azért, hogy vendégei, szurkolói és az érdeklődők időben, megfelelő felvilágosítást kapjanak, de önhibánkon kívül a helyszíni rendezési feltételekért NEM tudunk felelősséget vállalni. Megértésüket és türelmüket köszönjük!