Időpont: 2023. július 8. (szombat) 11:00 óra

DEAC: Ratku Roland, Bényei Balázs, Újvárosi Ádám, Orosz Marcell, Korhut Mihály, Sándor Tamás, Kónya Márk, Al-Sheraji Rauf Mohamed, Szabó Levente, Trencsényi Bence, Lénárt Gergő. Cserék: Lakatos Benjámin, Batta Gergő, Újvárosi Máté, Jankelic Ivan, Horváth Tamás, Soltész János, Molnár Szabolcs, Oliver Tochukwu Onebuchi Toboy, Pinczés Krisztián, Herczku Alex, Szalóki Norbert.
Vezetőedző: Urbin Péter

Békéscsaba: Póser Dániel, Mikló Roland, Bora György, Fazekas Lóránt, Albert István, Váradi Ádám, Pintér Norbert, Sármány Kristóf, Máris Dominik, Komáromi Csongor, Zádori Krisztián. Cserék: Krnács Richárd, Somogyi Pál, Bacsa Krisztián, Babinyecz Balázs, Kuzma Hunor, Mágocsi Bence, Mihály Bálint, Hodonicki Márk, Pap Szabolcs, Marik Soma, Kóródi Nándor, Geiger Norbert.
Vezetőedző: Csató Sándor

Gólszerzők: Al-Sheraji Rauf Mohamed (11. perc), Soltész János (60. perc), Lakatos Benjámin (76. perc).

Élvezhető tempóban indult a kilencven perc, a Békéscsaba és a hazaiak is átérezték a találkozó presztízsét. Az elején Ujvárosi Ádám fejelt kapura, ám célt tévesztett, de a játékvezető is belefújt a szöglet utáni szituációba. A 11. percben a DEAC megszerezte a vezetést, Korhut centerezésére Rauf Al-Sheraji csapott le és a kapuson megpattanó labda a háló közepében kötött ki (1-0). A folytatásban is az egyetemisták domináltak, de az ivószünetet követően csökkent az iram, ami nagyobb részt a hőségnek volt köszönhető. A 36. percben Trencsényi Bence lőtt 14 méterről, ám középre tartó labdáját kiütötte a békéscsabai hálóőr. A félidő végéig már nem változott az eredmény.

A második játékrész elején kicserélődött mindkét gárda összeállítása, de mindez nem gyengített a vendéglátó játékán, mert Soltész János révén megduplázta az előnyt (2-0). Jól játszott a DEAC, ám a második gól után még inkább nekidurálta magát a Békéscsaba. A fekete-fehérek ebben a szakaszban védekezésre kényszerültek, de jól állták a sarat és az egymás elleni párharcokban is győztesnek bizonyultak. Veszély inkább a hazaiak kontráiban volt, nem sok kellett a harmadik találathoz. A 76. percben már nem úszták meg a Lilák: Lakatos Benjámin közeli lövése talált utat a bal sarokba (3-0).

Mindkét mérkőző fél számára ez lesz a második edzőmérkőzés a nyári felkészülési időszakban. Míg csapatunk fölényes győzelmet (7-0) aratott a Füzesgyarmat ellen, addig a DEAC 1-1 arányú döntetlent játszott a kis Lokival. Vendéglátóink vezetőedzői pozíciójában változás történt, három sikeres év után távozott Sándor Tamás, helyét pedig korábbi játékosunk és jó ismerősünk, Urbin Péter vette át. Mivel az egyetemisták a bronzérmes pozícióban végeztek az elmúlt szezonban, így joggal várható majd tőlük a feljutás kiharcolása. A 2023/2024-es idényben más-más csoportban szereplünk, így a felkészülésen kívül legfeljebb az osztályozók során találkozhatunk majd, de a legutóbbi harmadosztályú bajnoki mérkőzésünkön elszenvedett 0-7 arányú vereség miatt mindenképp lehet törleszteni valónk – még akkor is ha ez most csak egy edzőmérkőzés. Az első két hét elsősorban erőnléti programját zárja le csapatunk a debreceni túrával, jövő héten pedig már a mátraházi edzőtáborban folytatjuk a programot.