Időpont: 2015. március 31. (kedd) 18:00 óra

Helyszín: Békéscsaba, Kórház utcai stadion

Asszisztensek: Tóth II. Vencel, Kormányos II. Gábor

Békéscsaba: Mursits Roland,  Bényei Balázs, Koszó Balázs, Balog Zsolt, Juhász György, Borbély Bálint, Bagi István, Spitzmüller István, Birtalan Botond, Viczián Ádám, Szilágyi Péter. Cserék:  Póser Dániel, Tölgyesi Viktor, Balázs Richárd,  Fehér Zsolt, Vólent Roland, Király Patrik, Balogh Milán.
Vezetőedző: Zoran Spisljak.

Vasas: Hermány Bence, Bori Gábor, Debreceni András, Grúz Tamás, Hangya Szilveszter, Görgényi Dávid, Czvitkovics Péter, Berecz Zsombor, Vida Máté, Kenesei Krisztián, Remili Mohamed. Cserék: Németh Gábor, Vass Patrik, Ferenczi István, Ádám Martin, Lázok János, Murka Benedek, Preklet Csaba.
Vezetőedző: Szanyó Károly.

Gólszerzők: Borbély Bálint (69. perc), Szilágyi Péter (74. perc), Berecz Zsombor (93. perc).

Sárgalapok: Görgényi Dávid (48. perc), Hangya Szilveszter (94. perc).

Köszöntők, ünnepélyes kezdőrúgás, a szünetben aerobik bemutató és egy békéscsabai győzelemmel végződő villanyfényes meccs – számításaink szerint közel 4.500 néző előtt, mellyel a tabella élére állt az Előre. Ez lehetne a Vasas elleni derbi szummázása, de úgy gondoljuk, hogy aki a mai napon kilátogatott a Kórház utcába, ennél jóval többet kapott. Köszönjük minden szurkolónknak a fáradhatatlan biztatást!

Az első félidőben mindkét csapat próbálkozott, amely több kimaradt helyzet után gól nélkül zárult.

A fordulás után lábra kapott a Békéscsaba és a 69. percben jött a gól is: Borbély Bálint szabadrúgásból, mintegy 25 méterről remek lövést küldött a bal felső sarokba. 1–0

Nem sokkal később Szilágyi Péter növelte a hazaiak előnyét, miután a különleges góljával nemrégiben világhírre jutó Birtalan Botond passzával kiugorva elhúzta a labdát Hermány Bence mellett, majd az üres kapuba helyezett. 2–0

A lefújás előtti pillanatokban, egy angyalföldi szögletet követően Berecz Zsombor közelről a kapuba lőtt, de a szépítéssel gyakorlatilag véget is ért a mérkőzés – 2–1-re nyert a Békéscsaba és átvette a vezetést a tabellán.

Zoran Spisljak: – Nagy csata volt, erre számítottam, s erre is készültünk. Jól játszott ellenfelünk, de egy kivételével nem talált utat a kapunkba. A megbeszélt taktikát az egész csapatom betartotta.

Szanyó Károly: – Mezőnyfölényért pontot még nem adtak, s megint elszalasztottunk egy lehetőséget, ezért nem tudtunk ellépni a mezőnytől.