Időpont: 2015. október 31. (szombat) 18:00 óra

Asszisztensek: Erős Gábor, Viszokai László

Békéscsaba: Mursits Roland, Bényei Balázs, Balog Zsolt, Piermayr Thomas, Nascimento de Oliveira Fabio, Bagi István, Borbély Bálint, Spitzmüller István, Ezequiel Calvente Criado, Punosevac Bratislav, Birtalan Botond. Cserék: Ilizi Lubos, Kertész Tamás, Vadász Viktor, Szilágyi Péter, Juhász György, Damjanovic Slavko, Koroudjiev, George Assenov.
Vezetőedző: Zoran Spisljak.

Újpest: Balajcza Szabolcs, Heris Jonathan Steve, Kálnoki Kis Dávid, Litauszki Róbert, Balogh Balázs, Diagne Mbaye, Nagy Gábor, Forró Gyula, Sankovic Bojan, Andric Nemanja, Bardhi Enis. Cserék: Kovács Zoltán, Nagy Tibor, Hazard Kylian, Perovic Mihailo, Mohl Dávid, Kecskés Ákos, Sallói Dániel.
Vezetőedző: Nebojsa Vignjevic.

Nézőszám: 1.485

Gólszerzők: Punosevac Bratislav (4. perc), Diagne Mbaye (79. perc), Perovic Mihailo (86. perc), Balogh Balázs (89. perc).

Sárgalapok: Birtalan Botond (21. perc), Bényei Balázs (39. perc), Diagne Mbaye (40. perc), Nagy Gábor (68. perc), Punosevac Bratislav (68. perc), Heris Jonathan Steve (89. perc).

A Békéscsaba indította útjára a játékszert és az első helyzet is az ő nevükhöz fűződött, amikor Balog 16 méterről tüzelt, Balajczának kellett szépen védenie. Két percre rá azonban már ő is tehetetlen volt: szöglethez jutottak a hazaiak, amelyet Fabio végzett el: sarokrúgást Punosevac Bratislav fejelte a bal alsóba (1-0).

Ezt követően az első negyed óra jobbára eseménytelenül telt, egyik fél sem veszélyeztette a kapukat. A 18. percben aztán az Újpest is lövéssel jelentkezett: Andrics találta meg egy felívelés után Diagne-t, aki lőtt, Mursits szépen védett, a kipattanót pedig már a védők blokkolták. Két percre rá ismét helyzethez jutott az UTE, ezúttal Bardhi előtt adódott gólveszélyes szituáció, ám ez is kimaradt.

A 24. percben Borbély 20 méteres szabadrúgása vágódott le a kapufáról. A 33. percben újabb szöglet borzolta a kedélyeket: Bardhi beadása Diagne és Litauszki között ment el. Nőtt az újpesti fölény: a 39. percben Bardhi lőtt laposan mellé, majd Bényei buktatta Andricsot egy sárgáért, a szabadrúgásból pedig Diagne kézzel sodorta a kapuba a labdát. A játékvezető érvénytelenítette a találatot, a csatárnak heves reklamálása miatt sárga lapot mutatott fel. A 45. percben még egy lehetőségre futotta az újpestiek erejéből: Bardhi labdáját Diagne fejelte fölé.

Andrics majd Diagne lőtt mellé egy-egy beadást – aktívabban kezdte a második félidőt az Újpest, de gólt nem sikerült szerezni. Az 57. percben centikra voltak a vendégek az egyenlítéstől: egy beadás után a felső lécen csattant a labda az egyik védő mentése után. A 68. percben Nagy Gábor akart kiharcolni egy tizenegyest, de a játékvezető úgy ítélte meg, hogy az újpesti játékos ellen nem szabálytalankodtak.

A Békéscsaba a hajrába érve is próbálta tartani az előnyt, de ez nem sikerült: a 80. percben egy kapu elé ívelt Balogh-szabadrúgást Diagne bólintott a hálóba (1-1). Alig két perccel később Diagne a meccset is megnyerhette volna az Újpestnek: egy az egyben vezette a kapusra, de ordító ziccerben mellé lőtt. Ahogy múlt héten a Paks ellen, úgy most is az utolsó percekben bukta el a mérkőzést a Békéscsaba: a 86. percben Perovics közelről pofozta a hálóba a az újabb újpesti találatot (1-2), majd a 90. percben Balogh Balázs döntötte el a meccset (1-3).

– A Békéscsaba lemásolta a múlt heti, Paks elleni mérkőzését. A csapat jól kezdett, fejelt egy nagyon szép gólt. Utána az Újpest átvette az irányítást, többet birtokolta a labdát, és kihasználta a lehetőségeit. A vendégeknek az első játékrészben is voltak lehetőségeik, a második félidőben aztán már jobban futballoztak, kettő-egy után egy nagyon szép kontrát vittek végig, amivel el is döntötték a mérkőzést.

Zoran Spisljak: — Jó kezdés után kiengedtünk és magunkra hoztuk az ellenfelet. Meg is fizettünk érte. Az Újpest nagy nyomás alá helyezett bennünket és az utolsó negyed órában el is döntötték a mérkőzést.

Nebojsa Vignjevics: — Végig biztos voltam abban, hogy győzünk Békéscsabán. Megvolt a lendület, csak az első gólig volt nehéz dolgunk.