Időpont: 2015. május 16. (szombat) 19:00 óra

Helyszín: Békéscsaba, Kórház utcai stadion

Asszisztensek: Kovács II. Gábor, Iványi István

Békéscsaba: Mursits Roland, Bényei Balázs, Koszó Balázs Tibor, Balog Zsolt, Juhász György, Borbély Bálint, Birtalan Botond, Spitzmüller István, Szilágyi Péter, Berki Péter, Viczián Ádám. Cserék: Póser Dániel, Balázs Richárd, Bagi István, Prasler Thomas Michel, Fehér Zsolt, Vólent Roland, Király Patrik .
Vezetőedző: Zoran Spisljak.

Szeged: Szántai Levente, Hegedűs Martin, Mészáros Márk, Berde István Zsolt, Farkas Márk, Zelenyánszki László, Oláh Lóránt, Máté Péter, Markovic Slobodan, Fitos László, Oláh Gergő. Cserék: Belecan Zeljko, Hegedűs Edvin, Tóth Gábor, Kéri Tamás, Polareczki Roland, Germán Tamás, Manga Zsolt.
Vezetőedző: Nyilas Elek.

Sárgalapok: Balog Zsolt (39. perc), Juhász György (53. perc), Szántai Levente (69. perc).

Hivatalos nézőszám: 1.000 fő

A mérkőzés előtt csapatunk egy szál lila virággal és ajándékokkal köszöntötte a nagyérdemű publikum előtt, az aranyos BRSE-lányokat! Köszönjük a Békéscsabai Röplabda Sport Egyesületnek, hogy elfogadta meghívásunkat és még egyszer gratulálunk a második Magyar Bajnoki címhez!

Meglehetősen nehezen lendültek bele a csapatok, bár tették dolgukat a labdarúgók, mint egy jó közepes iparos, ám nagyon sokáig kellett arra várni, hogy valamelyik fél megkíséreljen a kapu felé lőni. Ez a 17. percben valósult meg először, amikor Oláh Lóránt próbálkozott egy távoli lökettel. Róla vették a mintát a játékosok, mindkét csapatból inkább a középpályások tettek további kísérletet egy-egy távoli lövéssel, ám egyszer sem sikerült eltalálni a kaput. És ez így zajlott ez első játékrészben végig. A játékvezető is elunhatta a dolgot, ugyanis abban a pillanatban, hogy a 45. percre ugrott az óra, máris elfújta az unalmas félidőt.

A szünet után is nagyon szervezetten védekeztek a vendégek, nem hagyták kibontakozni a lila-fehéreket, akik így el sem jutottak Szántai kapujáig. Igaz, ez a túloldalra is érvényes volt, csak szórványos kontrákkal próbálkoztak a szegediek, de azok is elhaltak a csabai 16-os előtt. Jellemző: az első valóban kapura tartó lövés Spitzmüller nevéhez fűződik, akinek lapos próbálkozását a 61. percben vetődve hárította Szántai kapus. A finisben Hegedűs Edvin is jeleskedett még egyszer, Mursits kapus viszont a helyén volt és teljesítményét ismét nem lehet szó nélkül hagyni.

Egy szó, mint száz – a háromesélyes meccsen egy pontot ledolgoztunk a Gyirmóttal szembeni lemaradásunkból, hiszen a Győr-Moson-Sopron megyeiek 0-1 arányú vereséget szenvedtek a Sopron ellen. Továbbra is veretlenek és versenyben vagyunk a feljutásért. A bajnokság végkimenetele az utolsó két fordulóra marad. Folytatás egy hét múlva.

Zoran Spisljak: – A Szegednek nem volt veszíteni valója. Egyik csapat sem adta fel a területét, így igazságos a döntetlen. Köszönöm szurkolóinknak a buzdítást, bár a nézőszám csökkenését nem igazán értem.

Nyilas Elek: – A látottak alapján nem vagyok elégedett az eredménnyel, bár a mérkőzés előtt kiegyeztem volna az egyik ponttal. A Békéscsaba irányította a mérkőzést, küzdésre, védekezésre kényszerített bennünket. A finisben bíztam a gólszerzésben.