Időpont: 2015. november 21. (szombat) 15:30 óra

Asszisztensek: Bozó Zoltán, Kormányos II. Gábor

Békéscsaba: Mursits Roland, Bényei Balázs, Vaskó Tamás, Damjanovic Slavko, Nascimento de Oliveira Fabio, Birtalan Botond, Piermayr Thomas, Spitzmüller István, Laczkó Zsolt,  Punosevac Bratislav, Viczián Ádám,. Cserék: Ilizi Lubos, Szalai Dániel, Bagi István, Balog Zsolt, Borbély Bálint, Vadász Viktor, Ezequiel Calvente Criado.
Vezetőedző: Zoran Spisljak.

Puskás Akadémia: Pogacsics Krisztián, Kelic Renato, Fodor Ferenc, Herceg Ivan, Dinjar Marko, Bacelic Grgic Stipe, Márkvárt Dávid, Pauljevic Branko, Sallai Roland, Pekár László, Lencse László. Cserék: Horváth Tamás, Zsótér Donát, Hudák Martin, Tischler Patrik, Tar Zsolt, Nagy Zsolt, Pintér Bence.
Vezetőedző: Robert Jarni.

Gólszerzők: Pauljevic Branko (6. perc), Laczkó Zsolt (8. perc), Damjanovic Slavko (53. perc).

Sárgalapok: Herceg Iván (36. perc), Bacelic-Grgic Stipe (42. perc), Damjanovic Slavko (43. perc), Laczkó Zsolt (87. perc).

A tiszta fehérben játszó Békéscsaba számára rémálomszerűen kezdődött a találkozó, hiszen a 6. percben máris hátrányba kerültek. Pekár adott balról középre, középen Pauljevicset találta meg a labda az ötösön, aki nem hibázott (0-1). Pauljevics első NB I-es találatát szerezte a felcsútiak mezében.

Nem tartott soká a felcsúti előny. Két perccel az első gól után ugyanis a vendég tizenhatoson pattogott a labda, tömörülés alakult ki, aminek a végén Laczkó találta meg a játékszert és máris egyenlített (1-1).

Két békéscsabai lehetőség következett. Előbb Vaskó bólintott mellé helyzetben, majd Viczián szabadrúgása borzolta a kedélyeket. Nem sokkal később elállt az eső, ám kissé leült a meccs, komoly helyzet nem alakult ki egy ideig. A 36. minutumban Punosevac megütéséért Herceg sárgult be. A szerb játékost percekig kellett ápolni, majd a 43. percben végül a csere mellett döntött Szpisljak, Calvente jött be.

Bacelic-Grgic a játékvezetővel való vitatkozásért, Damjanovic Sallai “elütéséért” kapott sárgát, ám a nagy durranás a végére maradt: az egy perces hosszabbításban Bacelic-Grgic cselezte ki Fabiot (aki korábban a Puskás Akadémia színeiben lett NB I-es játékos), majd középre adott, Lencse azonban kihagyta az ordító ziccert. Ezzel 1-1-gyel mehettek félidőre a felek.

A második játékrész 8. percében is eredményes volt a Csaba: Calvente harcolt ki Dinjaron egy szabadrúgást, 30 méterről Fabio adhatta be, Damjanovic pedig az ötösön kívülről bebólintotta (2-1). Az ő góljával jutott egyébként tovább a Magyar Kupában az MTK ellen a Békéscsaba (0-0, 1-0).

Ezt követően ismét növelhette volna előnyét a hazai csapat. Vaskó passzából Calventének már csak a kapus eszén kellett volna túljárnia, de rosszul célzott és mellé ment a 15 méteres lövés. Sőt, Fabio lövésénél is védenie kellett Pogacsicsnak. Az állás ismeretében változtatásra kényszerült a Puskás: Dinjar helyére Tischler érkezett a 63. percben.

A csatár egy percre rá már eredményes is volt, a bökkenő csak az, hogy lesről, így maradt a 2-1. A döntés után reklamálás miatt a Puskás Akadémia gyúróját küldték el a kispadtól. A 68. percben Birtalan helyett Borbély jött. A 74. percben Zsótér is beállt, Sallai hagyta el a pályát. Nem tudott áttörni a felcsúti csapat, a 82. minutumban Vadász Viktor jött Spitzmüller helyére. Négy perccel később Laczkó volt szabálytalan, ő is sárga lappal “gazdagodott”.

A 89. percben Márkvárt helyére Nagy Zsolt jött, de az állás már nem változott: győzött a Békéscsaba. A Puskás Akadémia április óta nem nyert idegenben, a hazaiak pedig ezzel már nem utolsók: megelőzték a Vasast és egy pontra zárkóztak a felcsútiakra.

Az első félidei gyors gólváltás után mezőnyjáték alakult ki, a második félidőben a Békéscsaba magához ragadta a kezdeményezést és a fordítás után még voltak lehetőségei, hogy eldöntse a találkozót, de így is megérdemelten nyert. A Puskás nem tett eleget a győzelemért.

Zoran Spisljak: – Most azt láttam, hogy a csapat utolsókig küzd. A korán esett vendég gól sem zavarta meg a játékosokat – látszott, hittek magukban. Gyorsan egyenlítettünk és mentünk előre. Pedig nehéz volt a pálya talaja, néhányan alaposan elfáradtak. Annak is köszönhetjük győzelmünket, hogy a széleken veszélyesek voltunk. Az esős, nem éppen ideális időjárás ellenére köszönöm vendégeinknek, hogy kilátogattak a mérkőzésre. Szurkolóinknak pedig külön hálás vagyok, hiszen 93 percen keresztül kitettek magukért és biztatták a csapatot!

Robert Jarni: – Néhányan rendkívül gyenge napot fogtak ki. Még örülni sem volt időnk a vezetésünknek, máris egyenlítettek a hazaiak. Pedig az ilyen szituációra készültünk, tudtuk, hogy ebben erős a Békéscsaba. Hiányzott csapatunkból egy olyan egyéniség, aki összeköti a középpályát a csatársorral.