Időpont: 2015. október 3. (szombat) 18:00 óra

Asszisztensek: Kormányos II. Gábor, Demeter János

Békéscsaba: Ilizi Lubos, Bényei Balázs, Vadász Viktor, Fehér Zsolt, Nascimiento de Oliveira Fabio, Ezequiel Calvente Criado, Spitzmüller István, Borbély Bálint, Laczkó Zsolt, Viczián Ádám, Birtalan Botond. Cserék: Mursits Roland, Bagi István, Punosevac Bratislav, Szilágyi Péter, Juhász György, Piermayr Thomas, Koroudijev, George Assenov.

MTK: Hegedűs Lajos, Mato Grgic, Bouard Ramos Myke, Varga Szabolcs, Torghelle Sándor, Thiam Khaly Iyane, Bese Barnabás, Kanta József, Poór Patrik Péter, Vadnai Dániel, Strestik Marek. Cserék: Groppioni Federico, Hrepka Ádám, Hajdú Ádám, Deutsch Bence, Vukmir Dragan, Gera Dániel Richárd, Szatmári Lóránd.
Vezetőedző: László Csaba.

Nézőszám: 1.732

Gólszerzők: Torghelle Sándor (64. perc), Punosevac Bratislav (93. perc).

Sárgalapok: Laczkó Zsolt (12. perc), Thiam Khaly Iyane (30. perc), Varga Szabolcs (64. perc).

A harmadik percben Strestík passzát Ramos gurította Ilizi kezébe. Nem sokkal később Birtalan lőhetett jó helyről szabadrúgást, de lövése elkerülte a kaput. A 15. percben Borbély már kaput talált állított helyzetből: Hegedüs bravúrral védett – derült ki az MTK-honlap tudósításból.

A 31. percben Calvente majdnem a felezővonalról tesztelte Hegedüst, de lövése nem okozott gondot az MTK kapusának. Két percre rá Varga Szabolcs cselezgetett a hazai tizenhatoson belül, lövése a védőkben akadt el. A 39. percben Kanta tűnt el védője mellett a tizenhatoson belül, a játékvezető viszont nem látott szabálytalanságot. A játékrészt Viczián kapu fölött elszálló fejese zárta – nem született gól az első félidőben.

A szünet után a Békéscsaba került fölénybe, több helyzetet is kialakított az MTK kapuja előtt. Az 59. percben azonban már Ilizi mutatott be bravúrt Gera Dániel lövését követően. Öt perccel később a békéscsabai kapus is tehetetlen volt: Ramos pontos beadását a rutinos Torghelle Sándor passzolta a kapuba (0-1). Nem sokkal később Torghelle akár el is dönthette volna, de Ilizi ezúttal is védeni tudott.

A hajrába érve Viczián bombája kerülte el nem sokkal a kaput, majd egy MTK-fejest a gólvonalról tisztáztak a hazai védők egy szögletet követően. Öt perccel a rendes játékidő vége előtt Hegedüs mutatott be bravúrt, nem jött össze az egyenlítés a hazaiaknak. Nem úgy az utolsó utáni percekben: Punosevac egy lepattanó labdát pofozott a hálóba egy szabadrúgást követően, megmentve az egyik pontot ezzel csapatának – a vége 1-1.

Zoran Spisljak: — Nem érdemeltünk volna vereséget, hiszen végig nyomás alatt tartottuk ellenfelünket, sok helyzetet alakítottunk ki. Sajnos, viszont a kapu előtt rendre rossz döntéseket hoztunk. De végig hittünk abban, hogy sikerül pontot szereznünk, bátran mentünk előre, amely úgy érzem, egy újonctól különösen dicséretes. Azért pedig külön elismerés jár a játékosoknak, hogy a hosszabbításban is bíztak az egyenlítés lehetőségében.

László Csaba: — Ha a helyzeteket veszem, igazságos a döntetlen. Az előző fordulóban, Újpesten jól játszottunk, de nem nyertünk. Ezúttal a játékunk nem volt túl fényes, mégis három pontot szerezhettünk volna, s csak magunkat okolhatjuk, hogy ez nem sikerült. Mert nálunk volt a labda a 92. percben is, bárhová rúghattuk volna és a játékvezető lefújja a meccset. Sajnos azonban a középpályán elkövettünk egy hibát, szabálytalankodtunk, a hazaiak pedig a kapunkba erőltették a labdát. Ami pedig a meccs egészét illeti: az első félidőben nem a megbeszélteknek megfelelően játszottunk, s bár nagyobb helyzete nem volt a Békéscsabának, fölénk tudott nőni.

Az első félidőben nem volt igazán magas színvonalú a mérkőzés. A második játékrészre azonban felpörögtek a csapatok, az MTK vezetést szerzett, de a Békéscsaba teljesen rászolgált az egy pontra. A múlt hetihez képest ez egy más mérkőzés volt: az MTK nem birtokolta annyit a labdát, mint a Videoton. A Békéscsaba a találkozó vége felé már jobb volt labdabirtoklásban, mint az MTK. Más volt a játék, a Békéscsaba támadott inkább. A hazai együttes játékban felvette a versenyt a vendégekkel. A döntetlen reálisnak mondható, de voltak olyan szituációk – például tiszta helyzetből fejelhettek a hazai játékosok –, amiből akár a győzelmet is meg lehetett volna szerezni.