Időpont: 2023. augusztus 26. (szombat) 16:30 óra

Helyszín: Körösladány, Wenckheim Béla utcai sportpálya

Cím: 5516 Körösladány, Wenckheim B. u. 5.

Asszisztensek: ifj. Varga Gábor, Kovács Zoltán

Békéscsaba: Krnács Richárd, Komáromi Csongor, Farkas Márk, Mihály Bálint, Pintér Norbert, Zádori Krisztián, Ilyés Tamás, Mikló Roland, Fazekas Lóránt, Bora György, Albert István. Cserék: Póser Dániel, Bacsa Krisztián, Vólent Roland, Sármány Kristóf, Váradi Ádám, Hodonicki Márk, Rédling Kevin, Mágocsi Bence, Kuzma Hunor Álmos, Kóródi Nándor.
Vezetőedző: Csató Sándor

Monor: Bozsó Antal, Erdélyi Botond, Majzik Adrián, Agóts Tamás, Urbán Péter, Kovács Dominik, Rajnai György, Szin Ferenc, Puskás Norbert Tibor, Kávai Dominik, Horváth László Dávid. Cserék: Horváth Ferenc, Farkas Ádám, Rácz Milán, Knolmár Milán, Szabó Csaba, Hulicsár Máté, Juhász Zsombor.
Vezetőedző: Halgas István

Gólszerzők: Bora György (10. perc), Ilyés Tamás (29. perc), Knolmár Milán (56. perc), Vólent Roland (80. perc).

Sárga lapok: Hulicsár Máté (54. perc), Hodonicki Márk (56. perc), Albert István (59. perc), Juhász Zsombor (76. perc), Mágocsi Bence (93. perc).

Nézőszám: 120

Bár az első lehetőség a Monor előtt maradt ki, az első félidőben nagy mezőnyfölényt teremtve rohamozták a kaput a házigazdák. Sok helyzetet kialakítva, két esetben sikerült áttörniük a szervezett monoriak védelmi vonalát, megnyugtató előnyt szerezve a szünetig (2-0).

Összességében a második játékrész során is egyoldalú küzdelmet láthatott a közönség, bár az 56. percben Knolmár is betalált a vendégek részéről, mellyel újra szorossá tette a mérkőzést. További lehetőség is adódott a monoriak előtt, de a csabai védelem jól állta a sarat. A pontot Vólent Roland tette íre a 80. percben (3-1). A Békéscsaba magabiztosan győzött és jutott a sorozat legjobb 64 csapata közé.

Csató Sándor: – Nem kezdünk jól, de hamar rendeztük a sorokat. Az első félidei játékunk jól nézett ki, csakhogy a helyzeteket nem elég kidolgozni. Számos lehetőségünk volt arra, hogy már a szünetig lezárjuk az érdemi részt, de ezek többségét kihagytuk, így ismét magunknak tettük nehézzé a mérkőzést. A második félidőben ezzel együtt már a hétközi bajnokit is igyekeztünk szem előtt tartani.