Békéscsaba 1912 Előre – Körösladányi MSK

A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 410 másodperc.

A belépés ingyenes és az 1-es, 4-es, valamint 5-ös számú kapun keresztül is lehetséges. A ligetben található 3-as számú kapu ezúttal zárva lesz.

Időpont: 2023. július 19. (szerda) 18:00 óra

Játékvezető: Barta Tibor

Asszisztensek: Bozó Norbert, Petrovszki Péter

Békéscsaba: Póser Dániel Tibor, Mihály Bálint, Albert István, Bora György, Kóródi Nándor, Váradi Ádám, Futó Zsombor, Pintér Norbert, Sármány Kristóf, Vólent Roland, Ilyés Tamás. Cserék: Krnács Richárd, Komáromi Csongor, Fazekas Lóránt, Hodonicki Márk, Bacsa Krisztián, Babinyecz Balázs, Geiger Norbert, Zádori Krisztián.
Vezetőedző: Csató Sándor

Körösladány: Szabó Marcell, Sztankó László, Raducu Sorin, Wéber László, Zelenyánszki László, Papp Zsolt, Rajsli Tamás, Talpalló Norbert, Malkócs Marcell, Csicsely János, Szilágyi Dávid. Cserék: Kisari Tibor, Krajcsó Krisztián, Szántó Bence, Szabó László, Czirok József, Talpalló Ákos.
Vezetőedző: Ekker Attila

Gólszerzők: Csicsely János (48. perc), Vólent Roland (67. perc).

Sárga lap: Kóródi Nándor (45. perc), Mihály Bálint (56. perc).

Nézőszám: 150

Az első említésre méltó lehetőség az 5. perben adódott, amikor mintegy 25 méterről végezhettünk el szabadrúgást, sajnos különösebb eredmény nélkül. A 10. percben többen is gólt szerezhettek volna a Lilák közül, de megúszták a kapu előtti kavarodást a vendégek. Az első ladányi próbálkozásra a 12. percig kellett várni, amikor egy pontrúgást kanyarítottak Póser kapuja felé. A 16. percben Csicsely felé íveltek a vendégek, de a csabai védelem esélyt sem adott. Két perccel később ápolás miatt állt a játék, Kóródi orra vérzett. A 23. percben ivószünetet rendelt el a játékvezető, tekintettel a kánikulára. Ezzel párhuzamosan Csató mester pályára küldte Hodonickit, így Pintér számára ennyi adatott a mai napon. A 25. percben Futó lőhetett közelről, de fölé szállt a löket. A félidő további részében főképp a mezőnyben folyt a játék, a kapuk egyáltalán nem forogtak veszélyben. A játékrész végét jócskán megnyomta az Előre és Váradi, valamint Sármány előtt is adódott ziccer, Ilyés pedig még a kaput is eltalálta. A félidő végén Talpalló Norbert még eltalálta a felső lécet egy szabadrúgásból, szerencsénk volt. Mindent összevetve globális, de meddő békéscsabai fölényt mutatott az első félidő, egyelőre még gól nélkül (0-0).

Békéscsaba 1912 Előre - Körösladányi MSK 1-1 (0-0)

Jól kezdtük a második játékrészt, több kifejezetten veszélyes szituációt sikerült kialakítani, de hol Szabó kapus, hol a vendég védelem hatástalanított. Ahogy az lenni szokott büntetett a foci, egy gyors ellentámadás végén Csicsely volt eredményes (0-1). Az 51. percben Hodonicki ívelt kapura ígéretesen, a labda azonban centikkel elkerülte a ladányi kaput. Az 55. percben majdnem megkaptuk a másodikat, hiszen a ladányiak el tudtak szaladni egy általunk elvégzett szabadrúgás után, szerencsénkre Papp Zsolt az oldalhálót találta el. A 60. percben Ilyés helyett Fazekas kapott még fél óra játéklehetőséget. Négy perccel később Krnács kapus is pályára lépett, hogy játékpercekhez juthasson. De érkezett még Zádori, Komároi és Babinyecz is a mérkőzés utolsó részére. A 66. percben Vólentet buktatták a tizenhatoson belül, a jogos büntetőt a sértett magabiztosan értékesítette (1-1). A tizenegyes után újabb cserék érkeztek, így a meccs végéhez közeledve gyakorlatilag teljes sorcsere történt. A 68. percben még egy, teljesen indokolt ivószünet szakította meg a játék menetét. A 71. percben egy szögletből majdnem átvettük a vezetést, majd egy perccel később Sármány a kapusba lőtte az ajtó-ablak helyeztet. A 77. percben Babinyecz bombázott fölé, majd a vendégek lecserélték gólszerzőjüket, valamint Malkócs Marcellt is. Három perccel később az utolsó 10 perce érkezett még Talapalló Ákos, valamint Szánt Bence is. A hajrára feltámadt a Körösladány, több helyzetük is adódott, míg a Békéscsaba némileg hitehagyottan és csalódottan hozta le az utolsó perceket.

Csató Sándor: – Jó iramú mérkőzés volt, a Körösladány jól megszervezte a védelmét. Felállt fal ellen mindig nehéz játszani, sokat voltunk az ellenfél kapuja előtt, de az utolsó passzok nem sikerültek. Sokat futottak a játékosaink, de ma elölről hiányzott az az ember, aki fel tudta volna tenni az íre a pontot. Meg kell tanulnunk nyerni!

Ekker Attila: – Végig komoly koncentrációra késztetett bennünket az ellenfél, de a fiúk nagyon jól oldották meg a feladatot, a labdaszerzésekből többször is el tudtunk indulni és veszélyes támadásokat vezettünk.

Összességében elmondható, hogy számtalan szöglet, számtalan les, rengeteg lehetőség és nyomasztó békéscsabai fölény, ennek ellenére a Ladány azt játszotta amit kell és a kontrái igencsak veszélyesek voltak. Ezzel együtt a döntetlen igazságosnak mondható, a füllesztő hőségben mindkét csapat játékosai extrém terhelést kaptak, de a góllövésben még némi deficit mutatkozik.

Az előző szezonban ötödik helyen végzett Körösladány együttese következik a hétközi felkészülési mérkőzésen, egyúttal ők lesznek az utolsó előtti ellenfeleink a bajnoki rajt előtt. Ekker Attila igyekezett úgy alakítani a keretet, hogy továbbra is stabil tagjai lehessenek a régió harmadosztályú mezőnyének, de az igazolások mellett természetesen olyanok is akadtak, akik máshol képzelik el a folytatást. Távoztak: Szabó Marcell, Palik György, Cservenák Csaba, Burai Dávid, Dócza Gábor. Érkeztek: Krajcsó Krisztián, Raducu Constatin Sorin, Sztankó László Márk, Rajsli Tamás és Talpalló Norbert. A nyári időszakban 2-1 arányban legyőzték a Szolnokot, majd 5-1-re kikaptak a Szeged-Csanád Grosics Akadémia első csapatától. A folytatásban Gyulán léptek pályára a Szeged-Csanád Grosics Akadémia második együttese ellen, ahol 3-2 arányú újabb vereséget szenvedtek, de hasonló eredménnyel zártak a Kecskemét II. ellenében is az elmúlt hétvégén. Nyilván a felkészülés előttünk álló szakaszában már az eredmény is számít, így jó lenne ismét gólokat szerezni, ezáltal magabiztosan megnyerni a mérkőzést! A Békéscsaba kerete azonban még továbbra sem teljes, hiszen többen kisebb sérülésekkel küzdenek, de a rendelkezésre álló labdarúgók számára egészen biztosan hasznos kilencven perc lesz.