Időpont: 2016. március 20. (vasárnap) 15:00 óra

Helyszín: Békéscsaba, Kórház utcai Stadion (centerpálya)

Asszisztensek: Török Sándor, Lászlai Róbert.

Békéscsaba: Máthé Gábor, Vadász Viktor, Huszár Gergő, Tatár Eduard, Zámbori Dániel, Besztercei Attila, Ruzsa Zoltán,  Szélpál Norbert, Svedyuk Alex Pál, Szalai Dániel, Tóth Dániel. Cserék: Baráth Bence, Viczián Ádám, Vozár Dávid, Mácsai László, Bozsó Milán, Lászik Milán, Takács János Dávid.
Vezetőedző: Boér Gábor.

Szentlőrinc SE: Ambrusics Róbert, Domonkos Csaba, Dekanics Márk, Szilvási Zoltán, Kalmár Zsolt, Kovac Zoltán, Füredi Szabolcs, Turi Tamás, Harsányi István, Horváth Péter, Tóth Márk. Cserék: Pacéka Norbert, Zámbó József, Nikolic Vukan, Kovács Dávid Szaniszló, Reith Renátó, Bartal Bence, Kaffai György.
Vezetőedző: Reith Róbert.

Gólszerzők: Kovac Zoltán – öngól (33. perc), Beszterczei Attila (42. perc), Füredi Szabolcs (58. perc), Turi Tamás (70. perc), Tóth Dániel (87. perc).

Sárgalapok: Szélpál Norbert (26. perc), Szalai Dániel (55. perc), Tóth Dániel (84. perc).

Akár az első félidőben kivégezhettük volna a Szentlőrinc csapatát, de a rengeteg kihagyott helyzet izgalmas hajrát hozott, melyből a Lilák jöttek ki jobban – így megérdemelten tartottuk itthon a három pontot.

20160320

33. perc: Egy veszélyesen előreívelt labdába Kovac Zoltán ért szerencsétlenül, a lábáról saját kapujába pattant a pettyes: 1-0.

42. perc: Vadász szaladt el a jobb oldalon és kitűnő beadással tálalt Beszterczei elé, aki higgadtan továbbította a labdát a hálóba: 2-0.

58. perc: Egy kipattanó labdát Füredi Szabolcs fejelt a kapuba, ezzel szépítettek a vendégek: 2-1.

70. perc: Turi Tamás találta el kitűnően a labdát, lövése mintegy 22 méterről védhetetlenül került a hálóba, egyenlített a Szentlőrinc: 2-2.

87. perc: Tóth Dániel remekül irányította a kapu felé a labdát, Ambrusics kapus ezúttal már nem tudott hárítani: 3-2.

A kettő perces hosszabbításban már nem módosult az eredmény, így a hajrában szerzett újabb találattal győzött a Békéscsaba.

Boér Gábor: – Felemás érzések vannak bennem. Úgy érzem, hogy az első játékrészben nagyon összeszedetten futballoztunk, ami az eredményen is meglátszott. A folytatásban legalább 4-5 százszázalékos ziccer maradt ki és ahogy az a labdarúgásban lenni szokott, majdnem meg is bosszulta magát: kaptunk két gólt, amelyből az egyik elkerülhető lett volna, a másik pedig egy nagyon jól eltalált lövésből született. A csapat erejét mutatja, hogy igen jól reagáltunk az eseményekre – cserékkel is próbáltunk frissíteni – és nem adtuk fel a győzelem megszerzésére irányuló játékot, így egy hatalmas hajrával sikerült a magunk javára fordítani a végeredmény alakulását. Bízom benne, hogy ez az újabb siker olyan lendületet és önbizalmat ad játékosaimnak, amely kitarthat a bajnokság végéig és akkor nagyon szép tavaszunk lehet. Ezek a győzelmek megerősítik a csapatot, az edzőt viszont “megölik”. A csapat nem titkolt célja, hogy a legjobb tíz között végezzünk a tabellán – ezért dolgozunk rengeteget és úgy érzem, hogy nagyon sokat fejlődtünk rutinban, egységben és tudásban egyaránt. Nagyon hasznos, hogy több játékosom az első csapattal is tréningezik, sőt többen már be is mutatkoztak az NB I-ben – ezt ők is nagyon pozitívan élik meg és bízom benne, hogy a szakmai stáb is számítani fog rájuk hosszú távon. A fiúk ma is egyértelműen bizonyították, hogy komoly érték van csapatunkban. Gratulálok a srácoknak a küzdeni tudásért és kitartásért, nagyot játszottak a mai napon!

Reith Róbert: – Egy igen jó iramú mérkőzést játszottunk. Sajnos rosszul kezdtünk, kicsit belealudtunk az elejébe. A második félidőben sokkal jobb teljesítményt nyújtottunk, sikerült rendezni a sorokat – bár a középpályán éreztem hiányosságokat – és szerintem benne volt a meccsben a győzelem megszerzésének lehetősége is. Fegyelmezetlenségből kaptunk egy olyan gólt, amely végül is eldöntötte a mai összecsapást – így megérdemelten tartotta itthon a három pontot a lila-fehér egyesület. Gratulálok a Békéscsabának! Maximalista vagyok, úgyhogy a folytatásban is kizárólag a győzelem elfogadható számomra.

A tabella szerint jelen pillanatban öt helyezés és kilenc pont a különbség vendégeink javára. Ettől függetlenül a javuló forma, a szakmai stáb, valamint játékosaink elszántsága és akarása a biztosíték arra, hogy vasárnap kora délután egy harcos, vérre menő küzdelmet láthatunk a Kórház utcai centerpályán. Csapatunk egy újabb győzelem megszerzésével tovább zárkózhatna a biztos középmezőnyhöz, hiszen szerencsés esetben egy pozícióval ismét feljebb léphetnénk. A tavaszi felvonásban eddig 2 győzelem, 1 döntetlen és 1 vereség a mérlegünk, így hazai környezetben mindenképpen a három pont megszerzése a cél.

A csoportban egyébként ezen a héten szerdán két elmaradt mérkőzést pótoltak: Budafoki MTE-Újbuda FC – FC Dabas 1-2 és Komlói Bányász – HR-Rent Kozármisleny 0-1. Szombaton délután pedig megkezdődtek a 23. forduló mérkőzései, ahol Monori SE – Budafoki MTE-Újbuda FC 0-2, valamint Szekszárdi UFC – Várfürdő-Gyulai Termál FC 1-3 eredmények születtek. A harmadosztályú bajnokságban március 20-án (vasárnap) hat meccset rendeznek egy időben.

Boér Gábor: – Jó formában lévő Szentlőrincet fogadunk, alkalmam volt őket a múlt héten megtekinteni – ugyanis Gyulán vendégszerepeltek és azon a mérkőzésen is bizonyították, hogy egységes, kombinatív futballt játszó csapatot alkotnak. Nehéz mérkőzésre számítok, hiszen az ellenfél jó képességei mellett, a sok hiányzó is nehezíti dolgunkat – többek között Huszár térdsérüléssel bajlódik, Pilán a bokáját fájlalja, Kálmánnak pedig a hasfala szakadt be. Szerencsére a keretünk alkalmas arra, hogy őket valamilyen szinten pótoljuk és emellett az első csapatra is hosszabb szünet vár, így várhatóan a visszajátszók száma is növekedhet – ezáltal a minőségi javulás szinte garantált. Hazai pályán mindenképpen szeretnénk győzelemmel zárni az aktuális fordulót.