Időpont: 2022. október 22. (szombat) 11:00 óra

Cím: 5600 Békéscsaba, 4-es Honvéd utca 1/2.

Asszisztensek: Vilmányi Simon, Pálinkás Donát Ferenc

Békéscsaba: Zábráczki Szabolcs László, Sipaki Patrik Martin. Trescsula Máté, Pap Szabolcs, Balla Mátyás, Oláh Ákos, Bónus Marcell, Sipos Gábor, Szabó Zsombor, Izing Martin Ferenc, Varga Tamás Károly. Cserék: Tóth Alexander Máriusz, Bacsa Krisztián, Mágocsi Bence, Komáromi Csongor, Marik Soma. Átlagéletkor: 20 év.
Vezetőedző: Szenti Zoltán

Sényő: Szondi Levente, Klepács Krisztián, Márton András, Fenyőfalvi Dávid, Kapacina Kevin, Lizák Bence, Farkas Márk, Matyi Zoltán, Schmidt Péter, Sztankó Dávid, Kapacina Valér. Cserék: Gagyi Sándor, Bodó Gábor, Fabu Márton, Toldi András Dávid, Jócsák Dávid, Sógor Csaba, Nagy Zoltán, Barta Gábor Tamás. Átlagéletkor: 24 év.
Edzőpáros: Imrő László, Fiumei Viktor

Gólszerzők: Bónus Marcell (18. perc), Kapacina Kevin (26. és 30. perc), Kapacina Valér (45. perc), Mágocsi Bence (58. perc) – öngól, Pap Szabolcs (81. perc).

Sárga lapok: Márton András (16. perc), Pap Szabolcs (39. perc), Kapacina Valér (45+3. perc), Szabó Zsombor (92. perc), Izing Martin Ferenc (92. perc).

Nézőszám: 80

Kimaradt csabai ziccerek után a 18. percben szerzett vezetést a csabai együttes. Sipost buktatták a jobb összekötő helyén 20 méterre a kaputól, a szabadrúgást pedig Bónus csavarta mesterien a rövid felső sarokba. Nem tarthatott sokáig azonban a hazaiak öröme, mert a félidő közepét átlépve, hamarjában fordított a Sényő. Előbb egy jobb oldalról középre tett labdát értékesített Kapacina Kevin, majd egy fölívelt labdánál használta ki a két lila-fehér belső védő és a kapus hibáját, akik hiába vártak egymásra (1-2). A félidő végén még a testvére, Kapacina Valer is betalált büntetőből, miután Sipaki szabálytalankodott teljesen fölöslegesen az alapvonal táján az egyik sényői támadóval szemben (1-3).

A második játékrész sem alakult szerencsésebben a házigazdák számára. A 60. percben egy beadásba Mágocsi olyan szerencsétlenül lépett bele, hogy az a lábáról a saját kapujába pattant a labda, pedig ha a másik oldalon történik meg az eset, talán még most is tapsolnának neki a nézők (1-4). A folytatásban a sényőiek a lehető legegyszerűbb játékkal próbálták óvni előnyüket. A hazaiak erőfeszítéseiből szépítésre tellett a 81. percben, amikor egy bal oldali beadást Mágocsi készített le Pap Szabolcsnak, aki pár lépésről nem vétette el a kaput (2-4).

Nagy Sándor: – Magunkat vertük meg. Nehéz bármi találót is mondani ilyen meccs után, hiába játszunk jól, ha mi kapjuk a gólokat.