Időpont: 2022. szeptember 11. (vasárnap) 13:00 óra

Helyszín: Kórház utcai Stadion (centerpálya)

Asszisztensek: Kovács Zoltán, Bán Kristóf Patrik

Békéscsaba: Tóth Alexander Máriusz, Zahorán Áron, Sipaki Patrik Martin, Pap Szabolcs, Balla Mátyás, Mágocsi Bence, Sipos Gábor, Oláh Ákos, Babinyecz Balázs, Izing Martin Ferenc, Varga Tamás Károly. Cserék: Zábráczki Szabolcs László, Bacsa Krisztián, Trescsula Máté, Csák Albert, Komáromi Csongor, Rajsli Tamás. Átlagéletkor: 20 év.
Vezetőedző: Szenti Zoltán

Putnok: Pápai Krisztián Marcell, Sághy Félix, Nádimov Norbert Jegorovics, Galacs Erik Gábor, Nagy Zsolt András, Sramkó Ronáld, Csiki Norbert Ferencz, Csutora Mihaly, Vajda Cristofer, Dobrovolszki Jenő, Nemes Milán Imre. Cserék: Nyírati András Balázs, Gellén Balázs, Csiba Zoltán, Petrecsko Román, Katona Bence, Juhos Dávid, Soós János Tamás, Bodó Benedek, Fülöp Krisztián. Átlagéletkor: 22 év.
Edző: Szala Ákos

Gólszerzők: Galacs Erik Gábor (12. perc), Sramkó Ronáld (32. perc), Babinyecz Balázs (89. perc).

Sárga lapok: Varga Tamás (60. perc), Babinyecz Balázs (78. perc), Sághy Félix (80. perc).

Nézőszám: 105

A Putnok aktív mezőnyjátéka közepette már a 12. percben megszerezte a vezetést, amikor Galacs egy üresbe lőtt labdát értékesített jobbösszekötő helyéről (0-1). A folytatásban a hazaiak birtokolták többet a labdát, de nem igazán boldogultak a szervezett vendégekkel, akik szépen felépített, gyors kontrákkal operáltak. A 32. percben egy bal oldalon vezetett támadás végén találtak ismét kapuba, miután a középre gurított labdát az egyik támadó átlépte, Sramkó viszont a tizenegyes pont tájékáról a bal alsó sarokba helyezett (0-2).

A második félidőben futott az eredmény után az Előre, amely nagy erőket mozgósított az egyenlítés érdekében. Jól is küzdött, de a vendégek szervezett védekezését csak ritkán sikerült átjátszania. Egy ilyen eset után a 75. percben kezezés miatt büntetőhöz jutottak a hazaiak, de Varga Tamás nem tudta gólra váltani a lehetőséget. Továbbra sem tettek le a pontmentésről a Lilák, de csak szépítésre tellett az erejükből a végén, mivel Babinyecz értékesített egy újabb büntetőt (1-2).

Nagy Sándor: – Az első félidőben kaptunk két elkerülhető gólt, ami végül megpecsételte sorsunkat. A szünetben rendeztük a sorainkat és ha csak a két büntetőt berúgjuk, akkor nem szenvedünk vereséget.