A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 167 másodperc.

Időpont: 2023. április 16. (vasárnap) 17:00 óra

Asszisztensek: Balla Levente, Kovács Zoltán

Békéscsaba: Apró Ármin, Bacsa Krisztián, Bora György, Trescsula Máté, Pap Szabolcs, Zvara Levente Mátyás, Sztankó László Márk, Orvos Levente, Oláh Ákos, Bónus Marcell, Zádori Krisztián. Cserék: Zábráczki Szabolcs László, Sipaki Patrik Martin, Mágocsi Bence, Kuzma Hunor Álmos, Rajsli Tamás, Csák Albert, Borbély Bence Boldizsár, Marik Soma.
Vezetőedző: Nagy Sándor

Tiszafüred: Tajti Bence, Karika Róbert, Barzsó Attila, Kalóz Ádám, Skulka Botond Gyula, Tomola Patrik György, Szövetes Krisztián, Kertész Tamás, Mácsai László, Szabó Viktor, Baranyi Bence. Cserék: Tomori Zoltán, Sallai Tibor, Oláh Lóránt, Oláh Norbert, Tóth Tibor, Galla Patrik Balázs, Csábi Milán, Pataki Zsolt.
Vezetőedző: Dorcsák Zoltán

Gólszerzők: Kertész Tamás (80. perc), Sallai Tibor (93. perc), Zádori Krisztián (95. perc).

Sárga lapok: Orvos Levente (46. és 89. perc) – kiállítva, Pap Szabolcs (57. perc), Bora György (89. perc).

Nézőszám: 80

A vendégek kezdtek veszélyesebben, az elején két esetben komoly lehetőséget hagytak kihasználatlanul. Aztán egy hajtós, őszinte meccs kerekedett a felek között, melynek során hazai oldalon is akadtak nagy helyzetek, úgyhogy akár 3–3-as eredménnyel is vonulhattak volna szünetre.

Békéscsaba 1912 Előre II. - Facultas-Tiszafüredi VSE 1-2 (0-0)

A második félidő elején a csabaiak komoly nyomást helyeztek a vendégekre, de a legjobb lehetőségekből sem találták a kapuba vezető utat. Később kijöttek a szorításból a fürediek, sőt átvették a kezdeményezést. A 75. percben Oláh Norberttel szemben elkövetett szabálytalanságért megítélt büntetőt Kertész vágta kapu fölé. Öt perccel később azonban fejjel javított, miután egy jobbról elvégzett szabadrúgás csúsztatott közelről a hosszú sarokba (0-1). Tovább élénkült a játék, a csabai oldalon Orvos második sárga lapja néhány perccel megelőzte társait a levonulás tekintetében. A hosszabbításban azután a néhány perce beállt Sallai, egyéni akció végén talált a hosszú sarokba a jobb oldalról (0-2). Még ünnepeltek a vendégek, amikor a középkezdést követően Zádori fejjel szépített, lezárva a meccset is (1-2).

Nagy Sándor: – Az első félidőben több lehetőségünk volt, rúghattunk volna gólokat, de a legjobb ziccereket is elhibáztuk. Az ellenfél a rutinjára támaszkodott, mi viszont nem tudtuk élni a jobb fizikai állapotunkkal és miután hátrányba kerültünk, talán el is bizonytalanodtunk egy kicsit.