A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 193 másodperc.

A MÉRKŐZÉS ZÁRT KAPUK MÖGÖTT KERÜLT MEGRENDEZÉSRE!

Időpont: 2021. május 1. (szombat) 15:00 óra

Helyszín: Békéscsaba Labdarúgó Akadémia

Cím: 5600 Békéscsaba, 4-es Honvéd utca 1/2.

Játékvezető: Bakos József

Asszisztensek: Korbely Péter Szabolcs, Zahorecz Soma

Békéscsaba: Uram János, Sipaki Patrik Martin, Pilán Márkó, Bukor Zoltán Márk, Varga Tamás Károly, Farkas János, Balog Zsolt, Ilyés Tamás, Bónus Marcell, Csicsely János, Lászik Milán. Cserék: Czinanó Antal Áron, Czvalinga Áron, Nyéki Boldizsár, Körömi Zoltán, Répási Balázs, Zelik Csaba, Czvalinga Márk.

Gyula: Kajári János, Nagy Sándor, Szabó Csaba, Kukla Zsombor, Nagy Gergely, Bagyinszki Attila, Zsömbörgi Márton, Repisky Dániel, Kovács Zsolt, Bozsó Milán, Radics Dávid. Cserék: Oláh Zalán, Oszlács Márton Dániel, Patkás Gergő, Barthalos Dávid, Bondár Attila, Pilán Richárd, Jimoh Dániel Adenike.
Vezetőedző: Szentléleki Béla

Gólszerzők: Bukor Zoltán Márk (10. perc), Ilyés Tamás (21., 60. és 70. perc), Bagyinszki Attila (67. perc).

Sárga lapok: Farkas János (12. perc), Bozsó Milán (68. perc), Lászik Milán (73. perc), Varga Tamás Károly (79. perc), Barthalos Dávid (81. perc), Zelik Csaba (86. perc).

Tájékoztatjuk a szurkolókat és az érdeklődőket, hogy a vendég csapat vezetőivel egyeztetve meghoztuk azt a felelősségteljes döntést, miszerint a 2021. május 1-én (szombat) 17:00 órára kiírt Békéscsaba 1912 Előre II. – Clean Way-Gyulai TFC Megyei I. osztály 2020/2021. 10. forduló labdarúgó mérkőzés még zárt kapuk mögött kerül megrendezésre.

Jelen helyzetben bizonytalan annak a kimenetele, hogy a jogszabályi háttér megvalósul, és nézőket lehetne beengedni a mérkőzésre. Véleményünk szerint az idő rövidsége miatt nem lehet felelősséggel felkészülni a találkozó nézők előtt történő megrendezésére.

Ennek megfelelően – különös tekintettel a Covid helyzetre – nem látjuk lehetőségét annak, hogy biztonságosan, a jogszabályoknak megfelelően, a látogatók egészségének megóvása mellett nézők részvételével megrendezhessük a mérkőzést.

Bízunk benne, hogy a 2021. május 5-én (szerda) 17:30 órára kiírt Békéscsaba 1912 Előre II. – Szarvasi FC mérkőzést már a vonatkozó jogszabályok maradéktalan betartásával és betartatásával nézők előtt tudjuk megrendezni.

Türelmüket és megértésüket köszönjük!

Lenne miért visszavágnunk, hiszen megyei csapatunk egyetlen vereségét (1-0) éppen a gyulaiak ellen szenvedte el. A lejátszott nyolc fordulóból hét alkalommal győztünk, így a betegségekből visszatérő játékosaink hathatós segítségével jó esély mutatkozik egy újabb csabai sikerre, ezáltal ismét egy nagy lépést tehetünk az NB3-as tagság elérése érdekében.