A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 379 másodperc.

Időpont: 2015. október 25. (vasárnap) 13:30 óra

Helyszín: Békéscsaba, Kórház utcai Stadion – Műfüves pálya

Játékvezető: Szilágyi Sándor

Asszisztensek: Kövér Tamás, Takács Attila

Békéscsaba: Koszecz Kristóf, Vozár Dávid, Lászik Milán, Szántó Mihály Sándor, Zámbori Dániel, Pilán Márkó, Ruzsa Zoltán, Tatár Eduárd, Mácsai László, Kálmán Szilárd, Bozsó Milán. Cserék: Máthé Gábor, Takács János Dávid, Polonio Guerreiro Joao, Konyecsni Zoltán.
Vezetőedző: Boér Gábor.

Honvéd: Horváth András, Bíró Tamás, Erdős Gábor, Dékány Péter, George Ikenne-King Patrick, Kovács Dániel, Göblyös Dániel Tamás, Ihrig-Farkas Sebestyén, Tóth Barna, Erdélyi László, Herjeczki Kristóf. Cserék: Vereckei Dániel, Tokodi Sándor, Sallay Botond, Hesz Olivér, Fehér Imre.
Technikai vezető: Kubesch Károly.

A mérkőzés megtekintése ingyenes!

Az első 45 perc jelentősebb része mezőnyjátékkal telt el, de inkább a Kispest dominált. Keménységért egyik fél sem ment a szomszédba, helyzet azonban csupán Kálmán, illetve Ihrig-Farkas előtt adódott. A csabai irányító nagy helyzetben találta el Horváth kapust, a Kispest támadója pedig be is vette a csabaiak kalitkáját, de már szabálytalanság előzte meg a szituációt.

Hazai góllal indult a második félidő. A 48. percben a kapustól Bozsó elvette a labdát, középre gurított, ahol az érkező Pilánnak nem okozott nehézséget a ziccer értékesítése, 1–0. Röviddel később Horváthnak újabb fájdalmas találkozása volt a Pilánnal. A csabai játékos ziccerben ugrott ki, de összeakadt az elé kivetődő kapussal, akit le is kellett cserélni. A 63. percben egyenlítettek a fővárosiak, akik 35 méterről végezhettek el szabadrúgást a bal oldalról. A labdát nagy erővel a hosszú oldalra lőtték, ahol Fehér robbant be rá, és 5 méterről fejelt a kapuba, 1–1. A meccs hajrájában a Honvéd támadott a győztes gól megszerzéséért, ez azonban a lila-fehéreknek jött össze. A hosszabbításban labdaszerzésből indult a kontra, Mácsainak passzolták fel a játékszert, aki szöktette a felfutó Konyecsnit de maga is követte a támadást. Jól tette, mert Konyecsni önzetlenül visszajátszott elé, Mácsai pedig 11 méterről a kapus mellett higgadtan helyezett a kapu közepébe, 2–1.

A csabai fiatalok igazolták, hogy felsőbb segítség nélkül is tudnak hajtani és küzdeni az utolsó pillanatokig, ami ezúttal jó befektetésnek bizonyult.

Boér Gábor: – Fiatal, rutintalan játékosaim bebizonyították, hogy a helyén van a szívük. Óriásit küzdve, hatalmas ambícióval és helyenként szép játékkal sikerült megnyerniük a mérkőzést. Győzelmünk értékét növeli, hogy egy rendkívül tudatosan futballozó, szervezett csapatot sikerült két vállra fektetnünk. Büszke vagyok a srácok és a stáb minden egyes tagjára.

Tóth Iván: – Gratulálok az ellenfélnek. Jól kezdtünk, de szabályos gólunkat nem adta meg a játékvezető, majd nagy hibából kaptunk gólt. A döntetlen reálisabb lett volna, azonban egy újabb amatőr hibának köszönhetően a hosszabbításban vesztettük el a mérkőzést.

Boér Gábor, az Előre második csapatának szakvezetője: – Nehéz helyzetben vagyunk hétről-hétre, fiatal csapatunk ugyanis nem tud átlendülni a mérkőzések fordulópontjain. Rendre kihagyjuk még a jobbnál-jobb lehetőségeinket is, az ellenfelünknek pedig többnyire elegendő egyetlen hibánk. Nagy szükségünk lenne a három pontra, hiszen a heti munkánk csak akkor tudna kamatozni, ha végre elindulnánk a sikerek útján. Erre most megvan minden lehetőségünk, mivel hozzánk hasonlóan rutintalan, fiatal csapat az ellenfelünk. Információim szerint azonban nagyon jó focit játszó és szervezett alakulatról van szó, amely ellen csak akkor lehet esélyünk, ha a tudásunk legjavát tudjuk nyújtani. A keretből egyedül a sérült kapusra, Máthé Gáborra nem számíthatok, eltiltottunk nincs.