A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 228 másodperc.

Időpont: 2022. november 5. (szombat) 13:00 óra

Cím: 5600 Békéscsaba, 4-es Honvéd utca 1/2.

Játékvezető: Borbás Bottyán Aurél

Asszisztensek: Bereczki Bence, Vilmányi Simon

Békéscsaba: Tóth Alexander Máriusz, Szabó Csaba, Trescsula Máté, Balla Mátyás, Ilyés Tamás, Oláh Ákos, Bónus Marcell, Bacsa Krisztián, Sipos Gábor, Marik Soma, Izing Martin Ferenc. Cserék: Orvos László, Sipaki Patrik Martin, Csák Albert, Komáromi Csongor, Mágocsi Bence, Rajsli Tamás.
Vezetőedző: Szenti Zoltán

BKV Előre: Horváth Gábor, Forgács Péter, Szabó Norman Áron, Kubó Gábor, Szabó Árpád Péter, Benke Áron, Csanálosi Patrik, Körösi Viktor, Tóth Szabolcs, Gyurkó Máté, Tóth Dárius Lajos. Cserék: Szüsz Marcell Tamás, Zoboki Levente, Jáger Roland, Fördös Adrián László, Egressy Máté, Ihos Ádám Lajos, Kilin András.
Vezetőedző: Albert Flórián Ferenc

Gólszerzők: Tóth Dárius Lajos (13. perc), Sipos Gábor (58. perc), Oláh Ákos (60. perc), Gyurkó Máté (67. perc).

Sárga lap: Zoboki Levente (83. perc).

Nézőszám: 60

A vendégek korán megszerezték a vezetést, ám a lila-fehér fiatalok a szünet után két perc alatt megfordították az eredményt. Sokáig azonban nem örülhettek, mert a fővárosiak még a hajrá előtt egy büntetőből egyenlítettek és egy pontot elvittek a békési megyeszékhelyről.

Élvezetes, tempós mérkőzést láthatott a nem éppen ideális időjárás miatt a szokásosnál mérsékeltebb létszámban kilátogató közönség. Az Előre gyakorlatilag az első néhány percben jelentősebb előnyre tehetett volna szert, azonban a lehetőségek kimaradtak. A 13. percben egy szöglet után Tóth Dárius Lajos talált be (0-1). Az első negyed óra intenzívebb focija után visszavettek a sebességből a csapatok, a BKV pedig próbálta azt játszani, amit egy vendég csapatnak előnye birtokában kell.

A második félidőre felpaprikázva futott ki csapatunk és több lehetőség után, egymás után kétszer is betaláltunk (2-1). A folytatásban is irányítottuk a játékot, a vendégek kontrái jelentettek csak veszélyt. Mindkét mester cserékkel próbált frissíteni, hazai oldalon pedig Marik sérülése is okot adott némi átszervezésre. Az egyik BKV ellentámadás végén, egy védelmi hiba miatt büntetőhöz jutottak a fővárosiak, melyből ki is egyenlítették az eredményt (2-2).

A meccs hajrájában is akadtak lehetőségeink és egy véleményes, meg nem adott tizenegyes is borzolta a kedélyeket. A végeredmény azonban már a ráadás három percben sem változott, így maradt a pontosztozkodás.

Nagy Sándor: – Az első félidőben elkerülhető pontrúgásból kaptunk gólt, utána megvoltak a helyzetek, de akkor még kicsit monoton volt a játékunk. Szünet után viszont már tetszetősen futballoztunk, a hozzáállással és a minőséggel is elégedett voltam. Miután fordítottunk, le is zárhattuk volna a meccset, ehelyett egy buta tizenegyesből egalizált az ellenfél, utána már reális volt a döntetlen.