Időpont: 2015. július 19. (vasárnap) 18:00 óra

Asszisztensek: Erős Gábor, Király Krisztián

Békéscsaba: Mursits Roland, Bényei Balázs, Koszó Balázs Tibor, Balog Zsolt, Laczkó Zsolt, Spitzmüller István, Borbély Bálint, Szilágyi Péter, Koroudijev George Assenov, Birtalan Botond, Viczián Ádám. Cserék: Ilizi Lubos, Nascimiento de Oliveira Fabio, Bagi István, Punosevac Bratislav, Fehér Zsolt, Oláh László Dávid, Juhász György.
Vezetőedző: Zoran Spisljak.

DVSC: Verpecz István, Zsidai László, Balogh Norbert Sándor, Máté Péter, Morozov Igor, Bódi Ádám, Nagy Zoltán, Varga József, Szécsi Márk, Korhut Mihály, Horváth Zsolt. Cserék: Radosevic Bozidar, Sós Bence, Bereczki Dániel, Brkovic Dusan, Tisza Tibor, Jovanovic Aleksandar, Castillion Geoffrey Wynton Mandelano.
Vezetőedző: Kondás Elemér

Nézőszám: 3.700 fő

Gólszerzők: Laczkó Zsolt (14. perc), Nagy Zoltán (20. perc), Viczián Ádám (36. perc), Tisza Tibor (68. perc), Bényei Balázs – öngól (91. perc).

Sárgalapok: Viczián Ádám (59. perc), Borbély Bálint (70. perc), Punosevac Bratislav (85. perc), Balog Zsolt (91. perc).

A várakozásoknak megfelelően igazi futballünnep fogadta a két ősi riválist Békéscsabán. Az újonc a szurkolók fergeteges biztatása közepette vehette fel a harcot a hétszeres bajnokcsapattal, majdnem telt ház előtt.

20150719_elore_dvsc_09

Az első tíz percben kiegyenlített, csapkodó játék folyt a pályán, és bár Balogh Norbert betalált a hazai kapuba, les miatt nem adták meg a gólt. Aztán a 14. percben a Békéscsaba gólt szerzett: Koroudijev szöglete után Laczkó Zsolt hat méterről a jobb felső sarokba fejelt (1-0). A hazai drukkerek nem sokáig örülhettek, mert a 20. percben Nagy Zoltán révén egyenlített a DVSC; ez a találat is egy sarokrúgás után született. Hiányzott a jó játék, egymás hibáiból próbáltak élni a csapatok, ennek ellenére a viharsarkiak ismét eredményesek voltak: a 36. percben Viczián Ádám kiugrott és a kifutó Verpecz István mellett a hálóba emelt (2-1).

A középkezdés után Horváth Zsolt 17 méteres lövése szállt fölé. A 42. percben Verpecz védett bravúrral, majd a túloldalon egy szabadrúgás után Varga József labdájába Mursits Roland belepiszkált, Horváth Zsolt lövését pedig Laczkó kivágta a gólvonalról. Az első felvonásban nem volt túl sok helyzet, a játék nem volt igazán színvonalas, mégis három gól született.

A szünet után pályára lépett a debreceniek holland csatára, Geoffrey Castillion, aki a csütörtöki Európa Liga-selejtezőben a becserélése után rögtön gólt szerzett. Ezúttal Balogh Norbert centerezése után került helyzetbe, de labdája fölé szállt. Az 58. percben Szécsi Márk lapos lövése mellé ment. Aktívabb lett támadásban a DVSC, de sok volt a rossz passz. A 67. percben az egy perccel korábban beállt Tisza Tibor lőtt közelről a kapuba (2-2).

Megélénkült a játék: előbb Nagy Zoltán lövését védte Mursits, majd Birtalan került helyzetbe, de nyolc méterről célt tévesztett. A 76. percben Bódi Ádám távoli, életerős lövése után Mursitsnak kellett védenie. Már úgy tűnt, hogy pontot szereznek a hazaiak a nyitányon, de az utolsó percben Korhut Mihály szabadrúgása a kapufáról éppen Bényei hátára, onnan pedig a hálóba pattant (2-3).

20150719_elore_dvsc_27

Ellentétes félidőket látott a nézősereg: a hazai csapat az első félidőben, sőt egészen a hetvenedik percig jól játszott. Az egyenlítő gól után azonban a vendégek mezőnyfölénybe kerültek és egy szerencsés góllal visszahozták a sírból a mérkőzést és el is vitték a három pontot. A csabaiak nem érdemeltek vereséget, a döntetlen jobban megfelelt volna a játék képének.