Időpont: 2015. április 5. (vasárnap) 16:30 óra

Helyszín: Balmazújváros, Balmazújvárosi FC Sporttelep

Asszisztensek: Szvetnyik Bence, Punyi Gyula

Balmazújváros:  Radosevic Bozidar, Bokros Tibor, Papp Ferenc, Batarelo Ante, Németh Ádám, Kiss László, Sigér Dávid,  Vachtler Csaba, Pintér Norbert, Virág Aladár Tibor, Batizi-Pócsi Balázs. Cserék:  Szalma Pál, Chonka Yuriy, Popovic Zdravko, Mijatovic Mario, Kónya Márk, Pavlicic Tomislav, Tóth László.
Vezetőedző: Feczkó Tamás.

Békéscsaba: Mursits Roland,  Bényei Balázs, Koszó Balázs, Balog Zsolt, Juhász György, Borbély Bálint, Bagi István, Spitzmüller István, Birtalan Botond, Király Patrik, Szilágyi Péter. Cserék:  Póser Dániel, Tölgyesi Viktor, Prasler Thomas Michel,  Fehér Zsolt, Vólent Roland, Berki Péter, Balogh Milán.
Vezetőedző: Zoran Spisljak.

Gólszerzők: Popovic Zdravko (60. perc), Szilágyi Péter (70. perc).

Sárgalapok: Pintér Norbert (14. perc), Papp Ferenc (49. perc), Koszó Balázs Tibor (59. perc), Bényei Balázs (60. perc), Borbély Bálint (65. perc).

Piroslap: Sigér Dávid (50. perc).

20150405

Fotó: balmazfoci.hu

A Vasas elleni, keddi győzelemnek köszönhetően a Békéscsaba átvette a vezetést az NB II tabelláján, ezért nem csoda, hogy vasárnap délután, a sereghajtó Balmazújváros otthonában megtelt a vendégszektor és a viharsarki drukkerek tulajdonképpen hazai hangulatot varázsoltak a pályára.

Az angyalföldieknek emlékezetes gólt szerző Borbély Bálint szabadrúgását ezúttal kivédte a kapus, utána pedig Bagi próbálkozott közelről, de szögletre mentettek a hajdúságiak. Később Szilágyi lopott el egy labdát, a kapust is kikerülte, de kisodródva már nem tudott betalálni.

Az első félidő nem hozott gólt, majd a második felvonás elején emberelőnybe kerültek a vendégek, viszont büntetőből a házigazdák szereztek vezetést (1-0)! A 64. percben Vólent az ötösről lőtt, Radosevics bravúrral mentett. A 69. percben Batizi 24 méterről alig lőtt a kapu fölé. Egy perc múlva jött az egyenlítés. Egy baloldali beadás után Szilágyi közelről fejelt a hálóba (1-1). A 73. percben Bényei 25 méterről vállalkozott lövésre, s a felső lécet találta telibe. A hajrában Spitzmüller lövésébe ért bele egy hazai láb, néhány centi híján öngól lett, majd Borbély lőtt a kapu mellé a 88. percben. Mivel több gól nem született, a csabaiak ideiglenesen lecsúsztak a tabella éléről, az újvárosiaknak viszont nem sokat jelent ez a bravúros egy pont.

Feczkó Tamás: – Az első félidőben mezőnyfölényben játszottunk, a kiállítást követően örülhetünk az egy pontnak.

Zoran Spisljak: – Előzetesen azt mondtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, ami be is igazolódott. Hiányzott egy kis frissesség, amivel eldönthettük volna javunkra a találkozó sorsát. A lényeg azonban, hogy továbbra is versenyben vagyunk a feljutásért!