75 éve történt

A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 69 másodperc.

Ma, szeptember 23-án van a 75. évfordulója annak, hogy az Előre, akkori nevén Békéscsabai Törekvés MTE első NB I-es (akkor OB I-es) mérkőzését játszotta.

1945. szeptember 23-án fél négykor a Csányi utcában fogadtuk a Salgótarjáni BTC csapatát 6.000 néző előtt (azóta is ez a MÁV pálya közönségrekordja).

Álljon itt – tisztelettel emlékezve rájuk – a hazai csapat névsora: Andó Tamás – Schwarcz-Sági Ferenc, Urda András – Donáth Tibor, Fülöp László, Marik György – Csicsely András, Kliment-Csabai András, Feith Tibor, Szilasi Vilmos, Szák András. A csapat edzője Köves-Kvasz János.

A mérkőzésről: 8 percet kellett csak várnia történelmi gólra, melyet Kliment szerzett. Hamar jött az egyenlítés, de Feith 2 és Szilasi gólja révén a félidőben már 4:1. A második játékrészben újra Szilasi, már 5:1, majd egy tarjáni gól után egy tarjáni öngól következett, így alakult ki a 6:2-es siker.

Ezzel kezdődött elsőosztályú történelmünk, amely azóta 27 szezon 842 mérkőzésénél tart.

Forrás: Juhász Zoltán, magyarfutball.hu