A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 212 másodperc.

Időpont: 2015. augusztus 23. (vasárnap) 17:30 óra

Helyszín: Gyula, Gyulai Termál FC Sporttelep

Cím: 5700 Gyula, Zrínyi tér 2.

Játékvezető: Horváth Máté

Asszisztensek: Kovács II. Gábor, Baghy Csaba.

A mérkőzésre egységesen 500,- forintba kerülnek a belépők. Belépés a Kétegyházi út felőli kapunál – a SPAR-ral szemben.

Gyula: Harman József Ákos, Kovács Tamás, Szabó Csaba, Ferenczi Máté, Pilán Richárd, Balogh Milán, Bálint Balázs, Nagy Gergely, Sipos Krisztián, Okos István, Styecz Milán. Cserék: Hegedűs Ervin, Gadó Gábor, Urbán Gábor, Kajári János, Kerekes István, Turcsek Szilveszter, Burai Dávid I.
Vezetőedző: Szekeres Lajos.

Békéscsaba: Koszecz Kristóf, Vozár Dávid, Fehér Zsolt, Szántó Mihály Sándor, Juhász György, Lászik Milán, Szalai Dániel, Borbély Bálint, Tatár Eduard, Zámbori Dániel, Pilán Márkó. Cserék: Ruzsa Zoltán, Bozó András, Huszár Gergő, Démusz Dominik, Mácsai László, Bozsó Milán, Takács János Dávid.

Gólszerzők: Styecz Milán (25. perc), Nagy Gergely (35. perc).

Sárgalapok: Juhász György (48. perc), Pilán Márkó (61. perc), Ruzsa Zoltán (89. perc).

20150823_gyula_elore

A mezőnyben aktívabb hazaiak a 25. percben szereztek vezetést, miután egy szögletnél a berobbanó Styeczre senki nem figyelt, a támadó pedig fejjel vette be Koszecz kapuját, 1–0. Továbbra is támadásban maradtak a gyulaiak és a 33. percben tovább növelték előnyüket. Az előretörő Kovács Tamást buktatták a 16-oson belül, a megítélt büntetőt Nagy Gergely magabiztosan értékesítette, 2–0.

A második félidőben támadólag léptek fel a vendégek, helyzeteket azonban csak pontrúgásokból tudtak kialakítani. Harman kapusnak két ilyen esetben kellett bravúrral játékba avatkoznia. A játékrész hajrájára ismét kiegyenlítődött játék, sőt a gyulaiak az utolsó percekben Urbán révén bebiztosíthatták volna győzelmüket, de a csatár átemelése centikkel a kapu fölé szállt.

Jó iramú, változatos meccsen született meg a gyulai együttes megérdemeltnek tekinthető sikere.

Szekeres Lajos:– Ellentétes félidőket hozott a mérkőzés. Az elsőben a csabaiak a védekezésük megszervezésére fektették a hangsúlyt, ennek ellenére vezetést tudtunk szerezni. A második játékrész elején ellenfelünk mindent megtett a gólszerzés érdekében, ekkor azonban a zárt védekezésünkkel és jó kapusteljesítményünkkel megakadályoztuk ez. A végén pedig ismét nekünk voltak óriási lehetőségeink.

Boér Gábor: – Sajnos ezen a szinten már nem fér bele, hogy félidőnyi előnyt adjunk az aktuális ellenfelünknek. Ma ezt megtettük, nagyon indiszponáltan, akarat nélkül játszottunk az első félidőben. Szünet után nagy erőket mozgósítottunk, hogy kozmetikázzuk az eredményt, de az ellenfél kapusa kifogott rajtunk, emellett sokszor hiba csúszott a befejezésekbe. A teljességhez tartozik, hogy a három büntetőgyanús szituációból egyet mi is megkaphattunk volna.