Időpont: 2015. december 5. (szombat) 15:30 óra

Helyszín: Szombathely, Rohonci úti Stadion

Asszisztensek: Varga Zsolt dr., Márkus Tamás

Haladás: Király Gábor, Jánvári Gábor, Wils Stef, Gosztonyi András, Gaál Bálint, Iszlai Bence, Wils Thomas, Angyal Zsolt, Pregrad Bosnjak, Németh Márió, Halmosi Péter. Cserék: Rózsa Dániel, Nagy Petrik, Schimmer Szabolcs, Batarelo Ante, Jagodics Márk, Medgyes Zoltán Henrik, Popin Sasa.
Vezetőedző: Mészöly Géza.

Békéscsaba: Mursits Roland, Thomas Piermayr, Vaskó Tamás, Fehér Zsolt, Slavko Damjanovic, Bagi István, Borbély Bálint, Spitzmüller István, Nascimento de Oliveira Fabio, Birtalan Botond, Ezequiel Calvente Criado. Cserék: Ilizi Lubos, Kertész Tamás, Balog Zsolt, Bratislav Punosevac, Vadász Viktor, Juhász György, George Koroudjiev Assenov.
Vezetedző: Zoran Spisjak.

Gólszerzők: Ezequiel Calvente Criado (66. perc), Németh Márió (78. perc).

Sárgalapok: Vaskó Tamás (19. perc), Thomas Piermayr (27. perc), Bagi István (54. perc), Németh Márió (78. perc), Mursits Roland (89. perc).

Nézőszám: 2.147

Taktikus, fegyelmezett játékkal hoztunk el egy értékes pontot a Halitól, amely még igen jól jöhet majd a végelszámolásnál.

Szokás szerint a nézők soraiból néztük végig – így mindig több impulzus, vélemény jut el hozzánk – és kommentáltuk élőben a találkozót, amelyet a máshol megjelent beszámolóktól eltérően egyáltalán nem éreztünk alacsony színvonalúnak. Amennyiben a kialakított gólveszélyes helyzetek minősítenek egy meccset, akkor nyilván nem sorolhatjuk a legjobbak közé, de a taktikai fegyelem mindkét együttes részéről érezhető volt.

A Haladás az első félidőben megpróbálta átengedni a területet és így akart gyors támadásokat vezetni – elsősorban a bal oldalon. A Békéscsaba számított erre és igen jól kezelte a helyzetet. Eltekintve néhány védelmi megingástól a hátsó sor jól működött, a kapusteljesítmény is rendben volt és sikerült időben megállítani szinte az összes próbálkozást. A középpályán jól szűrtük meg a támadás indításokat, de a filteren átjutott labdák is rendre elakadtak védőink munkájának következtében.

A 10. percben máris Calvente veszélyeztetett és lövésével bemelegítette Király kapust. Egy perc múlva érkezett a válasz, amikor Gosztonyi késztette munkára Mursits Rolandot. A folytatásban elsősorban a középpályán tologattak a felek, néha egy-egy kiugrás és kapu felé tartó lövés borzolta a kedélyeket. A hazai közönség nem volt túl elégedett kedvenceik teljesítményével és ennek időnként hangot is adtak. A taktikai szabálytalanságokkal jó ütemben sikerült megfelelőképpen tördelnünk a játékot, melyre a Haladásnak az első 45 percben nem is volt ellenszere. Veszélyt szinte csak a pontrúgások jelentettek a kapukra, de ezek pontatlanok, eredménytelenek voltak mindkét csapat részéről. A félidő hajrájában a zöld-fehérek rátettek egy lapáttal, megpróbáltak végre gólt szerezni – de a spori sípszava véget vetett küzdelmeiknek.

A fordulás után változtatott taktikáján a vendéglátó és megpróbálta nagyobb nyomás alá helyezni a Lilákat. Továbbra is nagy kedvvel játszott a békéscsabai közönség kedvence – Calvente többször keverte meg a szombathelyiek védelmét és Királynak kellett tisztázni. Az 50. perc környékén több banális technikai hiba is előfordult mindkét csapatnál, melyet a helyi közönség nem díjazott túlságosan. A 62. percben egy tizenegyesgyanús helyzetben Birtalant hagyták helyben. Ezután elkezdődtek a cserék a Vas megyei alakulatnál, akik így próbáltak meg frissíteni.

A 67. percben ismét Calvente hagyta ott a védőket és egy briliáns visszahúzás után, állítgatás nélkül helyezett a bal felsőbe, 0-1.

Sokáig nem tudtuk őrizgetni az eredményt, hiszen 4 perccel később egy pontrúgást követően nem tudtunk felszabadítani, zavar támadt a kapu előtt. Sajnos elsőnek Iszlai eszmélt és kihasználva a védelmi megingást a kapuba tessékelte a labdát, 1-1.

Felbátorodtak a hazaiak és nagyobb fokozatba kapcsoltak, hiszen mindenképpen szerették volna otthon tartani a három pontot – a 74. percben újabb cserét is eszközöltek az ügy érdekében. Az utolsó negyedórában megpróbáltuk megtartani, megbecsülni a labdákat. Többször sikerült szabadrúgást és szögletet is kiharcolni, ezzel számunkra megfelelőképpen telt az idő. Fabio és Bagi is többször okozott problémát a hazaiaknak, Vaskó és Fehér pedig önfeláldozóan és fáradtságot nem ismerve dolgozott tovább. A végére a Békéscsaba is megpróbált megújulni, a 82. percben Birtalan helyére Punosevac érkezett. Két perc múlva máris helyzetbe került, de Király Gábor a helyén volt. A 89. percben Mursits kapott még sárgát – a játékvezető szerint nem a megfelelő tempóban végezte el a kirúgást. A kétperces hosszabbításban egy sarokrúgáson és egy szabadrúgáson kívül más érdemleges esemény nem történt.

Mészöly Géza: – A nehéz talajú pályán az első félidőben kevés helyzetet dolgoztunk ki. Szünet után többet kockáztattunk, emiatt kicsit fellazultunk, a Békéscsaba pedig szép góllal vezetést szerzett. Ezután végig nálunk volt a labda, sikerült egyenlítenünk. Játékosaim mindent elkövettek a győzelemért is, a frissesség és talán ha jobb a pálya talaja, segítette volna a támadófutballt. A Békéscsaba megszervezte védekezését, nagyon sokat brusztolt. Nem tudom elmarasztalni futballistáimat, valamennyien akarták a győzelmet, mindent megtettek a három pontért, ma ennyi volt bennük. Emelt fővel jöhettek le a pályáról.

Zoran Splisjak: – Tudtuk, hogy nagyon nehéz meccs lesz, de a Vasas elleni vereség után sikerült talpra állnunk, ebben talán szerepet játszott, hogy fejmosást tartottam labdarúgóimnak. Egy pontért jöttünk, könnyen három lehetett volna belőle, kétszer is ott volt a lábunkban a második gól. Ennek ellenére örülök a döntetlennek, a csapat megmutatta karakterét., ami az NB I-ben maradáshoz szükséges. Nem hagytunk területet a Haladásnak, a hazai gárda nem tudott kibontakozni. Pontrúgásokkal, oldalszabadrúgásokkal próbálkoztak, de belső védőink jól állták a sarat. Sokat ér a mai egy pont.