Sorsolás: MOL Magyar Kupa 5. forduló

A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 104 másodperc.

A 2022/2023. évi Férfi Felnőtt nagypályás labdarúgó MOL Magyar Kupa 5. forduló párosításainak sorsolására 2022. október 20-án (csütörtök) 20:00 órától az MTVA M4 Sportcsatorna élő műsorában került sor.

Az 5. forduló résztvevői (ABC-rendben): Békéscsaba 1912 Előre, Budafoki MTE, Budapest Honvéd, DVSC, ESMTK, ETO FC Győr, Iváncsa, KSE, Kisvárda Master Good, Mezőkövesd Zsóry FC, Monor, MTK Budapest, Paksi FC, Puskás Akadémia FC, Újpest FC, Vasas FC, ZTE FC.

Az ötödik fordulóban sincs kiemelés, a továbbjutott csapatok egymás után sorban kerültek összepárosításra. Amennyiben a két csapat között bajnoki osztálykülönbség volt, akkor az alacsonyabb osztályú csapat a pályaválasztó. Amennyiben a két csapat azonos szintű bajnoki osztályban játszik, akkor az a pályaválasztó, amely csapat a(z) 1-7. fordulókban kevesebbszer volt pályaválasztó. Amennyiben így sem dönthető el a pályaválasztás, akkor a sorsoláson elsőnek kihúzott csapat a pályaválasztó.

A negyedik fordulóban is egy mérkőzésen dől el a továbbjutás. Amennyiben a rendes játékidőben döntetlen az eredmény – függetlenül a csapatok osztályba sorolásától –, akkor 2 x 15 perces hosszabbítás következik. Ha a hosszabbítás után is döntetlen az állás, a továbbjutás büntetőrúgásokkal döntik el a csapatok.

A sorsolás értelmében a Békéscsaba 1912 Előre a ZTE FC csapatával mérkőzik majd a legjobb 8 közé jutásért hazai pályán.

A MOL Magyar Kupa 5. fordulójának hivatalos játéknapja 2023. február 8. (szerda). A pontos dátumok és kezdési időpontok a televíziós közvetítések kijelölései után kerülnek meghatározásra.