A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 165 másodperc.

Időpont: 2014. szeptember 24. (szerda) 15:00 óra

Helyszín: Salgótarján, Salgótarjáni Tóstrandi Sporttelep

Játékvezető: Radványi Ádám

Asszisztensek: Pápai Zoltán, Vígh-Tarsonyi Gergő

Salgótarján: Vadon – Szlezák (Popovics, 68.), Privigyei, Csornij, Kerényi – Maicon (Üveges, 42.) – Banai, Liszka (Nagy K., 48), Lenkó – Kiss K., Horváth R. Edző: Almási Dénes, Oláh Béla.

Békéscsaba: Czuczi – Vozár, Balog Zs., Balogh Miklós (Koszó, 66.), Juhász  – Bagi (Borbélv, 58.), Balogh Milán – Birtalan, Berki, Viczián – Szilágyi (Kertész, 59.). Vezetőedző: Zoran Szpisljak.

Gólszerzők: Horváth R. (80. – 11-esből), ill. Viczián (52.), Berki (74.), Birtalan (81.).

A Békéscsaba 1912 Előre csapata magabiztosan nyert Salgótarjánban és jutott a nyolcaddöntőbe, a labdarúgó Magyar Kupa szerdán rendezett mérkőzésén. A lila-fehérek az első félidőben még nem tudták megtörni a lelkes nógrádiak ellenállását, szünet után azonban kidomborodott, hogy nem azonos osztályban szerepel a két gárda.

50. p.: Egy hosszú indítást követően Bagi egy finom csellel beverekedte magát a tizenhatoson belülre, és a kivetődő Vadon mellett a jobb sarokba helyezett, 0–1.
71. p.:
Kertész szerzett labdát a szélen, majd a bal oldalon végigvágtázva centerezett a középen érkező Berki elé, aki igazítás nélkül helyezett a tarjáni kapuba, 0–2.
76. p.: Nagy Károly tört be a büntetőterületre és miután elhúzta Czuczi mellett, a vendégek portása buktatta a tarjáni játékost, tizenegyes következett, amelyet Horváth Richárd értékesített, 1–2.
78. p.:
Nem sokáig örülhettek a vendéglátók, egy jobb szélről bejövő labdát Viczián terelt a bal sarokba, 1–3.

Az első 45 perc során a lelkes hazaiak motiváltan vették fel a küzdelmet a magasabb osztályban szerelő Csaba ellen. A kiegyenlített találkozón egy-egy nagyobb helyzetet adódott csupán, a kapuk csak ritkán forogtak veszélyben.
Szünet után felpörgette a ritmust a vendégcsapat, amelyet a félidő elején szerzett vezető gólt magabiztossá is tett. A tarjániakat visszahozhatta volna a meccsbe a tizenegyes, de Viczián találata hamar lehűtötte a kedélyeket, és eldöntötte a továbbjutás kérdését.

Almási Dénes: – Amíg erővel bírtuk egyenrangú ellenfelek voltunk, utána kiütközött az osztálykülönbség, így a Békéscsaba teljesen megérdemelten jutott tovább.

Zoran Szpisljak: –Továbbjutás volt a cél, amit el is értük. Az első félidőben nehezen találtuk azokat a megoldásokat, amik eredményre vezethettek volna, szünet után a játékunk feljavult és három góllal le is zártuk a meccset. Várjuk a sorsolást.