A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 143 másodperc.

Időpont: 2016. január 30. (szombat) 14:00 óra (CET)

Helyszín: Belek, Törökország – Arcadia Futball Center (E)

Játékvezető: M. Erqin Gőzűtok

Asszisztensek: Gőkhan Barcin, Meris Kűaúkyímaz

PFK Lokomotiv Plovdiv: Aleksandar Vitanov, Plamen Krumov, Kiril Kotev, Aleksandar Tunchev, Krum Stoyanov, Stefan Velev, Martin Raynov, Birsent Karageren, Emil Gargolov, CVeselin Marchev, Mansour Gueye.

Békéscsaba 1912 Előre: Vukašin Poleksić, Bényei Balázs, Vaskó Tamás, Thomas Piermayr, Damjanovic Slavko, Fabio Nascimento de Oliveira, Takács Péter, Spitzmüller István, Ezequiel Calvente, Nathan Eccleston, Birtalan Botond.

Fél óra elteltével az ellenfél szerzett vezetést, Gargorov góljával (0-1). A szünetig kitartott a bolgárok előnye, majd a második félidőben újfent bevették a több cserét is végrehajtó Békéscsaba kapuját – a 63. percben Kamburov növelte a különbséget. Innentől hiába próbált meg szépíteni a Békéscsaba, nem sikerült bevenni a bolgár kaput: maradt a 2-0.

Már az első percben megszerezhettük volna a vezetést, hiszen Calvente szaladt el egy jó indítást követően a bal oldalon. A tempós mérkőzésen ezután kiegyenlített játék folyt, több helyzet is kimaradt mindkét oldalon. A 30. percben egy bal oldalra kitett labdát sikerült beadni a bolgároknak, Gargorov érkezett jó ütemben (1-0). A továbbiakban sem hagyott alább a lendület és Poleksic kapus több életmentő védéssel járult hozzá a mérkőzéshez. A félidőben mindkét csapat cserélt: Juhász, Paukner, Vadász, Pilán, Fehér, Mursits – később pedig fiatal játékosaink is játéklehetőséghez jutottak. A 63. percben négy átadást követően, a jobb oldalról beadott labdát Kamburov gurította közelről a kapunkba. A második félidőben Mursits kapus két bravúrral is támogatni tudta védelmet, de a küzdelem ezúttal nem párosult eredménnyel, így a – mérkőzés alapján – elmondható, hogy a Plovdiv ezúttal jobb játékerőt képviselt és megérdemelten győzött.

Folytatás két nap múlva, február elsején, hétfőn a Yeni Malatyaspor (török I. liga) együttese ellen.

A másik mai magyar érdekeltségű mérkőzésen az MTk-Budapest 1-0 arányban kikapott a cseh 14. helyezett Vysocina Jihlava együttesétől.