Időpont: 2016. február 28. (vasárnap) 14:00 óra

Asszisztensek: Kulcsár Judit dr., Török Katalin

Paks: Székely György, Bagó Patrik, Szekszárdi Tamás, Asztalos Dávid, Hanol Milán, Kesztyűs Barna, Kiss Tamás, Kővári Róbert, Péter Antal, Vlasics Dániel, Nagy Richárd. Cserék: Csoknyai Balázs, Nagy Ádám István, Bognár Dávid, Pach Bálint Oszkár, Luczek Roland, Simon Márk, Varga Milán.
Vezetőedző: Osztermájer Gábor.

Békéscsaba: Máthé Gábor, Pilán Márkó, Huszár Gergő, Tatár Eduárd, Zámbori Dániel, Juhász György, Beszterczei Attila, Mácsai László, Kálmán Szilárd, Szalai Dániel, Tóth Dániel. Cserék: Démusz Dominik, Oláh László Dávid, Ruzsa Zoltán, Vozár Dávid, Takács János Dávid, Bozsó Milán.
Vezetőedző: Boér Gábor.

Gólszerzők: Besztercei Attila (33. perc), Szalai Dániel (48. perc).

Sárgalapok: Tatár Eduárd (42. perc), Mácsai László (60. perc), Pilán Márkó (61. perc), Oláh László Dávid (78. perc), Szekszárdi Tamás (91. perc).

Az első játékrészben kiegyenlített mezőnyjátékkal telt az idő, gyakorlatilag helyzet nélkül. Ennek fényében a 32. percben némileg váratlanul jött a csabai vezető gól, amit az újonc Besztercei Attila szerzett, az ötös jobb oldali sarkáról kilőve a hosszú alsó sarkot, 0–1. A gól után felélénkültek a hazaiak, nagy erőkkel kezdtek támadni, de csak a felső lécet sikerült eltalálniuk kétszer, gólt nem tudtak elérni.

Csabai szemszögből jól indul a második játékrész, hiszen az első momentumként növelték előnyüket. Az ötös magasságából elvégzett bedobást Tóth Dániel csúsztatta Szalai irányába, aki pár lépésről a rövid sarokba bólintott, 0–2.

A folytatásban élvezetes játék alakult ki, a hazaiak irányították a meccset, a látogatók pedig kontrákból igyekeznek veszélyt teremteni. Nem esett újabb gól, maradt a megérdemelt csabai győzelem.

line_purple

line_purple

Nem túl biztató előjelekkel látogat a hónap utolsó előtti napján Paksra a Lilák második csapata, hiszen Boér Gábor vezetőedzőnek szombaton még kapusa sem volt. Eltiltás, betegségek és sérülések is hátráltatják NB3-as együttesünk kibontakozását, pedig a pontszerzés ezúttal is létfontosságú lenne. Szombaton aztán nagy nehezen kialakult az utazókeret: Beszterczei Attila, Bozsó Milán, Démusz Dominik, Hudák Martin, Huszár Gergő, Juhász György, Kálmán Szilárd, Lászik Milán, Mácsai László, Máthé Gábor, Pilán Márkó, Ruzsa Zoltán, Oláh László, Takács János, Tatár Eduárd, Tóth Dániel, Vozár Dávid, Zámbori Dániel, Szalai Dániel.

A Paks, csakúgy mint a Békéscsaba 17 fordulót játszott és jelen pillanatban a tabella 14. helyét foglalja el, mérlegük 4 győzelem, 5 döntetlen és 8 vereség. A Békéscsaba az utolsó előtti, 16. helyről még nem tudott elmozdulni – így ismét győzelmi kényszerben lép majd pályára.