MOL Magyar Kupa 2023/2024. 3. forduló sorsolás

A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 102 másodperc.

A MOL Magyar Kupa 3. fordulójában a Békéscsaba 1912 Előre a Kolorcity Kazincbarcika SC csapatát fogadja majd. A forduló hivatalos játéknapjai: szeptember 16-17. (szombat-vasárnap).

Békéscsaba 1912 Előre - Kolorcity Kazincbarcika SC

A harmadik fordulóban 64 klub érdekelt: a 2. forduló továbbjutói (34 csapat), az OTP Bank Liga és a Merkantil Bank Liga együttesei (12 és 18 csapat). Az első osztályú csapatok ezúttal kiemeltek, tehát nem sorsolhatók össze. A versenykiírás szerint az alacsonyabb osztályú együttes szerepelhet hazai pályán, osztályazonosság esetén a korábbi fordulókban kevesebb hazai mérkőzést otthon játszó csapat a pályaválasztó, szintén azonosság esetén az elsőként kihúzott együttes játszhat hazai közönség előtt. A továbbjutás egy mérkőzésen dől el: amennyiben a rendes játékidőben döntetlenre végeznek a csapatok, 2 x 15 perc hosszabbítás következik, ha ott sem születik döntés, büntetőpárbajra kerül sor. A szabály továbbra is él, miszerint kooperációs versenyengedély nem alkalmazható a kupában. Ahogy a bajnokságban, itt is öt cserelehetőség van három megszakítással annyi kiegészítés mellett, hogy amennyiben hosszabbításra kerül sor, további egy csere alkalmazható. Ha egy csapat nem használta fel az összes cserelehetőségét a rendes játékidőben, azokat felhasználhatja a hosszabbításban. Minden sárga lap törlésre kerül a negyeddöntők végén (1., illetve 2. sárga lap), azokat az elődöntőkre a játékosok, sportszakemberek nem viszik tovább. Nem rendelkezik játékjogosultsággal viszont, ezért az elődöntőben nem léphet pályára az a labdarúgó vagy nem ülhet le a kispadra az a sportszakember, aki a negyeddöntőben megkapta harmadik sárga lapos figyelmeztetését.