Időpont: 2015. október 4. (vasárnap) 15:00 óra

Helyszín: Kozármisleny, Kozármisleny SE Sporttelep

Cím: 7761 Kozármisleny, Alkotmány tér 55.

Asszisztensek: Varga Gábor, Kovács László

Kozármisleny: Helesfay Donát, Fenyvesi Olivér, Fellai József, Lantos Levente, Kocsis Adrián, Kovács Tamás, Nagy Erik, Kirchner Krisztián, Nagy Mihály Krisztián, Wittrédi Dávid, Gránicz Patrik. Cserék: Tóth Adrián, Lauer Norbert, Beke Péter, Molnár Péter, Várda Ákos, Tóth Dániel, Kiss Márton.
Vezetőedző: Németh Zsolt.

Békéscsaba: Mursits Roland, Lászik Milán, Huszár Gergő, Damjanovic Slavko, Tatár Eduard, Ruzsa Zoltán, Bagi István, Pilán Márkó, George Koroudjiev Assenov, Oláh László Dávid, Kertész Tamás. Cserék: Zámbori Dániel, Szántó Mihály Sándor, Mácsai László, Czinanó Antal Áron, Kálmán Szilárd, Vozár Dávod, Takács János Dávid.
Vezetőedző: Boér Gábor.

Gólszerzők: Nagy Milán Krisztián (14. perc), Beke Péter (92. perc).

Sárgalapok: George Koroudjiev Assenov (38. perc), Bagi István (44. perc), Kocsis Adrián (49. perc), Wittrédi Dávid (64. perc), Damjanovic Slavko (74. perc), Kertész Tamás (91. perc).

Piroslap: Lászik Milán (68. perc).

Derekasan helytállt vasárnap a listavezetővel szemben a Békéscsaba 1912 Előre tartalék együttese, amely az NB III-as labdarúgó-bajnokság 10. fordulójában a Kozármisleny vendégeként lépett pályára. A lila-fehérek végig komoly erőbedobásra késztették a baranyai együttest, de nem tudták kompenzálni az első negyedórában elkövetett figyelmetlenséget, sőt a hazaiak a végén bebiztosították győzelmüket.

Megerősített csapattal érkezett a listavezetőhöz a csabai alakulat, ennek ellenére a hazaiak szűk negyedóra elteltével megszerezték a vezetést. Gránicz vezetett kontrát a pálya jobb oldalán, melynek végén pontos beadását Nagy Mihály Krisztián közelről értékesítette, 1–0. A folytatásban jó iramú, lüktető játék folyt a pályán, mindkét fél bátran focizott, aminek a nézők voltak a legfőbb haszonélvezői.

A második félidőben mozgalmas mezőnyjáték folyt. A csabaiak pontszerzési esélyeit csökkentette, hogy a félidő derekán elvesztették a második sárga lapját begyűjtő Lászikot.

Növelték a nyomást a házigazdák, de a győzelmüket csak a hosszabbításban tudták bebiztosítani. Bal oldali támadás folyt, a labda két érintést követően átkerült a másik szélre, ahonnan Beke lépett ki jó ütemben, és gurított laposan a hosszú sarokba, 2–0.

Németh Zsolt: – Győzelmünk értékét növeli, hogy egy jól szervezett Békéscsaba ellen értük el játszottunk. Remélem, hogy a riválisaink ellen is hasonló erősségű csapattal lépnek pályára!

Boér Gábor: – Az osztály színvonalát meghaladó mérkőzést játszottunk. A pályán nem látszott a két csapat tabellán elfoglalt helyezésbeli különbsége, de sajnos hétről-hétre ugyanazokkal a problémákkal küszködünk. Míg hátul egyéni hibákat vétünk, elöl nem tudunk megfelelően koncentrálni a lehetőségeinkre.