A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 266 másodperc.

Időpont: 2015. augusztus 2. (vasárnap) 17:30 óra

Helyszín: Hódmezővásárhelyi FC Sporttelep, Hódmezővásárhely

Asszisztensek: Sebestyén László, Bornemissza Gergely

Hódmezővásárhely: Kovács Krisztián, Tóth József, Komáromi András, Kökény Tamás, Faragó Béni, Bartyik Norbert László, Markovic Slobodan, Szilágyi Norbert, Tóth Attila, Szabó Mihály Dávid, Fábián Imre. Cserék: Marton Bence, Mihálffy Zsolt, Varga Norbert, Szatmári Róbert István, Bartyik Roland, Bertók Gábor.
Vezetőedző: Bódi Attila.

Békéscsaba: Máthé Gábor, Vozár Dávid, Lászik Milán, Szántó Mihály Sándor, Tatár Eduárd, Oláh László Dávid, Ruzsa Zoltán, Zámbori Dániel, Kálmán Szilárd, Pilán Márkó, Kertész Tamás. Cserék: Polonio-Guerreiro Joao, Mácsai László, Bozsó Milán, Koszecz Kristóf, Takács János Dávid, Huszár Gergő.

Gólszerzők: Kertész Tamás (14. perc), Szilágyi Norbert (28. perc), Tóth Attila (34. perc), Kökény Tamás (40. perc), Kertész Tamás (60. perc).

Sárgalapok: Ruzsa Zoltán (20. perc), Zámbori Dániel (70. perc), Marton Bence (73. perc), Bartyik Norbert László (93 perc), Szántó Mihály Sándor (93 perc).

Az NB III-as premierjén peches vereséget szenvedett Vásárhelyen az Előre tartalék együttese. Boér Gábor tanítványai korán vezetést szereztek, de két pontos lövéssel fordítottak a csongrádiak, ami zavarokat okozott a lilák soraiban. A második félidőt kétgólos hátrányból kezdő vendégek mindent megtettek a pontszerzés érdekében, de fölényük csak szépítésre volt elegendő – játékuk ellenben bizakodásra ad okot a jövőt illetően.

A meccs előtti vihar alaposan feláztatta a gyepszőnyeget. A mezőnyben aktívabban kezdett az újonc hazai alakulat, ennek ellenére egy védelmi kihagyását szűk negyedóra után góllal büntette a Csaba. A 14. percben egy mélységi passzal Kálmán hozta helyzetbe Kertészt, aki kicselezte az utolsó vásárhelyi védőt, majd Panyenka-féle hanyag bokamozdulattal emelte át 10 méterről Kovács kapust, 0–1. A folytatásban a házigazdák támadólag léptek fel, és ennek a 28. percben érett meg a gyümölcse. Szilágyit hagyták lőni a védők, aki 25 méterről bombagólt ragasztott a jobb felső sarokba, Máthénak esélye sem volt hárítani, 1–1. Még fel sem ocsúdtak a lilák, amikor ugyanabba a csapdába léptek. A 34. percben Tóth Attila lopta a távolságot a jobb oldalon, majd az első gólhoz hasonló helyről, 22 méterről okosan tekert a kapu bal oldalába, 2–1. A félidő végéhez közeledve egy jobb oldali szögletnél hagyott ki a figyelem: a hosszú oldalon helyezkedő Kökény tudott fejelni, pontosan a hosszú sarokba szállt a labda, Vozár már csak a gólvonal mögül tudta visszatenni azt, 3–1.

Szünet után ismét a 14. perc hozta meg Kertész újabb találatát. A támadó elcsípett egy rövidre szabott hazaadást és szinte nullszögből gurította el a kapus mellett, 3–2. Támadásban maradt Boér Gábor alakulata, amely beszorította vendéglátóit, nyomasztó fölénye azonban nem társult eredménnyel, így az újonc hazaiak némi szerencsével mindhárom pontot otthon tartották a mozgalmas meccsen.

Bódi Attila: – Nagyon kemény és színvonalas mérkőzés volt. A csabai fiatalok futófölényben voltak velünk szemben, két átlövésgóllal sikerült megfordítanunk a meccset. A második félidőben inkább a védekezésre rendezkedtünk be, mert szoknunk kell még a magasabb osztály ritmusát. Mindkét csapatot dicséret illeti a mutatott teljesítményéért.

Boér Gábor: – Az első félidőben jól kezdtünk, de rutintalanságunknak köszönhetően visszaesett a játékunk. Szünet után komoly erőket mozgósítottunk a pontszerzés érdekében, erre a játékra és mentalitásra lehet építeni a jövőben. Fel kell nőnünk a felnőtt játékhoz, de a keretünk maximálisan alkalmas erre. Gratulálok a Vásárhelynek a sikeres rajthoz!