Figyelem! Felhívjuk figyelmüket, hogy az idegenbeli mérkőzések megtekintése és az elutazás előtt minden esetben szíveskedjenek figyelmesen elolvasni a mérkőzésekkel kapcsolatos információkat. A szükséges tudnivalókat időben megosztjuk összes online felületünkön, így a Békéscsaba 1912 Előre NEM vállal felelősséget abban az esetben, ha valaki az információk hiányára hivatkozva, bármilyen okból nem tud az aktuális mérkőzésre bejutni! Előfordulhat, hogy a vendéglátó klub nem ad minden részletre kiterjedő tájékoztatást, így mindenképp javasoljuk, hogy keressék fel az ellenfél csapatának felületeit is és tájékozódjanak a bejutás feltételeiről. A Békéscsaba 1912 Előre minden tőle telhetőt megtesz azért, hogy vendégei, szurkolói és az érdeklődők időben, megfelelő felvilágosítást kapjanak, de önhibánkon kívül a helyszíni rendezési sajátosságokért NEM vállalhatunk felelősséget. Megértésüket és türelmüket köszönjük!
Az utolsó előtti hazai másodosztályú bajnoki mérkőzés következik első csapatunk számára 2026. április 26-án (vasárnap) este 19:00 órától, amikor a 27. fordulóban a Karcag együttesét fogadjuk a Kórház utcában.
Mindenki tudja és érzi, hogy növekszik a tét és a feszültség, hiszen négy forduló maradt hátra a 2025/26-os bajnokságból, ezáltal már csak 12 pont szerezhető. Nagy a tülekedés a táblázat végén, és még soron következő ellenfelünk sem érezheti magát teljes biztonságban, hiszen matematikailag még akár ők is bajba kerülhetnek. Csapatunk jelenleg éppen a vonal fölött áll: 5 győzelem, 9 döntetlen, 12 vereség, valamint 24 pont birtokában a 14. pozíciót foglaljuk el. Mögöttünk 22 egységgel a Budafok, a kilencedik helyen pedig Karcag áll 34 ponttal, így nem nehéz kiszámolni, hogy a tabella második felében elhelyezkedő csapatok számára kivétel nélkül létfontosságú az előttünk álló hétvége. A Karcag egy győzelemmel biztosíthatná tagságát, sőt adott esetben a pozícióján is javíthatna, ami újonc lévén több, mint bravúrosnak mondható. A mögöttünk álló Budafok és a sereghajtó Szentlőrinc győzelme esetén szerencsés esetben elmozdulhatna a kiesést jelentő zónából, amihez azonban már a többieknek, tehát nekünk és az előttünk álló Soroksárnak is hibáznia kellene. Egy pont nem elég, győzni kell! Ez a vasárnapra rendelt feladat, ennek érdekében mindent félre kell tenni és összeszorított fogakkal, teljesen mindegy hogyan, de itthon kell tartani a három pontot! Nem szeretnénk drámázni, de ha ez nem így alakul, akkor nagy gondban lehetünk. Sajnos megint déjà vu érzésünk van, hiszen gyakorlatilag évről-évre izgulnunk kell valamiért a szezonok végén, ez pedig nem tesz jót az ember idegrendszerének.
Akár a többi osztályt vizsgáljuk, akár a miénket, sok mindenre van már válasz, illetve lehet is a forduló után: például az NB2-ben eldőlhet az egyik biztos feljutó kiléte, de az már biztossá vált, hogy az első osztályból kiesett a DVTK és a Kazincbarcika. Az is kiderült, hogy az NB3 Észak-Nyugati csoportot toronymagasan megnyerte a Gyirmót, tehát idejekorán kiharcolta az osztályozón való részvétel lehetőségét. Dél-Keleten semmi sem dőlt még el, hiszen a Monor, ESMTK és Gyulai Termál FC trióból bármelyik csapat odaérhet még. Észak-Keleten a Kisvárda II. vezeti a táblázatot, de mivel első csapatuk miatt nem juthatnak fel, így a mögöttük álló Cigánd és DEAC harcából kerülhet ki az osztályozóra érdemes együttes. Utóbbinál egyébként az elmúlt napokban edzőváltás is történt, Urbin Pétert Spitzmüller István váltotta a kispadon – Önök is jól ismerhetik őket, hiszen mindketten játszottak korábban csapatunknál is. Dél-Nyugaton sem lehet még bajnokot hirdetni, mert a Kaposvár, Pécs, Nagykanizsa hármasból bármelyiknek összejöhet még a dolog.
A kitekintés után lássuk a tényeket. Az előttünk álló mérkőzés kapcsán ember legyen a talpán, aki nagy bizonyossággal jósolni tudná a végeredményt, ugyanis a meccstörténelem alapján abszolút kiegyenlített a mérleg: egy-egy győzelem, döntetlen, valamint vereség szerepel a csapatok neve mellett, viszont gólok szempontjából 7-6 a javunkra. Előző találkozásunk alkalmával sajnos 4-2 arányú vereséget szenvedtünk Karcagon, pedig az első játékrészben még mi vezettünk. Szurkolói szempontból mindenképpen biztató, hogy a két csapat mérkőzésenkénti 4,3 gólátlaga jó eséllyel szórakoztató mérkőzés kínál. Vendégeink vereségből (Karcag – Kecskemét 1-2) érkeznek Békéscsabára, mi pedig döntetlent játszottunk legutóbb a Szentlőrinc ellen (0-0). Az viszont nem túl biztató, hogy március 8. óta (Budafok – Békéscsaba 0-3) nem tudtunk győzni, az utolsó két mérkőzésen pedig a gólszerzéssel is gondban voltunk.
Csató Sándor:– Legutóbb sajnos nem boldogultunk a biztonsági játékra berendezkedő Szentlőrinccel szemben. Pedig nem játszottunk rosszul és megvoltak a lehetőségeink is, igaz a szünet után ők is veszélyesen kontráztak. Csapatunk mindenesetre becsülettel küzdött, csak mintha meg lenne átkozva a kapu előtt. Azért is bosszantó a dolog, mert egy rossz szavam sem lehet a srácok hétközi munkájára. Nyilván már a tét is közrejátszik abban, hogy az akarás olykor görcsösségbe csap át, mindenesetre a Karcag elleni mérkőzéssel kapcsolatban megint csak azt tudom mondani, hogy nyerni kell, nincs más választásunk! Ősszel vendégként a félidőben még vezettünk, ám a nyolc napon belüli három idegenbeli túra fáradalmai a szünet után kiütköztek játékosainkon. Tény, hogy tavasszal már nem szerepelnek annyira jól. Az utolsó nyolc meccsükön hatszor kikaptak, ami megtorpanást jelez, ettől függetlenül veszélyes ellenfél bárki számára az újonc. Nekünk viszont most már csak a három pont lehet igazán hasznos, bárki jön is szembe, le kell győznünk, mert fogynak a fordulók egyre kevesebb esélyünk marad eltávolodni a veszélyes zónától a tabellán.
A Békéscsaba 1912 Előre – Karcagi SCmérkőzés játékvezetőjeként Takács Ákost, segítőiként Szilágyi Norbertet és Topálszki Szabint, tartalék játékvezetőként pedig Molnár Rékát akkreditálta a szövetség. Az 1997-es születésű sporival 2026. február 1-én, a Békéscsaba 1912 Előre – Soroksár SC 2-1 mérkőzésen szintén játékvezetőként találkozhattunk utoljára. Pályafutása során eddig 750 sárga- és 40 piros lapot használt fel. Hasznos munkát, jó mérkőzést kívánunk!
Színes lapok miatt Nagy Gergő továbbra is eltiltását tölti, de erre a sorsra jutott összegyűlt cédulái miatt Zsolnai Richárd is. Sérültjeink is vannak, tehát továbbra sem teljes a névsor. Mindenképpen érdemes lesz kiemelt figyelmet szentelni a vendégek keretében Kohut Máténak – aki korábban nálunk játszott kölcsönben -, valamint Kovalovszki Máténak is, hiszen mindketten négy-négy találattal járultak hozzá csapatuk sikereihez. Keretükből ismerős lehet még számunkra Fazekas Lóránt neve is, aki korábban szintén Békéscsabán szerepelt. A kék-fehérek mérkőzésenkénti gólátlaga 1,1, az xG (várható gólok) értéke 1,47, eddig pályára lépett játékosaik átlagéletkora 24,5 év (a legfiatalabb 18 éves, a legidősebb pedig már 35 éves volt), 76 százalékos passzpontossággal dolgoznak, valamint a párharcok (49%) megnyerésében is elég jól teljesítenek.
A bajnoki táblázatot a Vasas vezeti 55 ponttal, mögötte a Honvéd áll a második helyen 54 egységet gyűjtve, a Kecskemét pedig 45 ponttal a feljutó pozíciók mögött a bronzérmes helyet foglalja el egyelőre. A tabella végén a Soroksár (13. hely), a Békéscsaba (14. hely), a Budafok (15. hely), valamint a Szentlőrinc (16. hely) állnak.
A hét történéseihez tartozik még, hogy a MOL Magyar Kupa döntőjében a Zalaegerszeg csap össze a Ferencvárossal, tehát a Budapest Honvéd, valamint az ETO is az elődöntőkben búcsúzott a sorozattól.
Természetesen ezúttal is elérhető majd élő közvetítés, hiszen a Békéscsabai Médiacentrum a helyszínről tudósít majd az alábbi elérhetőség alatt:
A Merkantil Bank NB II Liga 2025/2026-ös szezon 27. fordulóját2026. április 26-án (vasárnap) 17:00 órától Szentlőrinc – BVSC-Zugló, Videoton FC Fehérvár – Vasas FC, Budafoki MTE – Szeged-Csanád Grosics Akadémia, Mezőkövesd-Zsóry FC – FC Ajka, Aqvital FC Csákvár – HR-Rent Kozármisleny, Kecskeméti TE – Tiszakécskei LC, 19:00 órától Békéscsaba 1912 Előre – Karcagi SC, 2026. március 27-én (hétfő) 20:00 órától pedig Budapest Honvéd FC – Soroksár SC párosításokban rendezik meg.
Az előrejelzés szerint Békéscsaba térségében vasárnap gyengén felhős időjárás valószínűsíthető, a legmagasabb hőmérséklet +20 Celsius fok körül alakulhat. A Nap 2026. április 26-án (vasárnap) 19 óra 49 perckor nyugszik.
Arra biztatunk mindenkit, hogy látogasson ki a mérkőzésre és szurkoljon a srácoknak!
A Magyar Labdarúgó Szövetség 2026. április 24-én kelt határozata alapján a Békéscsaba 1912 Előre megkapta a 2026/2027-es szezonra érvényes másodosztályú licencet.
A Bizottság a sportszervezetek által benyújtott dokumentumok értékelését követően hozta meg döntéseit. Az Elsőfokú Licencadó Bizottság döntése ellen a döntés kézhezvételétől számított nyolc napon belül lehet fellebbezést benyújtani, melyről döntést a Fellebbviteli Licencadó Bizottság hoz.
Precíz és kitartó munkára volt szükség ahhoz, hogy a beadott kérelem formai és tartalmi szempontból is megfeleljen az elvárásoknak. A Békéscsaba 1912 Előre Futball ZRt. ezúton is köszöni minden érintett fáradozását!
Itt jelezzük, hogy a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) és a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) megállapodása okán az MLSZ versenyrendszereiben üzemelő bajnokságok mérkőzéseinek közvetítési, rögzítési és műsorjogait az MTVA gyakorolja. A nagypályás felnőtt, vármegye II. osztály és a feletti, illetve egyes futsal és utánpótlás – mérkőzéseket csak az MTVA írásbeli, díjköteles engedélye birtokában lehet rögzíteni, közvetíteni és részben, vagy egészében a nyilvánosság számára hozzáférhetővé tenni. Az MTVA az engedélyt csak abban az esetben adja ki, ha az adott mérkőzést a közmédia nem közvetíti.
Közösségi média