A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 281 másodperc.

Időpont: 2016. január 16. (szombat) 12:30 óra

Helyszín: Dabas, Dabas FC Sporttelep (műfüves pálya)

Gólszerző: Csák Zoltán (82. perc).

A mérkőzés csúszással 12:30 órakor kezdődött.

Békéscsaba: Mursits Roland, Bényei Balázs, Vaskó Tamás, Thomas Piermayr, Laczkó Zsolt, Takács Péter, Ezequiel Calvente Criado, George Koroudjiev Assenov, Fabio Nascimento de Oliveira, Matus Paukner, Birtalan Botond. Sorcsere: Vadász Viktor, Fehér Zsolt, Huszár Gergő, Juhász György, Oláh László Dávid, Spitzmüller István, Svedyuk Alex Pál, Konyecsni Zoltán vagy Pilán Márkó, Punosevac Bratislav, Tóth Dániel. Készenlétben: Vukašin Poleksić.
Vezetőedző: Zoran Spisljak.

Dabas: Scheilinger György, Dévai Csaba, Tóth Márton, Lázár Tamás, Lanczkor Gábor, Gáspár Tibor, Domonyi Roland, Hollauer Balázs, Szélpál T., Bozsik Viktor, Száraz A. Cserék: Török K., Kozma Dániel, Komoróczy Kristóf, Kálai N., Surányi Zoltán, Körmöczy Szebasztián, Bárányos Zsolt. Készenlétben: Kállai István, Csák Zoltán, Takács Kornél, Dankó János, Ubornyák József.
Vezetőedző: Honti József.

A lila-fehéreknél sérülés miatt nem szerepelhetett Balog Zsolt, Borbély Bálint és Damjanovic, valamint a műtétje után lábadozó Viczián Ádám. Bemutatkozott viszont két újonc: a Mezőkövesdről érkezett Takács Péter, és a Nyitráról jött szlovák II. ligás gólkirály, Matus Paukner. Rajtuk kívül szünet után a második csapat négy tagja is lehetőséget kapott, közte a próbajátékon lévő egykori orosházi, Tóth Dániel, aki jelenleg Kozármislenyben szerepel.

Az első félidőben enyhe mezőnyfölényben játszott az NB I-es Előre, de gólt nem tudott szerezni. A lila-fehérek három-négy helyzetet dolgoztak ki, de a befejezésekbe mindig hiba csúszott, így gól nélküli döntetlennel zárult a félidő.

A szünetben a kapus poszt kivételével teljes sort cserélt az Előre. Ekkor kiegyenlített játék folyt a pályán, jobbára a két 16-os között pattogott a labda. A hajrában egy súlyos egyéni hibából gólt kaptak a csabaiak. Mursits rosszul rúgta ki a labdát, a korábban az Előrében és Orosházán is szerepelt Csák Zoltán rácsapott, és mintegy negyven méterről az üres kapuba talált. Ez a gól okozta végül a lila-fehérek vesztét a szezon első felkészülési mérkőzésén.

Zoran Spisljak: – Számunkra a fő része a mai mérkőzésnek a futás mennyisége és minősége volt, amit mindenki tudott teljesíteni. Az első félidőben több lehetőségünk volt, de sajnos azok les vagy technikai hibák miatt kimaradtak. A második félidőben több fiatal kapott lehetőséget, akik elég jó teljesítményt mutattak. Sajnos a hajrában egy buta hibánkat az ellenfél kihasználta, vezetést szerzett, amit megőrzött a lefújásig.

Bár keretünk alakulhat még némileg, de ettől függetlenül – menetrend szerint – megkezdjük felkészülési mérkőzéseink sorozatát. Annál is inkább hiszen jövő hét hétfőn mesterünk utazó keretet hirdet a törökországi edzőtáborral kapcsolatban.

Első alkalommal Dabason vendégszerepel együttesünk, ahol az NB III-as bajnokság Közép csoportjának – amelyben egyébként második csapatunk is szerepel – 5. helyezettjével mérkőznek meg. A Pest megyeiek heti két edzéssel készültek az összecsapásra – látható, hogy Honti József és Erős Károly alakulófélben lévő csapata igen komolyan veszi a meccset. Így aztán erőfelmérés és tesztelés szempontjából kiváló alkalom nyílik új igazolásaink számára is. Az őszi szezon kezdete előtt komplett vérátömlesztésen átesett dabasiak (nyolcan távoztak és ugyanennyien érkeztek), a harmadosztályú bajnokságban 16 lejátszott mérkőzés után, 27 megszerzett bajnoki egységgel büszkélkedhetnek. Emlékeztetőül: 2015. október 18-án, második csapatunk 1-0 arányú vereséget szenvedett Dabason, a győztes találatot Takács Kornél szerezte a 37. percben. Különös figyelmet érdemel majd Csák Zoltán is, aki 14 találatával vezeti vendéglátóink házi góllövő listáját.

Zoran Spisljak előzetes jelzése alapján igyekszik majd cserékkel forgatni csapatunkat, több felállást, formációt is kipróbál és lehetőleg mindenkinek játéklehetőséget biztosít majd, a szakmai stáb pedig árgus szemekkel figyel – a jó teljesítmény összes labdarúgónktól egyformán elvárt a mai napon.