Időpont: 2015. november 15. (vasárnap) 13:30 óra

Helyszín: Budapest, ESMTK Labdarúgó Stadion

Asszisztensek: Király Zsolt, Szabó Péter dr.

ESMTK: Bonica Sebastian, Lázár Benjamin, Túri Dániel, Nemes Norbert, Müllerlei Szabolcs, Kiss Dávid, Mag Kristóf, Bányai János Róbert, Murinai Barnabás, Boda József, Kocsis Dávid. Cserék: Imre Dávid, Csendes Péter, Taliga Benjámin, Péter-Szabó Tamás, Németh Zoltán, Orbán Márk, Oros Patrik.
Vezetőedző: Turi Zoltán.

Békéscsaba: Czinanó Antal Áron, Vozár Dávid, Takács János Dávid, Szántó Mihály Sándor, Zámbori Dániel, Lászik Milán, Kertész Tamás, Mácsai László, Tatár Eduard, Szalai Dániel, Konyecsni Zoltán. Cserék: Koszecz Kristóf, Máthé Gábor, Kálmán Szilárd, Bogár Imre, Bozó András, Kun László Dávid, Ruzsa Zoltán.
Vezetőedző: Boér Gábor.

Gólszerzők: Túri Dániel (53. perc), Túri Dániel (58. perc), Kertész Tamás (87. perc), Boda József (88. perc).

Sárgalapok: Boda József (35. perc), Szántó Mihály Sándor (78. perc), Mag Kristóf (86. perc), Ruzsa Zoltán (91. perc).

Nem termett pont a csabai tartalék csapatnak, amely toldozott-foldozott állapotban lépett pályára Pesterzsébeten. Az „alkalmi” gárda az első félidőben remekül helytállt, akár a vezetést is megszerezhette volna, szünet után azonban két egyéni hiba tulajdonképpen mindent eldöntött.

Az első félidőben a házigazdák meddő mezőnyfölényben játszottak. A csabai alkalmi együttes jól védte le saját térfelét, így a pesterzsébetiek előtt nem adódott komoly gólszerzési lehetőség. Nem úgy a vendég oldalon, ahol Szalai és Kertész révén két ziccer is kínálkozott, de mindkettő kimaradt.

Az 53. percben megszerezte a vezetést a hazai csapat: Túri 25 méteres szabadrúgásból csavart a jobb felső sarokba, 1–0. Két perccel később a csereként beállt Németh tört be a tizenhatoson belülre, ahol Szántó buktatta. Müllerlei büntetőjét bravúrral védte Czinanó, de közben eltörte az ujját. Koszecz állt be helyére, azonban nyomban fel is avatták a házigazdák. Az 57. percben egy hosszúra ívelt szögletet visszafejeltek Túri elé, aki 5 méterről nem hibázott, 2–0. A meccs hajrájára emberhátrányba is került az Előre, miután a 79. percben Szántót második sárga lap után az öltözőbe tessékelte a játékvezető. A negatív előjelek ellenére a 87. percben jött a szépítés. Szalai futott el a jobb oldalon, beadására Kertész érkezett pontosan és pár lépésről a kapuba centerezett, 2–1. Egy percen belül érkezett a válasz is: Németh Zoltán bal oldali beadását Boda bólintott a hálóba, 3–1.

Az első félidőben a vendégek két nagy lehetőséget hagytak kihasználatlanul, szünet után a hazaiak gólokra tudták váltani fölényüket.

Turi Zoltán: – Az első félidőben görcsösen, pontatlanul fociztunk, szünet után felállást változtatunk és megérdemelten nyertünk.

Boér Gábor: – Kivégzésre ítélt csapatom az első félidőben remekül futballozott, helyzeteket alakított ki, de sajnos, ahogy eddig is, a befejezésekbe rendre hiba csúszott. A második játékrészt nagyon rosszul kezdtük és két óriási, egyéni hiba eldöntötte a meccs sorsát. Szegény embert még az ág is húzza: a remekül védő ifikorú kapusom az ujját törte, így helyére a sérült Koszecznek kellett beállnia. Annak „örülök”, hogy sok embernek kellemes hétvégét szereztünk.

line_purple

A Boér Gábor által dirigált alakulat Budapesten, azon belül Pesterzsébeten lép pályára, az egyetlen ponttal és helyezéssel előtte álló ESMTK vendégeként.

Boér Gábor, az Előre második csapatának szakvezetője: – Vontatott és nehéz hét áll mögöttünk. A mérkőzésig rögös út vezet, hiszen jelen pillanatban csupán hét mezőnyjátékos áll a rendelkezésemre, kapus pedig egy sem. Sérülés miatt nem állhat a rendelkezésünkre Huszár, Ruzsa, Bozsó, Máthé és Koszecz, egyéb okok végett fog hiányozni a vasárnapi meccsről Polonio-Guerreiro, ráadásul eltiltottunk is van Pilán személyében. Ugyancsak sérüléssel bajlódik Szántó, de ő kényszerű okokból várhatóan pályára lép majd, a többieket pedig várhatóan ifjúsági korú labdarúgókkal helyettesítjük. Természetesen nagyon sajnálom, hogy éppen egy ilyen ki-ki mérkőzés előtt fogytunk el. Győzelmünk esetén helyet cserélhetnénk a pesterzsébetiekkel, de így, hogy még rutintalanabbak leszünk, mint az eddigiek során, kilátásaink lényegesen kedvezőtlenebbé váltak. Problémáink ellenére természetesen mindent megteszünk majd annak érdekében, hogy tisztességesen helytálljunk és pontot, vagy pontokat hozzunk el Budapestről.