Időpont: 2015. szeptember 13. (vasárnap) 16:30 óra

Helyszín: Békéscsaba, Kórház utcai Stadion

Asszisztensek: Török Sándor, Lászlai Róbert

Békéscsaba: Máthé Gábor, Vozár Dávid, Huszár Gergő, Szántó Mihály Sándor, Zámbori Dániel, Tatár Eduárd, Ruzsa Zoltán, Pilán Márkó, Szalai Dániel, Oláh László Dávid, Kertész Tamás. Cserék: Lászik Milán, Kálmán Szilárd, Mácsai László, Koszecz Kristóf, Bozsó Milán, Takács János Dávid, Polonio-Guerreiro Joao.

Újbuda: Szabó Balázs, Vég Vence, Mészáros Attila, Karacs Dániel, Hanák Attila, Margitics Andor, Csepregi Richárd, Ferkó Csaba, Kovács Dávid, Karacs Roland, Skriba Máté. Cserék: Patkós Imre Richárd, Khiesz Kornél, Ihász Patrik, Gecse Gyula, Huszty Dániel, Turi Ákos, Fekete Máté.
Vezetőedző: Dajka László

Gólszerző: Skriba Máté (51. perc).

Sárgalapok: Hanák Attila (18. perc), Skriba Máté (29. perc), Tatár Eduárd (48. perc), Máthé Gábor (50. perc), Szántó Mihály Sándor (50. perc), Vég Bence (86. perc), Kovács Dávid (93. perc).

Piroslapok: Csepregi Richárd (57. perc), Huszár Gergő (72. perc).

Az első félidő kiegyenlített mezőnyjátékot hozott, kevés lehetőséggel, a kapusoknak nem igazán akadt dolguk. Nem így a második félidő elején. Az 51. percben Ferkó tört ki a védők közül, az elé kivetődő Máthé, a játékvezető megítélése szerint szabálytalanul választotta el a labdától, ezért büntetőt ítélt, amit Skriba nagy erővel helyezett a kapu közepébe, 0–1. A vendégek öröme nem lehetett felhőtlen, mert az 58. percben Csepregit egy rossz ütemű becsúszási kísérlet után kiállította a játékvezető. Az emberfór azonban csak szűk negyedórán keresztül tartott, mert második sárga lap után Huszár is idő előtt térhetett a zuhanyzóba. A maradék időben kapujuk elé húzódtak a vendégek és próbálták tartani a számukra kedvező eredményt és ezt eredménnyel tették.

Mindent egybevetve a csabai alakulat a második félidőben lényegesen többet tett a siker érdekében, mint ellenfele, de az egyke találatot a szerencsésebb fővárosiak érték el.

Boér Gábor: – Tipikus egygólos mérkőzésen, sajnos a három pontot eldöntő találatot nem mi szereztük, pedig a lehetőségeink megvoltak rá, de még mindig a rutintalanság levét isszuk. Nem csak a góljaink hiányoznak, de szerencsénk sincs. Hétről-hétre rengeteg energiát fektetünk a felkészülésbe, az utolsó passzok azonban rendre nem sikerülnek vagy az ellenfél kapusa ment bravúrral… Jó lenne végre kilépni a szimpatikus vesztes szerepéből.

Dajka László: – Nagyon nehéz mérkőzés volt, amit egy-két játékosom rutinja döntött ma a javunkra.