Időpont: 2014. október 29. (szerda) 18:00 óra

Helyszín: Csákvár, Csákvári TK Sporttelep

Csákvár: Szabó Balázs, Ambrus Sándor, Wild Tamás, Dulló Martin, Kocsis Gábor, Hajdú Sándor, Domján Attila, Bakos Szabolcs, Gajdos Zsolt, Mihály Dávid, Nyilasi Bálint. Cserék: Salem Reydan, Molnár Tibor, Molnár Csaba, Horváth Roland, Barcsay Márk, Imrik László, Hegedűs Ferenc.
Vezetőedző: Toldi Gábor.

Békéscsaba: Póser Dániel, Bényei Balázs, Balog Zsolt, Koszó Balázs Tibor, Juhász György, Bagi István, Birtalan Botond, Borbély Bálint, Berki Péter, Kertész Tamás, Szilágyi Péter. Cserék: Czuczi Márton, Tölgyesi Viktor, Balázs Richárd, Lőrinczy Attila, Vólent Roland, Király Patrik, Balogh Miklós.
Vezetőedző: Zoran Spisljak.

Gólszerzők: Birtalan Botond (45. perc), Gajdos Zsolt (58. perc), Molnár Tibor (73. perc).

Sárga lap: Gajdos Zsolt (35. perc), Molnár Csaba (92. perc), Bényei Balázs (51. perc), Balog Zsolt (90. perc).

Az első negyedórában kiegyenlített játékot láthatott a csákvári közönség, a folytatásban azonban egyre inkább átvették az irányítást a vendégek. A Csaba egyértelműen veszélyesebben futballozott, amit Kertész, Berki és Bagi nagy lehetősége is jelzett, a házigazdák ellenben egy kapufáig jutottak. Közvetlenül a szünet előtt siker koronázta a lila-fehérek törekvéseit, miután szabadrúgáshoz jutottak a kaputól 18 méterre. A labdát a szolnoki győztes kezdőcsapatból Vozárt kiszorító Birtalan végezte el, aki a bal felső sarokba tekerte a labdát, 0–1. A középkezdés után már nem is maradt idő tovább „alkotni”.

A fordulást követően a csákváriak is jobban csipkedték magukat, de az első negyedóra végén jött egyenlítő góljukhoz a vendégvédők is kellettek. A csereként beálló Molnár Tibor adta középre a labdát, amit a tétovázó védők között Gajdos továbbított a kapuba. Molnár nyerő cserének bizonyult, hiszen a 74. percben az ő találatával fordítottak a hazaiak. Egy szabadrúgás a kapufáról pattant ki, éppen a szemfüles csatár elé, aki nem lepődött meg a váratlan lehetőségen. A maradék időben a csabaiak mindent megpróbáltak a hosszabbítás kiharcolása érdekében, kísérleteik azonban nem vezettek eredményre, így a második félidőre valósággal feltámadó lelkes csákvári csapat jutott a nyolc közé.