Időpont: 2017. január 18. (szerda) 13:00 óra

Helyszín: Szolnok, Tiszaligeti Stadion (műfüves pálya)

Cím: 5000 Szolnok, Tiszaligeti Stadion 9735 Hrsz.

Békéscsaba: Ribánszki László, Bagi István, Kelemen Dávid, Tönkő Róbert, Juhász György, Pilán Márkó, Viczián Ádám, Nagy István, Bényei Balázs, Hodgyai László, Ilyés Tamás. Cserék: Fehér Zsolt, Gaál Mihály, Máthé Gábor, Nascimento de Oliveira Fabio, Spitzmüller István, Szalai Dániel, Babinyecz Balázs, Beszterczei Attila, Tóth Dániel.
Vezetőedző: Zoran Spisljak

Szolnok: Lőrincz, Pavelcsák, Horgosi Donát, Balogh Miklós, Katona, Kenderes Zoltán, Kovács Olivér, Rokszin Ádám, Pintér Norbert, Tóth, Pantovic Nikola.
Vezetőedző: Balogh Pál

Gólszerző: Nagy István (23. perc).

A 23. percben Nagy István 25 méterről kapura lőtt, a labda a szolnoki kapu bal alsó sarkába vágódott, 0-1.

A békéscsabaiaknál sérülés miatt nem léphetett pályára, Urbin és Gránicz, Szélpál pedig a Puskás Akadémiánál van próbajátékon. Ugyanakkor a kezdőcsapatban kapott helyet a legutóbb az MTK-ban szerepelt, nagyváradi származású, 1996-os születésű belső védő, Tönkő Róbert, valamint a 25. születésnapját szerdán ünneplő, korábbi Fradi csatár, Hodgyai László, aki az ősszel a kolozsvári CFR 1907 Cluj csapatát erősítette.

A Tiszaligeti Stadion műfüves pályáján lejátszott találkozón az első félidőben a vendégek birtokolták többet a labdát, néhány helyzetet is kialakítottak, de azok rendre kimaradtak. Fordulás után is a Békéscsaba irányította a játékot. A 60. percben Zoran Spisljak csaknem egy egész sort cserélt, több fiatal is lehetőséget kapott a liláknál. Ebben az időszakban is több helyzete volt a vendégeknek, de a kapu előtt nem összpontosítottak megfelelően a csabai labdarúgók.

Zoran Spisljak: – A mérkőzés elérte célját nem csak az eredmény szempontjából, hanem a felkészülést is figyelembe véve. Jó iramú meccset játszottunk, amelyen mindkét félidőben vegyes csapattal álltunk fel. Mind a két sor magas szinten tartotta az iramot és az ellenfél alig tudott a kapunkig jutni. A másik oldalon sokkal több lehetőséget dolgoztunk ki, akár többször is eredményesek lehettünk volna, amennyiben pontosabbak a befejezések. Ebben a fázisban azonban nem csak ez a lényeg, a játékosok megkapták a meccsterhelést, elég stabil teljesítményt mutatott mindenki. A folytatásban újabb felkészülési mérkőzések következnek, ahol már egyre nagyobb súlyt fektetünk a taktikai kérdésekre, de a fizikai kondíciót természetesen továbbra is szem előtt kell tartanunk. A mai napon több fiatal játékos és próbázó is lehetőséget kapott, ők is jól teljesítettek. Azt mondhatom, hogy van bennük anyag – de természetesen sokat kell még dolgozniuk azért, hogy valóban segíteni tudjanak a csapatnak.