A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 552 másodperc.

Időpont: 2016. július 2. (szombat) 18:00 óra

Helyszín: Debreceni Labdarúgó Akadémia

Cím: 4002 Debrecen-Pallag, Mezőgazdász u. 1.

Játékvezető: Solymosi Péter

Asszisztensek: Kovács Zoltán, Nagy Norbert

DVSC: Verpecz István, Bokros Tibor, Kinyik Ákos, Szatmári Csaba, Nagy Zoltán, Bereczki Dániel, Ludánszki Bence, Sekulic Danilo, Horváth Zsolt, Kertész Tamás, Bíró Péter. Cserék: Erdélyi Miklós, Karikás Krisztián, Virág Ákos, Kondács Kristóf, Kuti Krisztián, Nagy Kevin.
Vezetőedző: Kondás Elemér.

Békéscsaba: Máthé Gábor, Bényei Balázs, Kelemen Dávid, Fabio Nascimento de OliveBeszterczei Attila, Takács Péter, Nagy István, Gránicz Patrik, Urbin Péter, Huszár Gergő, Ihrig-Farkas Sebestyén. Cserék: Baráth Bence, Pilán Márkó, Koszó Balázs, Bagi István, Juhász György, Szalai Dániel, Szélpál Norbert, Spitzmüller István, Stieber András, Tóth Dániel, Birtalan Botond, Kálmán Szilárd. Vezetőedző: Zoran Spisljak.

Gólszerzők: Bíró Péter (6. perc), Sekulic Danilo (33. perc), Nagy Zoltán (80. perc).

A DVSC tájékoztatása szerint a mérkőzésen nem tudnak szurkolókat fogadni, mivel a meccset az akadémia egyik edzőpályáján rendezik meg. Megértésüket köszönjük!

A mérkőzésről weboldalunkon élőben tudósítunk.

Iszonyú melegben (33,5 Celsius fokot mértünk) kezdődött a Békéscsaba első igazi felkészülési mérkőzése Debrecen-Pallagon, a Debreceni Labdarúgó Akadémia 1-es számú edzőpályáján. A vegyes felállásban pályára lépő Lokiban szerepeltek ugyan NB I-es játékosok is, de az első csapat nagy része pihenőt kapott – hiszen néhány napja San Marino-ban szerepeltek Európa Liga selejtezőn. A Békéscsabánál Fehér Zsolt és Viczián Ádám sérüléssel bajlódik, Mursits kapus pedig még térdműtétje után próbálja visszanyerni régi formáját – így Ők nem utaztak ezúttal a csapattal.

A sporik már előzetesen jelezték, hogy a magas hőmérséklet miatt ivószünetet rendelnek majd el mindkét játékrészben, Zoran Spisljak vezetőedző pedig arról tájékoztatott, hogy a második játékrészre teljes sorcserét hajt végre, hogy mindenki játéklehetőséghez jusson.

A tiszta fehérben kezdő csabaiak előtt adódott az első lehetőség, amikor Fabio végezhetett el sarokrúgást. A hazai csapat, gyakorlatilag az első helyzetét kihasználva, már a hatodik percben megadta az alaphangot. Egy védelmi hibát követően Bíró Péter egy az egyben vezethette Máthé kapusra a labdát, aki mellett higgadtan gurított a hálóba: 1-0.

A gól felébresztette a vendégeket és a következő negyed órában többször is eljutottak a DVSC kapujáig. A nagy kedvvel játszó Gránicz Patrik láthatóan jól megértette egymást Fabio-val, hiszen precíz és gyors összjátékuknak köszönhetően gyors kontrákkal tudtak veszélyeztetni. A 20. percben Nagy István próbálta egy lövéssel zavarba hozni Verpecz kapust, de mellé szállt a bogyó.

Rövid ivószünet után folytatódott a mérkőzés és a 31. percben egy ígéretesnek tűnő szabadrúgást ismét Nagy irányított a kapu felé, de a hazai hálóőr biztos kézzel fogta meg a játékszert.

Két perccel később egy sarokrúgásnál Sekulic Danilo tudott üresbe mozogni és mintaszerű fejesgóljával növelte a vendéglátók előnyét: 2-0.

A maradék néhány percben többször is próbálkoztunk, Solymosi játékvezető azonban másodpercre pontosan lefújta az első félidőt.

A második játékrészt a hazaik kezdtek és a 47. percben máris Máthé kapusnak kellett tisztáznia, egy veszélyes debreceni roham végén. A folytatásban beszorítottuk a piros mezeseket és Birtalan, Szélpál és Tóth Dániel előtt is többször adódott lehetőség, de nem sikerült kozmetikázni az eredményen. Látszott, hogy a hazaiak a biztos vezetés birtokában nem nagyon erőltették a támadásokat, inkább labdaszerzésekből próbáltak meg gyors ellentámadásokat vezetni. A folytatásban Birtalan, Pilán és Spitzmüller percei következtek, de nem sikerült gólra váltani a lehetőségeket. Az ivószünet ezek szerint nem jó ómen számunkra, hiszen a 73. percben elrendelt ivászat után, tíz perccel a meccs vége előtt Nagy Zoltán megpattanó lövése Máthé kapus kezei alatt újabb gólt eredményezett: 3-0.

A maradék időben továbbra is a Birtalan-Tóth páros keltett zavart a Loki kapuja előtt, de a második játékrészben lehetőséget kapó Erdélyi kapus és a hazai védelem jól állta a sarat.

A mindkét fél számára hasznos erőfelmérőn három góllal győzött a Debrecen.

Kondás Elemér: – Egy nagyon jó és hasznos edzőmérkőzést játszottunk a mai napon. Vendégeink a félidőben teljes sorcserét hajtottak végre, de nálunk is lehetőséget kapott több fiatal játékos is – összességében elégedett vagyok hozzáállásukkal és teljesítményükkel. A felkészülésen túl vagyunk, hiszen néhány napja már Európa Liga selejtezőt is játszottunk. Ez a mérkőzés azért volt számunkra is hasznos, mert azokat a játékosokat is meccsben tudjuk tartani, akik egyébként kevesebbet játszanak.

Zoran Spisljak: – Két teljesen ellentétes félidőt játszottunk. Sajnos a korán kapott gól megfogta az első játékrészben pályára küldött csapatomat, de aztán rendeztük sorainkat és próbáltunk helyzeteket kialakítani. Az látszik, hogy a felkészülés jelenlegi fázisában még nehezebben mennek a támadásépítések és a befejezések, de voltak már pozitív jelek. A második félidőben sokkal jobban futballoztunk, rengeteg helyzetet dolgoztunk ki és még egy tizenegyes gyanús szituációt is kiharcoltunk – sajnos a spori nem fújta be. Ismét volt egy rövidzárlat, amit a Loki egyből kihasznált – ezzel kialakította a végeredményt. A futómennyiség és az elvégzett munka szempontjából elégedett vagyok, így a mai eredmény még nem feltétlenül mutat reális képet. A mai napra tervezett programot – függetlenül az eredménytől – elvégeztük, minden játékosom 45 perces terhelést kapott, tehát összességében nagyon hasznos meccset játszottunk.