Időpont: 2015. szeptember 26. (szombat) 18:00 óra

Asszisztensek: Dr. Varga Zsolt, Márkus Tamás

Békéscsaba: Ilizi Lubos, Bényei Balázs, Vadász Viktor, Fehér Zsolt, Nascimiento de Oliveira Fabio, Ezequiel Calvente Criado, Spitzmüller István, Borbély Bálint, Laczkó Zsolt, Viczián Ádám, Birtalan Botond. Cserék: Mursits Roland, Szalai Dániel, Bagi István, Kertész Tamás, Punosevac Bratislav, Damjanovic Slavko,  Szilágyi Péter.

Videoton: Danilovic Branislav, Nego Loic, Souza Dos Santos Paulo Vinicius, Gyurcsó Ádám, Pölöskei Zsolt, Kovács István Ádám, Pátkai Máté, Lang Ádám, Dos Santos Tavares Ianique, Simon Ádám, Suljic Asmir. Cserék: Gábor Péter, Heffler Tibor, Fejes András, Feczesin Róbert, Vica de Oliveira Filipe, Rudolf Gergely, Szolnoki Roland.
Vezetőedző: Pető Tamás.

Nézőszám: 1.312

Gólszerzők: Viczián Ádám (23. perc), Ezequiel Calvente Criado (45. perc).

Sárgalapok:  Simon Ádém (32. perc), Souza dos Santos Paulo Vinicius (34. perc), Bényei Balázs (38. perc), Borbély Bálint (40. perc).

A hazaiak számára pechesen indult a találkozó, a bemelegítésnél Balog megsérült, Vadász került a helyére. A meccs elején sem látszott, hogy nagy különbség lenne a két csapat között, a tavalyi bajnok pár beadásig jutott, az újonc békéscsabaiak pedig a 21. percben gólig, némileg váratlanul: Laczkó beadását Lang kifejelte, de csak Vicziánig, aki levette a labdát és 19-20 méterről a kapu jobb oldalába lőtt.

A kapott gól után sem lett veszélyesebb a Videoton játéka, Gyurcsó felívelései nem okoztak sok gondot a hazai védelemnek. A másik kapunál egy alkalommal Langnak kellett fejjel tisztáznia a gólszerző Viczián elől, majd Bényei lövését védte Danilovics. A félidő hajrájában Szuljicsnak volt egy szép cselsorozata, de amúgy tanácstalan volt a Vidi. Bezzeg a lilák: a 45. percben szépen kontrázott a Békéscsaba, Birtalan és Calvente játszott össze, utóbbi pedig 10 méterről a kapuba lőtt. 2-0-ás előnnyel mehetett pihenőre a taktikusan futballozó Békéscsaba.

Pető Tamás is belátta alighanem, hogy ezúttal nem jött be a csatár nélküli felállás, a szünetben beküldte Feczesint Kovács István helyére. Sok látszata nem volt a félidő első felében, mert továbbra sem jöttek a vendég-helyzetek. A csabai sérülés-lánc viszont folytatódott, mert a beugró Vadász Viktort is le kellett hozni.

A veszélyesebb megoldások továbbra is a Békéscsabához fűződtek, ilyen volt például Viczián kevéssel mellé surranó labdája, igaz, előtte Gyurcsó is eljutott legalább a lövésig, de blokkolták a kísérletét a védők. Calvente és Viniczius találkozása a Vidi brazil bekkjének fájt jobban, aki csak ápolás után tudott visszatérni a pályára. Az utolsó negyedórára kockáztatott a vendégek edzője, a jobbhátvéd Nego helyére Oliveirát küldte be.

A portugál nem is tétlenkedett, a 79. percben majdnem szépített, miután Feczesin továbbcsúsztatott egy beadást. Oliveira a hosszú oldalon érkezve tüzelt, a labda egy védőről pattant szögletre. Rengeteget volt a labda a vendégeknél, de minden beadásuk kijött a védőfalról. Amikor pedig nem, még ott volt Ilizi, aki a 88. percben megfogta Vinicius fejesét. A Békéscsaba teljesen megérdemelten nyert, megszerezve második győzelmét – a Vidi pedig elkövette azt a bravúrt, hogy bajnok létére mindkét újonctól kikapott.