Időpont: 2016. március 13. (vasárnap) 14:30 óra

Cím: 2200 Monor, Balassi Bálint utca 36.

Asszisztensek: Imrő János ifj., Révész Csilla.

Monor: Bozsó Antal, Nádházi Ákos, Hunya Krisztián, Villányi Gergely, Petrezselyem Tamás, Havas Attila, Vékei Nándor, Sárközi Szabolcs, dr. Selei András, Tóth Ádám, Kiss Krisztián. Cserék: Tóth Máté, Kelemen Ádám, Csőke István, Járvás Levente, Bene Zsombor, Tokodi Sándor, Lingli Larion.
Vezetőedző: Horváth Dávid.

Békéscsaba: Máthé Gábor, Besztercei Attila, Balog Zsolt, Tatár Eduard, Zámbori Dániel, Ruzsa Zoltán, Szalai Dániel, Svedyuk Alex Pál, Mácsai László, Oláh László Dávid, Tóth Dániel. Cserék: Vozár Dávid, Bozsó Milán, Lászik Milán, Baráth Bence, Takács János Dávid.
Vezetőedző: Boér Gábor.

Gólszerző: Kiss Krisztián (69. perc).

Sárgalapok: Sárközi Szabolcs (36. perc), Ruzsa Zoltán (71. perc), Villányi Gergely (86. perc).

A csabaiak birtokolták többet a labdát, helyzetbe is többet kerültek, de a befejezésekkel nem volt szerencséjük.

A Monor kontrákra rendezkedett, szórványos veszélyt jelentve. A félidő végéhez közeledve két kényszerű cserét is végre kellett hajtaniuk a csapatoknak sérülések miatt.

A második félidőben jobbára kiegyenlített mezőnyjáték folyt. A 69. percben váratlanul szerzett vezetést a Monor. Jobb oldali támadást beadással fejezett be, a mélységből érkező Kiss Krisztián pár lépésről helyezett a kapuba, a védők csak asszisztálni tudtak hozzá, 1–0. A meccs hátralévő részében a lila-fehérek támadtak, a házigazdák életveszélyesen kontráztak, az eredményt azonban már egyik fél sem tudta megváltoztatni.

Horváth Dávid: – A héten történt változások miatt felszabadultak voltak a játékosok. Mindez fegyelmezettséggel is párosult a jó játékerőt képviselő csabaiak ellen. Az első félidőben inkább a védekezésre koncentráltunk, szünet után feljebb toltuk a védekezést, ami szép támadásokban is megmutatkozott.

Boér Gábor: – Az első félidőben gólokkal kellett volna vezetnünk, hiszen a szezon legjobb játékát produkáltuk. Rengeteget birtokoltuk a labdát, szép támadásokat vezettünk és sokszor kerültünk óriási helyzetbe. Szünet után számomra érthetetlen okból elkezdtünk kapkodni és átengedtük a játék irányítását. Miután egy óriási egyén hiba következtében hátrányba kerültünk, újra elkezdtünk jól focizni, azonban ekkor már kevés idő állt rendelkezésünkre, a legvégén pedig még egy százszázalékos helyzetet elhibáztunk. Gratulálok a Monor új edzőjének, egy hetet igazán várhattak volna még a kinevezéséig!

Boér Gábor: Az előttünk álló fordulóban a tavaszi szezont gyengén kezdő Monorhoz látogatunk! Ellenfelünknél edzőváltás történt a héten, ami számunkra nem a legjobb hír, hiszen ilyenkor plusz energiák szabadulnak fel a játékosokban, és sokkal motiváltabban lépnek pályára, hiszen dolgozik bennük a bizonyítási vágy az új edző felé. Természetesen mi szeretnénk folytatni megkezdett tavaszi “hadjáratunkat”, és Monorról is értékes pontot-pontokat akarunk elhozni, hiszen célunk továbbra is az, hogy felzárkózzunk a középmezőnyhöz. Úgy gondolom, hogy a játékunk hétről-hétre javul, és most már nem csak hátul vagyunk kellőképp stabilak, hiszen a tavaszi mérkőzéseken az előre játékunk is egyre jobb formát mutat. Ellenfelünk játékát, amennyire lehet feltérképeztük, kielemeztük, és próbáltunk megfelelően felkészülni az ellenük való hatékony játékra. A heti felkészülésünk remekül sikerült, a srácok minden héten keményen és becsületesen dolgoznak, hogy jobbá váljanak, és bízom benne, hogy sok olyan játékost tudunk felmutatni a szezon végén, aki számításba kerül az első csapatnál is! Nekünk ez kell, hogy legyen az elsődleges célunk! Huszár Gergő sérüléssel bajlódik, így rá nem számíthatok, azonban a keret többi tagja bevetésre készen áll! Eltiltottunk nincs.