A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 101 másodperc.

DVSC-TEVA – Békéscsaba 1-1 (1-0)

Debrecen-Pallag. Vezette: Takács J.

DVSC I. félidő
: Verpecz – Lázár, Morozov, Brkovics, Vadnai – Berdó – Varga K., Mihelic, Szakály, Ferenczi – Kulcsár. 2. félidő: Slakta – Ludánszki, Máté, Szatmári, Korhut – Varga J. – Jovanovic, Wittrédi, Bouadla, Sós – Tisza

Békéscsaba I. félidő
: Póser – Balogh M., Balog Zs., Koszó, Juhász – Birtalan, Borbély, Bagi, Király – Szilágyi P., Kertész. 2. félidő: Bordás (Nótás) – Bényei, Balogh M., Fehér Zs., Horváth Sz. (Farkas M.) – Berki, Spitzmüller, Tölgyesi, Balázs – Vólent, Viczián
Gól: 1-0 Lázár (5.), 1-1 Viczián(60.)

Az NB II-ben jelenleg a feljutást jelentő második helyen álló Békéscsaba együttesét fogadta a DVSC-TEVA Pallagon.

Az ötödik percben Mihelic jobb oldali beadása után Lázár Pál lövése – megpattanva egy menteni igyekvő vendégvédőn – a kapuban kötött ki.

A 20. percben ismét megzörrent a csabai háló, ám Szakály Péter fejesét les miatt érvénytelenítette a játékvezető. Később a Békéscsabának is akadt nagy helyzete. Kiegyenlített küzdelem folyt, a szél megtréfálta néhányszor a játékosokat.

A második félidőben mindkét oldalon sorcsere történt – egy eladott labda után Viczián ugrott ki, és Slakta fölött a rövid sarokba helyezett.

Szombaton lejátssza idei első edzőmeccsét a Békéscsaba 1912 Előre. Debrecen-Pallagon a DVSC-TEVA ellen lépnek pályára focistáink, ahol még nem számíthat mindenkire Zoran Spisljak vezetőedző. A csapat reggel összepakolt és 09:00 órakor útra kelt, a mérkőzés pedig 13:30 órakor kezdődik!