Időpont: 2015. október 24. (szombat) 17:30 óra

Asszisztensek: Horváth Róbert, Becséri Gergely

Tartalék játékvezető: Kormányos II. Gábor

Békéscsaba: Mursits Roland, Bényei Balázs, Balog Zsolt, Thomas Piermayr, Nascimento de Oliveira Fabio, Ezequiel Calvente Criado, Borbély Bálint, Spitzmüller István, Laczkó Zsolt, Viczián Ádám, Birtalan Botond. Cserék: Ilizi Lubos, Szalai Dániel, Bagi István, Bratislav Punosevac, Vadász Viktor, Szilágyi Péter, Koroudjiev George Assenov.
Vezetőedző: Zoran Spisljak.

Paks: Molnár Péter, Gévay Zsolt, Papp Kristóf, Kesztyűs Barna, Bertus Lajos, Koltai Tamás, Szabó János, Bartha László, Kulcsár Dávid, Balázs Zsolt, Lenzsér Bence. Cserék: Székely György, Frőhlich Roland, Hahn János Csaba, Szakály Dénes, Ródenbücher István, Vági András, Bajner Bálint Marcell.
Vezetőedző: Csertői Aurél.

Nézőszám: 1.246

Gólszerzők: Birtalan Botond (7. perc és 9. perc), Papp Kristóf (54. perc), Szakály Dénes (82. perc), Bartha László (97. perc).

Sárgalapok: Papp Kristóf (46. perc), Balázs Zsolt (97. perc).

Piroslap: Szalai Dániel (92. perc).

Bár erre valószínűleg nem számítottak sokan, a Békéscsaba villámrajtot vett: a hetedik percben Birtalan Botond használta ki ziccerét, majd két percre rá ismét ő villant, Molnár kapus felett emelt a hálóba (2-0). Ívelt labdákkal próbálkozott a folytatásban a kissé talán megszeppent Paks, de ezek nem jelentettek komoly veszélyt Mursits kapuja előtt.

Nem találtak kaput a kísérletek, a félidő közepén például Borbély szabadrúgása ment el a kapu mellett. A 41. percben viszont Molnár tartotta meccsben a vendégeket: Birtalan tíz méterről leadott lövését védte, így 2-0-ra vezetett a Békéscsaba a félidőben.

Paksi rohamokkal kezdődött a második félidő és ennek hamar meg is lett az eredménye: az 54. percben Papp Kristóf hét méterről bólintott a csabai kapuba egy szögletet (2-1). Két percre rá majdnem jött a következő vendég gól: Mursits védett nagyot Gévay fejesénél. A 65. perctől állt a játék, eltört ugyanis a szögletzászló.

A hajrába érve Szalai fejesénél kellett figyelnie Molnárnak, majd a paksi kispadnál zajló eseményekre figyelhetett a publikum: Tököli Attila másodedzőt küldte a lelátóra a játékvezető. A 80. percben Papp révén kapufáig jutott a Paks, egy percre rá Szakály Dénes viszont már a kapuba talált: kapásból lőtte Szabó passzát a kapu közepébe (2-2). A ráadásban is a Paks járt közelebb a gólhoz: egy vendég lövést a léc hárított. Hiába a korai gólok, a Békéscsaba nem tudta megtartani előnyét, sőt Szalai kiállítása után még emberhátrányba is került. Ez pecsételte meg a hazaiak sorsát: a 97. percben Bartha szabadrúgása akadt a felsőbe (2-3).

Úgy kezdte a Békéscsaba a mérkőzést, ahogy azt egy hazai csapatnak kell. Ehhez eredmény is párosult: kettő-nullra vezetett az együttes tíz perc után. Utána a Paks átvette az irányítást, de a játékában nem volt benne a gólveszély. A második félidőben már alakítottak ki helyzeteket a vendégek, melyből kettőt be is lőttek. A végén pedig egy ritkán látható szabadrúgásgólt láthattunk. Kettő-nullnál nem volt benne a meccsben ez az eredmény.

Zorán Spisljak: — Kettő-nulla után egyáltalán nem gondoltam arra, hogy megvan a mérkőzés, de arra sem, hogy ezen a napon elbukhatjuk a találkozót. Nagy érvágás volt, hogy az egyik kulcsjátékosunkat, Ezequel Calvente Criadot elvesztettük a második játékrészre. A csapat egy része meglehetősen éretlen játékot produkált.

Csertői Aurél: — Elaludtunk a mérkőzés elején, a gólok után azonban magához tért a csapat, a huszadik perctől kezdve pedig fokozatosan átvettük a mérkőzés irányítását. Szakály Dénes góljára mondják fociberkekben: jó csere volt. Láttam a csapaton, hogy végig hisz a győzelemben, mentek is előre, egyre több helyzetünk adódott. Ennek köszönhetjük győzelmünket.