A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 170 másodperc.

Időpont: 2018. január 20. (szombat) 11:00 óra

Helyszín: Kórház utcai Stadion (Műfű)

Cím: 5600 Békéscsaba, Kórház u. 6.

Játékvezető: Steigerwald Ernő

Békéscsaba I. 1. félidő: Ribánszki László, Zahorán Balázs, Dávid Zoltán, Kiss László, Pilán Márkó, Lustyik Levente, Nagy Sándor, Gyurján Bence, Nagy István, Gránicz Patrik, Tóth Dániel.
Békéscsaba I. 2. félidő: Máthé Gábor, Seres Bence, Kálmán Szilárd, Birtalan Botond, Urbin Péter, Viczián Ádám, Szatmári István, Pilán Márkó, Dlusztus András, Király Patrik, Mészáros Márk.

Békéscsaba II.: Czinanó Áron – Baráth Bence (46. perc), Kun László – Varga Gergő (60. perc), Pusztai András, Mácsai Pál – Bány Bence (73. perc), Nyéki Boldizsár – Bónus Ádám (60. perc), Balog Zsolt, Láza Dévald Márk – Benkő Csaba (68. perc), Zsilinszki Martin – Balogh Sándor (46. perc), Maruntelu Mihai – Barta Tamás (46. perc), Seres Bence – Belanka Dávid (46. perc), Máris Dominik.

Gólszerzők: Tóth Dániel (5. és 23. perc), Gránicz Patrik (25. perc), Urbin Péter (60. perc), Birtalan Botond (62. perc), Viczián Ádám (78. és 87. perc), Király Patrik (84. perc).

Brlázs István Gábor: – Úgy osztottam el a csapatot, hogy az első félidőben kicsit erősebb összeállításban léptünk pályára, majd a második játékrészben zömében az őszi U19-es keret kapott lehetőséget. Az első negyvenöt percben rendesen helytálltunk és még lehetőségeink is adódtak, a második felvonásban voltak még hiányosságok, de nyilván a nagyobb tudás, fizikális különbség egyértelműen kidomborodott a mai napon. Persze, nem az eredmény volt a lényeg, hanem inkább a meccsterhelés, amelyet megkapott mindenki. A helyzeteket, lehetőségeket ki kell tudnunk használni, az egész mérkőzés folyamán legalább 4-5 olyan esély adódott, amelyből akár gólokat is szerezhettünk volna.

Boér Gábor: – Nyilván a felkészülés elején járunk, tehát mélyreható taktikai dolgokról ebben a szakaszban még nem beszélhetünk. A terhelés volt a lényeg ezen a szombaton, tegnap is kettőt edzettünk, tehát természetesen fáradtak a játékosok – ez látszik, valamint a műfüves pályát sem szeretik annyira, de most ennek van itt az ideje. Örülök neki, hogy nem sérült meg senki, kivéve Babinyecz Balázst, aki már a bemelegítés közben jelezte, hogy nem tudja vállalni. Reméljük, hogy nem komoly a dolog. Összességében hajtós, futós, jó meccset játszottunk, amelyen sok találat is született, így a kilátogató közönség egészen biztosan nem unatkozott.