Időpont: 2017. február 1. (szerda) 17:00 óra

Helyszín:  id. Christián László Városi Sporttelep

Asszisztensek: Albert István, Buzás Balázs

Gyula: Krnárcs Richárd,Bogdán Erik, Szabó Csaba, Lipták Ákos, Zámbori Dániel, Czirok József, Sipos Krisztián, Styecz Milán, Nagy Gergely, Gábor-Lukács József, Balogh Milán, Cserék: Harman József, Paulik Ádám, Hrabovszki Zsolt, Huszár Gergő, Buzai Dávid, Okos István, Katona Gergő, Tövisháti Máté, Juhász Norbert.
Vezetőedző: Oláh Ferenc

Békéscsaba: Hrabina Alex Gergő, Tóth Dániel, Fehér Zsolt, Babinyecz Balázs, Kmetykó Kevin, Bényei Balázs, Zelenyánszki László, Kun László, Oláh László Dávid, Szalai Dániel, Urbin Péter. Cserék: Ribánszki László, Kelemen Dávid, Szélpál Norbert, Nascimento de Oliveira Fabio, Spitzmüller István, Bagi István, Nagy István, Beszterczei Attila, Juhász György, Bozsó Milán, Tönkő Róbert.
Vezetőedző: Zoran Spisljak

Gólszerzők: Bényei Balázs (60. perc), Nagy István (80. perc).

Összességében végig uralva a mérkőzést, teljesítette a felkészülés újabb állomását az Előre.

20170201

Majdnem mindenki lehetőséget kapott Zoran Spisljak vezetőedzőtől a Termál FC műfüves pályáján, ahol 60-30 perces megosztásban, két teljesen más összeállításban, kétgólos győzelemmel hoztuk a téli szezon ötödik erőpróbáját. Szalai és Tóth is nagy kedvvel játszott és többször is zavart okoztak a gyulaiak felállt védelmében. A vendéglátóknak hébe-hóba sikerült eljutni a csabaiak kapujáig, ám vagy a védelem állt szilárdan a lábán, vagy a befejezésekbe csúszott generális hiba – így az első játékrész gól nélkül ért véget. A második félidőben még nagyobb nyomás alá helyeztük Termál FC-t, aminek a 60. percben meg is lett az eredménye, hiszen Bényei Balázs iszonyúan eltalált szabadrúgása, mértani pontossággal akadt Krnács kapus hálójába: 0-1. Jöhetett a sorcsere és a friss emberek újabb energiát hoztak a meccsbe. Fabio felívelései, beadásai előre vetítették az eredmény ismételt változását. A 80. percben Nagy Istvánt találta meg egy beívelés, aki gondolkodás nélkül ballal továbbította a hálóba a pettyest: 0-2. A továbbiakban is maradtak ki lehetőségek, de a gólokat már nem kellett tovább számolnunk – ez maradt a végedermény.

Oláh Ferenc: – Úgy érzem, hogy amit szerettem volna visszakapni a játékosaimtól, azt vissza is kaptam. Elsősorban kontrára és minél több labdaszerzésre rendezkedtünk be a mai napon. Nagy hangsúlyt próbáltunk a labdabirtoklásokra és kihozatalokra is fektetni, amit egy NB II-es élcsapattal szemben többé-kevésbbé meg is tudtunk valósítani. Tudom, hogy mit gyakoroltunk az edzéseken és láttam, hogy ebből elég sok mindent sikerült is megvalósítani, úgyhogy ilyen szempontból egyértelmű fejlődést tapasztalok a korábbi felkészülési mérkőzésekhez képest. A befejezésekben és a rögzített szituációk kezelésében még sokat kell javulnunk, hiszen az egyértelműen látszott, hogy nem sikerült a lehetőségeinket gólra váltanunk – bár most nem ez volt a lényeg, de természetesen nagyon örültem volna, ha a Békéscsaba ellen sikerül betalálnunk. A felkészülési meccsek felén már túl vagyunk, még három lekötött mérkőzésünk van hátra, két és fél hét múlva pedig kezdődik a bajnokság.

Zoran Spisljak: – A meccsen elsősorban az volt a cél, hogy azok a játékosok, akik a hétvégén nem tudtak résztvenni a játékban, megkapják a meccsterhelésüket. Próbáltunk több letámadással az ellenfél térfelén tartani a labdát, nagyobb iramot diktálnunk és igyekeztünk megakadályozni a labdakihozatalt. A csapat maximálisan betartotta az utasításokat, a vendéglátónk nagyon nehezen tudott rajtunk fogást találni. Szép támadásokat tudtunk egy felállt védelem ellen vezetni, ami mindenképpen hasznos – hiszen a bajnokságban több ilyen jellegű mérkőzésre is számítok. A meccs maradéktalanul elérte a célját, két szép gólt is szereztünk – de ez így is van jól, hiszen most már abban a fázisban vagyunk, amikor egyre több taktikai elemet kell gyakorolnunk és rutinszintre fejlesztenünk. A mai napon összeségében megoldottuk a feladatot.