A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 374 másodperc.

Időpont: 2016. szeptember 18. (vasárnap) 16:00 óra

Asszisztensek: Iványi István, Szvetnyik Benve

Tartalék játékvezető: Molnár Ádám

SZEOL: Leindler Domonkos, Kéri Tamás, Gajág Gergő, Ikonomou Konstantinos, Grünvald Attila László, Rácz László, Forró Attila, Lévai Norbert, Puskás Csaba, Beretka Péter, Péter Antal. Cserék: Harsányi István, Németh László, Tomisic Stefan, Dongó Dénes, Fülöp Tibor, Buzási Péter, Mendebaba Szása.

Békéscsaba: Ribánszki László, Bagi István, Kelemen Dávid, Szélpál Norbert, Nascimento de Oliveira Fabio, Szalai Dániel, Viczián Ádám, Nagy István, Juhász György, Birtalan Botond, Urbin Péter. Cserék: Gránicz Patrik, Pilán Márkó, Spitzmüller István, Mursits Roland, Takács Péter, Bényei Balázs, Ihrig-Farkas Sebestyén.

Gólszerzők: Bagi István (21. perc), Bagi István (37. perc), Birtalan Botond (50. perc).

Sárgalapok: Beretka Péter (25. perc), Gajág Gergő (70. perc), Birtalan Botond (78. perc).

Zsinórban ötödik mérkőzésén szerzett három pontot együttesünk, ezzel négy pontnyira zárkózott a tabellán pillanatnyilag első helyen álló Nyíregyházára.

20160918_02

Bár az első húsz perc igen kiegyenlített játékot hozott: a SZEOL főleg a bal oldalon volt aktív, de Grünvald Attila megindulásai és beadásai után nem alakult ki nagyobb helyzet. Negyed óra után a Békéscsaba előtt adódott az első ziccer, de Leindler Domonkos végül útját tudta állni Urbin Péter lövésének. Pár perccel később a szegediek első komolyabb hibáját azonnal kihasználta az Előre: a tizenhatos előterében eladott labda után nagyon jó helyről járó szabadrúgást Bagi István csavarta a SZEOL kapujának jobb oldalába 17 méterről, 0-1.

A két tábor által teremtett hangulatra nem panaszkodhattunk, szóltak a nóták az első félidő során végig, majd az első fél óra végén többször is eljutott a kapuig a SZEOL, de a csabai védelem nagyon kevés területet hagyott arra, hogy veszélyes helyen kezdjen valamit a labdával a szegedi gárda. Nyolc perccel a szünet előtt gyakorlatilag először tudott kontrázni a meccsen a SZEOL, a jól beinduló Fabio átvétele után lefutotta emberét, majd pontosan csavart Bagi István elé, a hosszún érkező csabai pedig közelről a léc alá vágta a labdát, mintaszerű akció végén 0-2.

20160918_szeol_bekescsaba

A folytatásra nem jött már ki Lévai Norbert, akit Harsányi István váltott a SZEOL-ban – azonban mire komolyabb reményei lettek volna Tóth Ákos együttesének, azt gyorsan lehűtötte a Csaba: ezúttal Birtalan Botondot találta teljesen üresen egy felívelt labda, akinek fejese nem a legjobbra sikerült, de Urbin Péter megmentette a helyzetet, és visszapasszolta a labdát a százszázalékos ziccerben álló társnak, aki a kiszolgáltatott Leindler Domonkos mellett a kapuba lőtt, 0-3, ezzel gyakorlatilag el is dőlt a meccs. A folytatásban ment ugyan előre a SZEOL, de a csabai védelem nem hibázott ezen a napon: minden beadást és próbálkozást hárított a Békés megyei együttes, illetve Ribánszki kapus is bemutatta a maga bravúrját Puskás Csaba szabadrúgását követően.

A végén Nagy István még eltalálta a keresztlécet, így maradt a 0-3: a Békéscsaba könyörtelen ellenfélnek bizonyult, amely minden adódó lehetőségével élt, miközben hátul gyakorlatilag hiba nélkül hozta le a meccset, így második csapatként távozhat három ponttal Szegedről. A SZEOL végig küzdött és hajtott, de nem tudta feltörni az egyre jobb formába lendülő csabai csapatot, így Zoran Spisljak együttese zsinórban az ötödik mérkőzését nyerte meg, mindet kapott gól nélkül abszolválta a lila-fehér gárda.

Tóth Ákos: – Szeretném megköszönni a közönségnek, hogy ilyen futballhangulatot varázsolt a pályára, ha lehet ilyet mondani, vesztesként is élmény volt átélni ezt a mai délután. Gratulálunk az Előrének, teljesen megérdemelten nyertek. Felvállaltunk egy nyílt játékot, amelyben teljesen profi módon kihasználták a hibáinkat. A harmadik góllal el is döntötték a három pont sorsát. Mentünk előre becsülettel, de egy idő után nem volt benne a szépítő gól sem a játékunkban. Más célokért küzd a két csapat, remélem, hogy sikerül az Előre célja is, és feljutnak. Ebben a nyílt játékban még jobban kijöttek az egyéni képességbeli különbségek, de azt gondolom, egyik játékosomnak sem kell lehajtott fejjel távoznia, hiszen egy olyan futballélményt tudtak egymásnak szerezni szurkolók és játékosok kölcsönösen, ami az utóbbi időben Szegeden nem nagyon volt. Most a nagyobb tudás előtt fejet kellett hajtanunk, ahogy Zoran is említette, meg kell tanulnunk ilyen stresszhelyzetben is úgy játszanunk, hogy ne mi hibázzunk, ez egy folyamat. A hozzánk hasonló képességű csapatok ellen ezt megpróbáljuk orvosolni, és begyűjteni a szükséges pontokat. Az Előrének olyan belső védői vannak, akik hatástalanítani tudták a lágy labdákat. Talán hatásosabb lett volna élesen belőni a labdát, de ezek nem sikerültek, nem értünk oda, másban kell megtalálnunk a gólszerzést.

Zoran Spisjlak: – Gratulálok a SZEOL-nak, hiszen újonc ebben a bajnokságban és ugyan látszik rajtuk, hogy kell még idő nekik, de a tervük jó. Amit elterveztünk, hogy próbáljuk rákényszeríteni ellenfelünkre az akaratunkat, az sikerült. Az első 45 perc megpecsételte a SZEOL sorsát, nehezen tudtak visszajönni a meccsbe. A szünet után nem kellett annyira mennünk előre, egy kicsit jobban magunkra húztuk a SZEOL-t, amit ők jól kihasználtak. Ahogy az idő telik, rutinosabb lesz az ellenfelünk, többet fognak az ilyen szituációkból kihozni. Egy izgalmas és érdekes meccs volt.