Időpont: 2015. szeptember 6. (vasárnap) 16:30 óra

Helyszín: Szentlőrinc, Szentlőrinc SE Sporttelep

Asszisztensek: Kiss Balázs, Radák László

Szentlőrinc: Pacéka Norbert, Dekanics Márk, Zámbó József, Hajnal Gábor, Bartal Bence, Turi Tamás, Tóth Ákos, Lóth József, Tóth Márk, Harsányi István, Nikolic Vukan. Cserék: Füredi Szabolcs, Mezei Olivér, Kiss Márk, Németh Martin, Kovac Zoltán, Berdó Valentin, Ruff Márk.
Vezetőedző: Papp Zoltán.

Békéscsaba: Máthé Gábor, Vozár Dávid, Huszár Gergő, Szántó Mihály Sándor, Zámbori Dániel, Oláh László Dávid, Ruzsa Zoltán, Tatár Eduard, Kálmán Szilárd, Mácsai László, Pilán Márkó. Cserék: Takács János Dávid, Polonio-Guerreiro Joao, Bozsó Milán, Czinanó Antal Áron.
Vezetőedző: Boér Gábor.

Gólszerzők: Kálmán Szilárd (35. perc), Zámbó József (55. perc), Dekanics Márk (59. perc).

Sárgalapok: Lóth József (54. perc), Nikolic Vukan (57. perc), Ruzsa Zoltán (62. perc), Turi Tamás (69. perc), Pacéka Norbert (84. perc), Tóth Márk (88. perc), Zámbori Dániel (93. perc).

Bár a félidőben vezetett a Békéscsaba 1912 Előre NB III-as labdarúgó-csapata, a végén mégis pont nélkül maradt Szentlőrincen a 6. forduló keretében lejátszott mérkőzésen, így a két fél helyet cserélt a tabellán. A lila-fehérek néhány perces kihagyását kétszer büntették a házigazdák, ezért hiába irányították a 90 perc döntő részét a viharsarkiak, nem termett babér számukra.

Az első játékrészben a vendégek voltak aktívabbak. A támadó fellépés eredményeként sikerült helyzeteket kialakítaniuk, a vezető találatuk mégis egy pontrúgásból esett. A 35. percben a pálya bal széléről, mintegy 28 méterről jutott szabadrúgáshoz az Előre, amelyet Kálmán kapura lőtt, a jól irányzott erős löket pedig a bal felső sarokban kötött ki, 0–1.

A térfélcsere után semmi jele nem volt annak, hogy fordulhat a kocka, két védelmi megingás azonban alapjaiban írta át a meccset. Az 55. percben jobb oldali szögletnél támadt kavarodás a csabai kapu előterében, amit Zámbó használt ki, közelről bekotorva a labdát, 1–1. Az 58. percben egy jobb oldali beadást Dekanics pár méterről fejelt a kapuba, 2–1. Boér Gábor kettős cserével próbálta felrázni csapatát, amely hiába szorította be ellenfelét, mert újabb gólt már nem tudott szerezni.

Papp Zoltán: – Az eddigi mérkőzéseinken szerencsénk sem volt, most viszont két pontrúgásunknak köszönhetően megnyertük a mérkőzést.

Boér Gábor: – Nehéz ismét átélni, hogy uralva a mérkőzést, egyéni fegyelmezetlenségek miatt kerülünk hátrányba úgy, hogy az ellenfélnek összesen két kaput eltaláló kísérlete volt. Ameddig rögzített szituációknál nem tudunk megfelelő módon védekezni – annak ellenére, hogy rengeteget gyakoroljuk – addig elmaradnak a sikerek is. Gratulálok a Szentlőrincnek!

Az Előre második számú alakulata ezúttal az utolsó előtti helyen álló Szentlőrinc otthonában szerepel, ahonnan múlt héten éppen a Termál FC tért haza győztesként. A lila-fehérek egy esetleges diadallal megkezdhetnék a felzárkózást a középmezőny tagjaihoz, ellenkező esetben viszont helyet cserélnének a vendéglátókkal.

Boér Gábor, az Előre második csapatának trénere: – Mindenképpen szeretnénk kozmetikázni végre az eddigi eredményeinket. Úgy gondolom, hogy az elmúlt heti játékkal nem lehetünk elégedetlenek, az első hetven percre lehet építeni. Bízom benne, hogy most már eredményességgel is párosul a jó játék. Nagyon fontos, hogy az adandó lehetőségeinket kihasználjuk, hiszen ezen a szinten már komolyan büntetik az ellenfelek a gyenge helyzetkihasználást. Tisztában vagyunk, hogy a vendéglátónk is szeretne feljebb kapaszkodni, éppen ezért egy nagyon küzdelmes és szikrázó meccset várok. A végkimenetelt illetően nagyban befolyásolhatja, hogy melyik fél fog motiváltabban pályára lépni. Lászikra eltiltás miatt nem számíthatok, a többiek viszont harcra készen állnak.