A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 155 másodperc.

Időpont: 2015. szeptember 20. (vasárnap) 16:00 óra

Cím: 7100 Szekszárd, Keselyűsi út 1-3.

Játékvezető: Kovács Gábor Péter.

Asszisztensek: Fehér Miklós, Schweighardt Dániel.

Gólszerző: Szántó Mihály Sándor (45+3 perc).

Sárgalapok: Mácsai László (44. perc), Márton Erik (47. perc), Polonio-Guerreiro Joao (49. perc).

Piroslapok: Arena Ármin (94. perc).

Az első félidő mezőnyjátékkal telt, mindkét csapat a biztonságot tartotta szem előtt, komolyabb helyzet egyik oldalon sem volt. A játék a két tizenhatos között folyt, bár a csabaiak többet birtokolták a labdát, ezzel nem tudtak élni. A 45. percben Pilán tört be jobb oldalról a tizenhatoson belülre, ahol Márton elkaszálta. A büntetőt Szántó a jobb alsó sarokba gurította, 0–1.

A második félidő elején kitámadtak a házigazdák, ennek következtében saját kapujuk előterében is nagyobb teret hagytak. Meg is volt a lehetőségük a csabaiaknak bebiztosítani a győzelmet, de a ziccer kimaradt. A félidő második felében ismét kiegyenlített mezőnyjáték csordogált, a vendégek stabilan őrizték a megszerzett előnyüket.

Nagy Tamás: – Úgy gondolom, hogy partiban voltunk a Békéscsabával. Teljesítményben lépegetünk előre, de a mai nap sem tudtunk győzni.

Boér Gábor: – Játékban elmaradtunk az eddigiekhez képest, viszont az eredményesség nem mindig áll arányban a mutatott teljesítménnyel. Nagyot küzdve, nagyon fontos három pontot szereztünk, a győzelmünk egy percig sem forgott veszélyben. Dolgozunk tovább és bízunk a sikeres folytatásban! Kijárt már a srácoknak ez a siker.