A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 310 másodperc.

Időpont: 2017. augusztus 6. (vasárnap) 17:30 óra

Asszisztensek: Szvetnyik Bence, Baghy Csaba

Tartalék játékvezető: Berényi Tamás

Szeged 2011: Szántai Levente, Horváth Attila, Jagodics Bence, Germán Tamás, Balázs Richárd, Farkas Márk, Katona Máté, Zabardi Dávid, Zádori Krisztián, Causic Andrej, Povázsai Zsolt. Cserék: Molnár Péter, Coroian Andrei Ion, Molnár János, Beke Péter, Nicorec Onisor-Mihai, Ikonomou Konstantinos, Balogh Gusztáv.
Vezetőedző: Supka Attila

Békéscsaba: Ribánszki László, Birtalan Botond, Mészáros Márk, Szatmári István, Urbin Péter, Gránicz Patrik, Viczián Ádám, Pilán Márkó, Dlusztus András, Nagy Sándor, Szélpál Norbert. Cserék: Máthé Gábor, Zahorán Balázs, Eszlátyi István, Fehér Zsolt, Király Patrik, Kiss László, Gyurján Bence.

Gólszerzők: Povázsai Zsolt (22. perc), Urbin Péter (34. és 45. perc), Nagy Sándor (47. perc), Szatmári István (83. perc).

Szokták mondani, hogy a történelem ismétli önmagát – így volt ez ma is. A végeredmény ugyanúgy alakult Gyulán, mint az előző szezon finisében. Akárcsak júniusban, most is Urbin duplája alapozta meg az eredményességet, bár hátrányból kellett fordítanunk és Dlusztus sérülése miatt az utolsó tíz percben már eggyel kevesebben voltunk a pályán. Mindent összevetve azonban nem túlzunk, ha osztálykülönbség-szagú előnyt játszott ki az Előre a Szeged 2011 ellen és a jég is megtört, hiszen három találattal múltuk felül vendéglátóinkat.

22. perc: Megszerezte a vezetést a Szeged-Grosics, méghozzá egy pontrúgás után. Povázsai ívelt középre egy szögletet, amit Ribánszki egy szerencsétlen mozdulattal a saját kapujába tolt, 1-0.

34. perc: Itt az egyenlítés, Szántai hatalmas bravúrral hárított egy békéscsabai kísérletet, azonban a labda pont az érkező Urbin Péter elé pattant, aki nem hibázott és az üres kapuba juttatta a játékszert, 1-1.

45. perc: Már a vendégeknél az előny, Urbin Péter csapott le ismét egy labdára és szerezte meg önmaga és csapata második gólját, 1-2.

47. perc: A Békéscsaba a második negyvenöt perc elején növelni tudta előnyét. Urbin kapott egy labdát teljesen üresen a középpályán, majd indította Nagy Sándort, aki a szegedi védők között elszlalomozott és kapura lőtt. Szántai nem tudott hárítani és mintha a szegedi védők egymásra vártak volna, 1-3.

83. perc: Eszlátyi futott el a szélen és bekanyarította a labdát, Szántai kiütötte az érkező csabai támadók elől, ám pont Szatmári István elé, aki így az üres kapuba emelhetett, 1-4.

Boér Gábor: – A véleményem az, hogy a játék minden elemében felülmúltuk ellenfelünket és az első perctől kezdve támadólag léptünk fel. Volt egy nagy egyéni hiba, amit csapatként tudtunk kijavítani és akkor sem törtünk össze, hanem nyugodtan, türelmesen futballoztunk. Annyit mindenképpen szeretnék elmondani, ahogy a múlt héten nem kellett volna eltemetni a csapatot, úgy most is a földön kell maradni és a helyén kell kezelni a dolgokat. Tudjuk, hogy az út elején járunk, de azt is, hogy egy nagyon értékes és szerethető csapat verődött össze. Továbbra is azt kérem a szurkolóktól, hogy a játékosokkal legyenek türelmesebbek! Ha elfogyna a türelem, akkor azt vezessék le rajtam. A focistáinkért érdemes szurkolni, érdemes kijárni a meccsekre. Vannak és lesznek olyan mérkőzések, mint a múlt héten, de a történéseket sikerült a mai napon kijavítani, hiszen erre készültünk az utóbbi napokban. Megyünk tovább, dolgozunk és rengeteg meccs vár még ránk. Tudjuk, hogy nagyon nehéz lesz, de minden mérkőzésen az a minimum, hogy hasonló mentalitás jellemezzen minket és akkor majd a játékunk is kiegyenesedik és ilyen jó teljesítmények fognak születni. Sokszor említettem, hogy olyan bajnokságban szereplünk, ahol bárki, bármikor és bárhol, bárkit meg tud verni – ezt bizonyítják hétről-hétre a csapatok. Ezért sem lehet egy-egy fordulót túlértékelni, akkor sem ha negatív, akkor sem ha pozitív eredmény születik. A MTK érkezik a jövő héten, úgyanúgy készülünk majd, mint bárki ellen. Megpróbáljuk kielemezni őket és megfelelő edzésmunkával, előre eltervezett program szerint felkészülve várjuk a mezőny egyik legjobb csapatát. Hazai pályán csakis győzelemre játszhatunk és reméljük, hogy sokan kilátogatnak majd a rangadóra!