A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 212 másodperc.

Időpont: 2016. március 5. (szombat) 18:00 óra

Játékvezető: Bognár Tamás

Asszisztensek: Lémon Oszkár, Takács Gábor

Tartalék játékvezető: Király Krisztián

Gólszerzők: Nathan Eccleston (39. perc), Bratislav Punosevac (62. perc).

Sárgalapok: Bényei Balázs (42. perc), Bartha László (45. perc), Koltai Tamás (51. perc), Laczkó Zsolt (89. perc), Szakály Dénes (91. perc), Nascimento de Oliveira Fabio (93. perc).

Az első negyedóra nem hozott sok lehetőséget, a beíveléseknél jól zártak a védelmek, mezőnyjáték zajlott első percekben. Aztán Bartha momentumai következtek: a paksi támadó kétszer is ígéretes lövéssel vétette észre magát, de a kaput néhány centiméterrel eltévesztette. Koltai is próbálkozott, hasonló sikerrel: Poleksic kapusnak csak biztosítania kellett a kapu mellett elzúgó labdát. A 23. minutumban már a csabai kapusra is szükség volt, Bertus lövését védte vetődve. Fabio pedig jelezte, számolni kell a Békéscsaba támadásaival is: lövése az oldalhálót zörgette meg.

Inkább a vendégek kapuja előtt alakult ki több veszélyes szituáció, de gólt a Békéscsaba szerzett: egy kontratámadás végén Spitzmüller passzolt Nathan Ecclestonhoz, a liverpooli nevelésű támadó pedig Molnár mellett a hálóba lőtt (0-1).

A félidő hajrájában Poleksic volt munkában: Szabó szabadrúgását ütötte ki, majd Koltai lövését védte magabiztosan – vendégvezetést hozott az első játékrész.

A szünetben egy kis csetepaté volt az öltözőfolyosón, aminek az lett a vége, hogy a játékvezető felküldte a lelátóra Zoran Spisljakot, a Békéscsaba vezetőedzőjét.

A szünet után bő negyedórával a Békéscsaba ismét meglepte a Paksot: Piermayr jobb oldali beadására jól érkezett középen Bratislav Punosevac, a támadó jó 15 méterről, félfordulatból kilőtte a jobb alsót. (0–2)

A második kapott gól után egyből hármat cserélt a Paks, ám még a szépítés sem jött össze a házigazdának, Szakály szabadrúgását a kapufára tolta kapusunk, majd onnan fölé hullott a labda.

Az értékes, idegenbeli három pont megszerzésével ismét lőtávolba kerültek a bennmaradást érő helyek és a Lilák jelezték – számolni kell velük, nem írható le a viharsarki együttes a bajnokságban!

Csertői Aurél: – Nem tehetek szemrehányást a játékosoknak, próbáltuk gyűrni, ahogy a körülmények engedték, de ha most reggelig játszottunk volna, akkor sem biztos, hogy szereztünk volna gólt. Az ellenfél kétszer jött el a kapunkig és két megingásunkat ki is használta az ellenfél. Ez ellen a mai meccsen nem tudtunk mit tenni. Tízen álltak a tizenhatosukon belül, a helyzeteink megvoltak, de nem voltunk eredményesek.

Zoran Spisljak: – Gratulálok az egész csapatnak, maximálisan betartották a megbeszélteket és mindazt amit a héten edzéseken gyakoroltunk. Végig nagyon szervezettek voltunk, magabiztosan játszottunk – mindebből következik, hogy a Paks csak nehezen jutott el a kapunk közelébe. Két szép gólt lőttünk, amellyel teljesen megérdemelten győztünk.