Magyar Kupa sorsolás

A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 136 másodperc.

A Magyar Kupa 2017/2018-as szezonjának 9. fordulója összességében már nem hozott meglepetéseket. Az összes eddig lezárt oda- és visszavágón továbbjutottak az első osztályú csapatok (Puskás Akadémia FC, DVSC, DVTK, Balmaz Kamilla Gyógyfürdő). Bár a Paksi FC – Újpest FC, Sényő-Carnifex FC – MTK Budapest és a Budapest Honvéd – BFC Siófok mérkőzések elmaradtak, de talán nem sértünk meg vele senkit, ha a párosításokból az Újpest, az MTK, valamint a Honvéd továbbjutását aposztrofáljuk nagyobb valószínűséggel.

A február 28-án megtartott sorsolás értelmében a negyeddöntők első mérkőzéseinek párosításai a következők: Újpest FC vagy Paksi FC – MTK Budapest vagy Sényő-Carnifex, BFC Siófok vagy Budapest Honvéd – DVSC, Puskás Akadémia FC – DVTK, Balmaz Kamilla Gyógyfürdő – Békéscsaba 1912 Előre.

A sorsoláson elsőnek kihúzott csapat az első mérkőzésen pályaválasztó, a visszavágón a másodiknak kihúzott csapat a pályaválasztó.

A 10. forduló hivatalos játéknapjai március 14. (szerda) és április 4. (szerda), amely a csapatok egyeztetései és a televíziós közvetítések miatt még változhatnak. Ebben a fázisban is két mérkőzésen dől el a továbbjutás. A továbbjutás – függetlenül a csapatok osztályba sorolásától – a következők szerint történik. Az a csapat, amelyik mindkét mérkőzést megnyeri, vagy győzelem és döntetlen eredményeket ér el, vagy egy győzelem és egy vereség esetén pozitív a gólkülönbsége, illetve azonos gólkülönbség esetén idegenben több gólt szerzett, jut tovább. A két mérkőzés rendes játékideje után azonos pontszám és ugyanazon mérkőzés-eredmény esetén a második mérkőzést követően 2 x 15 perces hosszabbítás következik. Amennyiben a hosszabbításban mindkét sportszervezet azonos számú gólt ér el, a továbbjutást az idegenben szereplő csapat szerzi meg, mivel az idegenben elért gólok döntetlen eredmény esetén, duplán számítanak. Amennyiben a hosszabbításban nem esik gól, akkor a továbbjutás a büntetőpontról végzett rúgásokkal dől el a Labdarúgás Játékszabályainak rendelkezései szerint.