Magyar Kupa nyolcaddöntők

A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 194 másodperc.

A Haladás vendégeként szerzett előnyt a Videoton; győzött az Újpest, a Nyíregyháza és a Tiszaújváros is.

mk_2016

Szerdán hét mérkőzéssel folytatódott a Magyar Kupa nyolcaddöntője.

Kora délután az Újpest az NB II-es Zalaegerszeg vendége volt a hévízi stadionban. A lila-fehérek gyakorlatilag az első meccsen eldöntötték a továbbjutást: idegenben nyertek 5-0-ra, így jelentős előnnyel várják a visszavágót.

Nem bírt idegenben a másodosztályú Szegeddel a Debrecen: bár Kondás Elemér csapata az első és a második félidőben is kapufáig jutott, gólra nem sikerült váltani a fölényt, így végül nem született gól a Gyulán rendezett találkozón.

A harmadosztályú Tiszaújváros érvényesítette az osztálykülönbséget a BLSZ I-es Inter CDF ellen: már az első félidőben 2-0-s előnyre tett szert Katona Bence góljaival, melyet a meccs hajrájában egy újabb Katona-találattal tett még biztosabbá (3-0).

17 órától két mérkőzést rendeztek. A Bp. Honvéd a korábban már két élvonalbeli csapatot (Diósgyőr, Puskás Akadémia) is búcsúztató, NB III-as Kozármislenyt fogadta. Az alacsonyabban rangsorolt együttes folytatta remeklését: a büntetőt is hibázó hazaiak ellen 2-1-re nyert a Bozsik-stadionban, így előnyből várja a visszavágót.

Az NB III Keleti-csoportjának éllovasa, a Nyíregyháza nem kímélte a másodosztályú Sopront: odahaza 4-1-re nyert, így az Újpesthez hasonlóan jelentősebb előnyt tudott kiharcolni a párharc első mérkőzésén.

18 órakor vette kezdetét a Ferencváros–Csákvár párharc. Az NB II-es együttes már a 13. percben emberhátrányba került, miután Gróf Dávid kapus a tizenhatoson kívül fogta meg a labdát – ezért azonnal piros lapot kapott. A Fradi-fölény a 25. percben érett góllá: Leandro szabadrúgása talált utat a kapuba. Nem sokkal később Sesták is betalált, majd a második félidőben Busai és Varga Roland találataival 4-0-ra nőtt az előny. Az utolsó percekben még szépített a Csákvár: Csilus Ádám tizenegyest és piros lapot érően szabálytalankodott – Molnár Csaba értékesítette a büntetőt (4-1).

A Haladás felforgatott felállásban futott ki a Videoton elleni hazai találkozón. A szombathelyiek az 55. percig tudták tartani a bajnokot, amikor is a Haladás-nevelésű Kovács István vette be Rózsa kapuját. A Vidi előnye kitartott a végéig, így 1-0-ról folytatódik a párharc Székesfehérváron.

Magyar Kupa, nyolcaddöntő, első mérkőzés

Zalaegerszegi TE FC – Újpest FC 0-5 (0-4)
Gólszerzők: Mohl (17.), Sallói (20., 37.), Perovics (45., 50.)

Szeged 2011-Grosics Akadémia – Debreceni VSC-TEVA 0-0

Termálfürdő Tiszaújváros – Internationale CDFSE 3-0 (2-0)
Gólszerző: Katona B. (23., 35., 82.)

Bp. Honvéd – HR-Rent Kozármisleny 1-2 (0-0)
Gólszerzők: Youla (62.), illetve Wittrédi (50.), Kirchner (57.)

Nyíregyháza Spartacus – Soproni VSE 4-1 (3-0)
Gólszerzők: Pölöskey P. (18., 31.), Rezes (25.), Szokol (62.), illetve Károly B. (80.)

Szombathelyi Swietelsky-Haladás – Videoton FC 0-1 (0-0)
Gólszerző: Kovács I. (55.)

Ferencvárosi TC – Aqvital FC Csákvár 4-1 (2-0)
Gólszerzők: Leandro (25.), Sesták (32.), Busai (49.), Varga R. (52.), illetve Molnár Cs. (tizenegyesből 92.)
Kiállítva: Csilus Á. (92.), illetve Gróf D. (13.)