A bejegyzés kalkulált olvasási ideje 198 másodperc.

Időpont: 2017. október 25. (szerda) 13:30 óra

Asszisztensek: Berettyán Péter, Szabó Ferenc Szilárd

Mád: Giák Tamás, Gáll Béla, Kramcsák Dávid, Bodnár Márk László, Balog Balázs, Janikó Róbert, Bakos Zsolt, Potyka Attila, Bohus Péter, Szűcs Ádám, Moroncsik Roland. Cserék: Czakó Marcell, Varga Balázs, Godzsák György, Plávenszki Zoltán, Szűcs Máté.
Csapatvezető: Szűcs Ádám

Békéscsaba: Ribánszki László, Birtalan Botond, Eszlátyi István, Nagy István, Urbin Péter, Tóth Dániel, Szalai Dániel, Babinyecz Balázs, Kiss László, Viczián Ádám, Dlusztus András. Cserék: Somogyi Pál Csaba, Ilyés Tamás, Gránicz Patrik, Király Patrik.

Gólszerzők: Eszlátyi István (37. perc), Tóth Dániel (44. perc), BIrtalan Botond (47. perc), Bakos Zsolt  (54. perc), Viczián Ádám (63. perc).

Sárgalapok: Dlusztus András (53. perc), Babinyecz Balázs (62. perc), Király Patrik (72. perc), Kramcsák Dávid (77. perc).

A Kondoros elleni sikeres bemutatkozás után is kötelező feladat várta a Békéscsaba 1912 Előre együttesét a Magyar Kupában. Boér Gábor csapata a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei I. osztályban szereplő Mád otthonába látogatott és magabiztos, 4-1-es győzelemmel jutott tovább.

A kupamérkőzésen a csabaiak vezetőedzője olyanoknak is lehetőséget adott, akik kevesebbet játszanak a bajnokságban, így Babinyecz Balázs, Eszlátyi István, Szalai Dániel és Tóth Dániel is a kezdőben kapott helyet. A lilák lassan tudták feltörni a mádiak védelmét, végül Eszlátyi István törte meg a gólcsendet a 37. percben, aki a második gólját szerezte a kupasorozatban. A félidő előtt Tóth Dániel talált be, majd a fordulás után két perccel Birtalan Botond zárta le a nyitott kérdéseket (0-3). A Mád Bakos Zsolt révén szépített, de az utolsó gólt Viczián Ádám szerezte, így a Csaba 4-1-es győzelemmel jutott a legjobb 32 közé.​